Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SemperSolus Zobacz posta
    10 zł drożej ale masz gwarancję polskiej dystrybucji i praktycznie pewność, że w przeciągu 48h od zamówienia drukareczka jest u Ciebie.
    No właśnie, gwarancja też ważna.
    To skoro koledzy mądrze doradzają, (dzięki za to i chętnie się odwdzięczę jak będzie okazja), to poradźcie jeszcze jedno:
    Jaki papier foto na początek? Póki co do tuszy startowych
    W tym temacie jestem zieloniutki, może ktoś coś z praktyki aby było w miarę dobrze i niedrogo
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    No właśnie, gwarancja też ważna.
    To skoro koledzy mądrze doradzają, (dzięki za to i chętnie się odwdzięczę jak będzie okazja), to poradźcie jeszcze jedno:
    Jaki papier foto na początek? Póki co do tuszy startowych
    W tym temacie jestem zieloniutki, może ktoś coś z praktyki aby było w miarę dobrze i niedrogo
    Bardzo dobry, mój ulubiony, szczególnie na ścianę do ramki, to Canona SG201 satyna/perła. Z tańszych polecam podłoża PE z papierdozdjec satyna/perła, najlepsza to o gramaturze 300gsm, tu widać dobrze perlistą fakturę, w mniejszych gramaturach bardziej satyna niż perła. Mają tam też na podłożu PE wysokopołyskowe, o gramaturach od 200gsm do 300gsm. 300gsm mi najbardziej odpowiada. Połysk na wszystkich gramaturach jest taki sam, z tym, że praktycznie wysokopołyskowy PE 300gsm jest bardziej wiotki od satyny/perły PE 300gsm.
    ps. obecnie na papierdozdjec nie mają perły PE 300gsm.
    Pozdrawiam, Jurek.

  3. #13

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za podpowiedzi !
    Jak mówi przysłowie, mądrego aż miło posłuchać
    No to zamawiam, odpalam i wio
    Za kilka dni dam znać jakie efekty i problemy z tym związane
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  4. #14

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o tą rozdzielczość 9600x2400 w Canonach to ściema, mam MG7750 która w specyfikacji ma 9600x2400, przy rzeczywistym wydruku wyciąga max 620 dpi. Jakby ktoś nie wierzył załączam do porównania skan ze zdjęcia Canon MG7750 vs HP C309G (obie mają rozdzielczość druku 9600x2400)
    https://www.dropbox.com/sh/54ft5ov4d...0cxyacm-a?dl=0

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    W tej samej cenie jest też MG5750, tylko ma kroplę 2pl, a nie 1pl, i co za tym idzie mniejszą rozdzielczość (4800 dpi vs 9600 dpi), ale ma skaner.
    Nie wiem czy ta wielkość kropli ma duże znaczenie.
    kompletnie NIE ma znaczenia

  6. #16

    Domyślnie

    No właśnie, jak to jest z tym DPI?
    W parametrach chyba podają rozdzielczość łączną dla wszystkich kolorów, czyli trzeba podzielić przez 5 ?
    Ale którą, 9600 czy 4800 ?
    Jaka jest natywna rozdzielczość tej drukarki?
    Albo jaką ustawiacie do wydruku?
    Póki co próbowałem bez zmniejszania, drukarka sama skalowała do papieru, i niby jest ok.
    Jak przeskalowałem do 300 dpi, mam wrażenie jakby rozdzielczość na wydruku była mniejsza niż z pełnego rozmiaru.
    Ale ogólnie z jakości wydruku jestem BARDZO zadowolony
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    No właśnie, jak to jest z tym DPI?
    W parametrach chyba podają rozdzielczość łączną dla wszystkich kolorów, czyli trzeba podzielić przez 5 ?
    Ale którą, 9600 czy 4800 ?
    Jaka jest natywna rozdzielczość tej drukarki?
    Albo jaką ustawiacie do wydruku?
    Póki co próbowałem bez zmniejszania, drukarka sama skalowała do papieru, i niby jest ok.
    Jak przeskalowałem do 300 dpi, mam wrażenie jakby rozdzielczość na wydruku była mniejsza niż z pełnego rozmiaru.
    Ale ogólnie z jakości wydruku jestem BARDZO zadowolony
    Nie, żadnego dzielenia przez 5 czy inną liczbę!

    Trzeba rozróżnić dwie kwestie. Rodzielczość maszyny drukującej i rozdzielczość zdjęcia.

    Ta pierwsza jest określana w DPI (dots per inch) ta druga w PPI (points/pixel per inch), czesto niestety w obu przypadkach mylnie używa się określenia DPI.
    DPI mówi nam (w przybliżeniu) ile kropek drukarka jest w stanie postawić na jednostkę długości. Swoich kropek powstających z kropelek wylatujących z dyszy głowicy drukarki.

    I tu są dwie kwestie: 1) wielkość kropli, 2) dokładność stawiania kropli na papierze. Bo można zobie wyobrazić bardzo duże kropki, ale układane zachodzące na siebie o ułamek swojej średnicy. Wtedy kropla jest duża (rozdzielczośc mała), ale dokładność jej umiejscowienia duża (rozdzielczość stawiania duża). Zazwyczaj zgrywa się wielkość kropli z możliwością jej postawienia.

    Co do dokłądności stawiania to są jeszcze rozdzielczości poziome i pionowe. Poniewaz w jednym kierunku limitowane są dokładnością przesuwu papieru a w drugim dokłądnością przesuwu głowicy. Stąd często nie ma 2400x2400 ale jest 2400x1200. Zazwyczaj w pionie im większa rozdzielczość, tym więcej przebiegów głowicy nad danym obszarem. Zazwyczaj jest ich 4, 8, 16 dla druku foto.

    Jak się to złoży razem do kupy, wychodzi jakaś tam rozdzielczość samego urządzenia, zazwyczaj duże liczby (Canon ma wielokrotnośc 300dpi, Epson 360dpi).

    Teraz z tak małych kropek można złożyc obraz. Jeśli zdjecie ma rozdzielczosć 300 ppi a drukarka 1200 dpi, to na jeden piksel zdjęcia przypada kwadrat 4x4 kropek drukarki i tymi kropkami, np o 5 róznych kolorach drukarka symuluje kolor pixela.

    W profesjonalnych ploterach Canona max to 2400x1200, a Epsona 2880x1440. Ja w Epsonie coraz częściej stosuje 1440x720 - różnicy prawie nie ma poza szczególnymi przypadkami. Wyśrubowane wartości >5000 w drukarkach domowych są chore, chwyt marketingpowe.

  8. #18

    Domyślnie

    A jakie są - z grubsza - koszty wydruku zdięć. Fakt że tonery wydają się być tanie - ale nigdzie nie widze infomacji ile można na nich wydrukować. A po drugie nawet ważniejsze ta drukarka zdaje się jak wiele nowych raz w tygodniu nie używana przeprowadza samoczyszczenie. Kwestia ILE zużywa wtedy toneru bo pamiętam miałem kiedyś jakąś która zużyła mi połowę tonera ( startowego ale jednak ! )
    D7000 +N50mm1.8+S-17-50/2.8+N18-200+SB800 + D90 na zbyciu

  9. #19

    Domyślnie

    przyjmuje się SREDNIO, że atramentówka zużywa ok 1 ml tuszu (nie toneru!) na A4 pełnego zdjęcia w trybie foto.
    samoczyszczenie zależy od drukarki, jedne się czyszczą jak szalone, inne mało, ale za to trzeba ręcznie mocno włączyć czyszczenie jak się cos zatka, nie ma reguły

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Tusz zamiennik do canon pixima ip7250
    By antoninka in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-08-2017, 14:43
  2. pomocy inne kolory wydruku zdjęcia canon pixma ip7250
    By Magdas in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-08-2016, 18:55
  3. Canon PIXMA PRO-1
    By Czornyj in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 10:42
  4. Problem z drukarką PIXMA iP7250
    By AnonimR in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 20:07
  5. Canon Pixma IX6550
    By sznuras in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 18:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •