Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw FX do body DX?

    Czy będzie widoczna jakaś różnica gdy obiektyw FX podepnę do body DX?

  2. #2

    Domyślnie

    Każdy obiektyw przeznaczony do "pełnej klatki" można używać z aparatem DX. Dotyczy to również obiektywów starszych, z ery aparatów na film(analogowych). Tylko z niektórymi lustrzankami starsze obiektywy będą działały jako manualne, ze względu na brak silnika AF w obiektywie przy braku mechanicznego przeniesienia napędu z aparatu. Oczywiście nadal obowiązuje przelicznik ogniskowej.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki! A przykładowo w tych nowszych szkiełkach typu nie wiem 50mm będzie działał AF?

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego jaki Kol. ma model aparatu fotograficznego. Jeśli się nie mylę, to wszystkie nowe obiektywy mają SWW.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam Nikona D5200, zatem szkło powinno mieć(nie wiem jak to określić) w nazwie(?) SWW?

  6. #6

    Domyślnie

    Raczej SWM w przypadku Nikona Szkło musi mieć swój silnik AF, nie może być na tzw. śrubokręt. Przykładowo Nikkory powinny być AF-S.

  7. #7

    Domyślnie

    raczej SWM silent wave motor czyli ultradźwiękowy;
    oznaczenie takich obiektywów to AF-S
    (ale się powielilismy)
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 03-12-2016 o 11:49

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Raczej SWM w przypadku Nikona Szkło musi mieć swój silnik AF, nie może być na tzw. śrubokręt. Przykładowo Nikkory powinny być AF-S.
    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    raczej SWM silent wave motor czyli ultradźwiękowy;
    oznaczenie takich obiektywów to AF-S
    (ale się powielilismy)
    Pierwszy

  9. #9

    Domyślnie

    A co oznacza tzw. śrubokręt?
    ____________________________
    EDIT

    Już załapałem. Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Jacek.B ; 03-12-2016 o 12:03 Powód: mózg się włączył

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek.B Zobacz posta
    A co oznacza tzw. śrubokręt?
    Oznacza, że w obiektywie nie ma silnika. Jest miejsce przypominające śrubę płaską od góry. Taki obiektyw do AFa musi mieć aparat z napędem na śrubokręt, czyli niestety nie Twój. Serie z dwoma kółkami i górnym wyświetlaczem, wszystkie FX mają śrubokręt. Jak będę miał później jak, to wstawię zdjęcia

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Body, czy obiektyw?
    By don_marcinos in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-03-2016, 10:54
  2. Obiektyw do body Nikon D80
    By SebastianNysa in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 10-01-2016, 19:41
  3. obiektyw czy body
    By jaceks1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 23:41
  4. Obiektyw wypada z body
    By rosolwglanie in forum Serwis
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 20:23
  5. Body + obiektyw do 8,5k
    By qla in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2007, 15:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •