Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Nowy super kompakt Sony

    Nazywa sie to DSC-R1 i ma dwa nowatorskie rozwiązania. Matrycę wielkości APS-C (10Mpix.) i jest to matryca CMOS. Tego poza lustrzankami jeszcze nie było. Mając na uwadze współpracę Nikon-Sony ciekawe czy ta sama matryca będzie w nowym D200. Skoro APS-C przechodzi do kompaktów to FF w lustrzankach jest chyba kwestią najbliższych miesięcy.
    D(zastanawiam się), 16-85 AFS DX, 70-300 D ED, SB-900 i inne

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Też oglądałem to cudo - jak dla mnie zbyt dziwne i organicznie nienawidze EVF! Co do D200, to Kaleid mówłi że bedzie na LBCAST2 (NEMOS) i ja w to dość mocno wierze...

  4. #4

    Domyślnie

    Niedawno ktoś mnie opierdylał, że piszę o Canonie 5D w miejscu zarezerwowanym dla naszej marki. Teraz z kolej jak ktoś umeiścił wątek o Sony w coolpixach to się mnie tam odsyła. Coś nie tak z konsekwencją.

    [ Dodano: Czw 08 Wrz, 2005 ]
    Fakt - Kaleid jak na razie trafia z prognozami, czyli swoje wie.
    D(zastanawiam się), 16-85 AFS DX, 70-300 D ED, SB-900 i inne

  5. #5

    Domyślnie

    Panowie- powyżej jest identyczny temat.


    pozdrawiam
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  6. #6
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Tanie FF to nie jest kwestia najblizszych miesiecy ani lat. Od wielu lat ceny takich ukladow nie spadly, niestety. Przeciez 5D to w zasadzie 20D odchudzony o lampę z matrycą FF..i z 1200USD zrobilo sie prawie 3.5..takie sa realia, niestety. FF w cenie ok 4k USD byly dostepne od wielu lat, i robil je Kodak (zaniechane ostatnio 14n i 14c ) BTW: Ta matryca jest mniejsza od stosowanych w Nikonach (CMOS Sony ma 21.5 x 14.4, natomiast wszystkie matryce DX Nikona to 23.7 x 15.5 (D2x ma chyba 15.7), takze nie sadze by akurat ta matryca wyladowala w D200

  7. #7

    Domyślnie

    To Sony to niestety straszne szumidło przy ISO 800 i 1600, zobaczcie sample na fotopolis ...
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #8
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    a mi się podoba! duża matryca, histogram w wizjerze... mniam . zakres też użyteczny, szybki. wiele osób chyba czekało na coś takiego.
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cahe
    a mi się podoba! duża matryca, histogram w wizjerze... mniam . zakres też użyteczny, szybki. wiele osób chyba czekało na coś takiego.
    Na przyklad ja
    Obracany wizjer pozwalajacy focic z dowolnej pozycji to jest to o czym snie od czasu kiedy pozbylem sie CPX4500 / Sony717 / Canon G3. Teraz musze sie "meczyc" z tym malym tunelowatym czyms w D70 . Gdyby nie dobry pomiar w D70 to bym chyba zwariowal, gdybym zostal przy tylko tak malym optycznym wizjerze. A teraz Sony przynosi mi na tacy to dlaczego uzywam DLSR-a (czyli duza matryce ze swietna tonalnoscia) i to o czym snie, czyli live preview
    D3-sta|16-85VR|105VR

  10. #10
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    dokładnie. a największa ihmo wada kompaktów/hybryd (duża GO) została wyeliminowana . nic tylko brać, jeśli komuś zakres odpowiada. obiektyw nie abberuje (bo jest bardzo blisko matrycy), ma 24 na szerokim końcu to już całkiem sensownie.
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •