Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Wątek zszedł na szumy, a my przecież się szumów nie boimy Myślę, że autorowi chodziło o ogólną różnicę w jakości albo po prostu czy "jest czym się martwić", że jeden ma ISO100 a drugi ISO200. Odpowiedź brzmi w obydwu przypadkach - nie ma. Przeciętny śmiertelnik nie zauważy różnic

  2. #12

    Domyślnie

    ale niska czułośc sie przydaje. Mi brak iso 50.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    A to fakt. Przekonać się można o tym robiąc zdjęcia jasnymi szkłami w słoneczny dzień

  4. #14

    Domyślnie

    albo w studiu, gdy sie ma i tak lampy skręcone na minimum, chce ustawić 2,8 i sią nie da, światłomierz pokazuje 4.0
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    Nie mam jasnych szkieł ani studia, ale te ISO 100 to mógłbym mieć
    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    Wątek zszedł na szumy, a my przecież się szumów nie boimy Myślę, że autorowi chodziło o ogólną różnicę w jakości albo po prostu czy "jest czym się martwić", że jeden ma ISO100 a drugi ISO200. Odpowiedź brzmi w obydwu przypadkach - nie ma. Przeciętny śmiertelnik nie zauważy różnic
    Czyli ~99,9% użytkowników tych modeli
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żółto-czarny Zobacz posta
    Nie mam jasnych szkieł ani studia, ale te ISO 100 to mógłbym mieć

    Czyli ~99,9% użytkowników tych modeli
    Cóż tam za specjalne szkła trzeba mieć by docenić ISO100, wystarczy wycieczka w słoneczny dzień z 50/1.8 i wszystko wtedy jest jasne (dosłownie i w przenośni). W/g mnie, przy ISO 100 matryca dostaje najmniejszy możliwy prąd, a to skutkuje praktycznie zerowymi szumami przy rozsądnych czasach. Ja osobiście doceniłem VR dzięki niskiej czułości w D80.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    przypadkiem ISO 100 nie ma też D100, D70/70s i D50, które mają tą samą lub prawie tą samą matrycę co D40... - niestety nie dlatego ze obraz jest tak doskonały
    KM D7D z ta sama matryca mialo ISO100.
    Nikon F-501, Canon 30D

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •