Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: B&W z Paryża

  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wysiliłeś się specjalnie z wyborem tematu na zdjęciach Filtry i długie czasy do mnie nie przemawiają. Dawaj coś innego.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  3. #3

    Domyślnie

    A mnie się podoba szczególnie 1 i 3. Dawaj kolejne .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Nie wysiliłeś się specjalnie z wyborem tematu na zdjęciach Filtry i długie czasy do mnie nie przemawiają. Dawaj coś innego.
    heheh Paweł do mnie przeciwnie w sumie użyty żeby lekko zrobić "duchy" z tłumu ludzi który tam jest Inne dam w kolejnym wątku już w kolorku i bez filtrów

    tomgol - dzięki

  5. #5

    Domyślnie

    Na jakich czasach robiłeś 1 i 3?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurako92 Zobacz posta
    Na jakich czasach robiłeś 1 i 3?

    ok 100 sekund

  7. #7

    Domyślnie

    1 dla mnie super. Bez duchów to by była zwykła pocztówka.
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cezary-k Zobacz posta
    1 dla mnie super. Bez duchów to by była zwykła pocztówka.
    Z duchami jest niezwykla, ale nadal podle skadrowana pocztowka

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Z duchami jest niezwykla, ale nadal podle skadrowana pocztowka
    Napisz, jakbyś to skadrował?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dyziek Zobacz posta
    Napisz, jakbyś to skadrował?
    z bardzo mocnnymi filtrami ND jest o tyle ciezko, ze nie da sie przewidziec ich efektu i zaplanowac geometrie tak jak ona docelowo bedzie wygladala.
    jedna recepta jest po prostu uzyc mniej gestego filtra. mniejsze duchy ale tez "ciemniejsze" w kadrze i bardziej pokrywajace sie z tym co widac "nieporuszone" golym okiem.

    tak jak powyzej - jest wielki rynek w prawym dolnym rogu (w zasadzie to w cwiartce zdjecia), a wieze katedry ledwo wlazly w kadr.

    pomysly dorazne mam trzy:

    1. (mniej wykonalny): zdjecie w pionie w srodku kolejki. wymaga wspolpracy jakiegos ochroniarza, ktory osloni statyw przed ludzmi.
    efekt: morze ludu dreptajace w kierunku katedry. jesli dodatkowo pierdyknac gesta polowke na niebo, to kompozycyjnie cala uwaga idzie wlasnie na ten ruch tlumu do katedry, co syntaktycznie jest swietnym pomyslem
    2. (bardziej wykonalny): w takim ukladzie jak oryginalnie: 2-3 kroki w lewo i kadrowac z wiekszym akcentem na kolejke (wykorzystac ja bardziej jako obiekt wprowadzajacy geometryczna zbieznosc w kadrze). podniesc obiektyw nieco do gory, zeby katedra sie jednak prawidlowo zmiescila. do kompletu ustawic nieruchomego czlowieka po prawej stronie kadru. najlepiej jak sie ma ze soba modela, ale z braku takowego samemu posterczec w wybranym miejscu (miejsce mozna za wczasu wybrac zdjeciem probnym bez filtra - mozna wykorzystac klapke do obiektywu/ksiazke, zeby sobie zaznaczyc gdzie stanac).
    3. alternatywnie, do wyprobowania na miejscu - tak jak 2, ale jeszcze blizej kolejki i z perspektywy psa. wtedy czlowiek stojacy bylby na tle nieba (no i trzebaby geometrycznie celowac, czy glowe powyzej wiez katedry czy ponizej. nie umiem dobrze zwizualizowac co lepiej - chyba jednak glowa nizej, wiec ew. czlowiek siedzacy)




    tak poza tym co do pozostalych zdjec:
    2. fajny pomysl z szerokim katem (swietnie przerysowuje metalowa konstrukcje) ale IMHO lepiej pelny, poziomy kadr z Trocadero mniej wiecej blisko klasycznej 1/3 kadru (w tym kadrze moze nawet byc dalej od centrum). tak to nie wiadomo o co chodzi - czy autor focil prety dla pretow, czy uzywal ich jako obramowania...
    3. kadr nieco wyzej. poza tym poprawnie, choc przez dobor filtra szarego jest albo za krotki czas na kompletne rozmycie ruchu (co daloby kosmiczny efekt) albo za dlugi zeby zachowac jakas fakture chmur (ktore bardzo urozmaicilyby kadr)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wyjazd do Paryża
    By bajcy in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 11:55
  2. [ Architektura ] Wizytówka Paryża
    By Pershing in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 01:39
  3. [ Reportaż ] Obrazki z Paryża
    By bukowy dziad in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 11:02
  4. [ Architektura ] 3 pstryki z Paryża
    By franz55 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-04-2009, 17:53
  5. [ Architektura ] Panorama Paryza
    By Marcin Stawiarz in forum Architektura
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-12-2006, 08:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •