Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Odbicie na szkle

    Witam,szukam pomocy jak dobrze wykonać zdjęcie przedmiotów z odbiciem na czarnym szkle.Kombinowalem już trochę z ustawieniem lamp, ale niestety z marnym skutkiem. Poniżej zdjęcie z zamierzonym efektem.
    https://naforum.zapodaj.net/39c9223cc3f0.jpg.html

    Dzięki.
    Nikon D7000/D500+mb-d17 /N 35/1.8G /N 18-105 VR /N 105 VR macro/N 70-300 VR /N 200-500 VR/SB 910/YongNuo YN-560 III /MT055cxpro3+MN410 Junior

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Zdjęcie powyżej ma bardziej wyraźne odbicie,moje poniżej raczej słabe:
    https://naforum.zapodaj.net/7a7c4f66c035.jpg.html
    Przypuszczam że aparat musi być minimalnie powyżej płaszczyzny szkła,aby było mocniejsze odbicie.
    Myślę że są tu fachowcy od takiej techniki zdjęć, co by mogli pokierować

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak używasz czarnego akrylu to uzyskasz taki efekt jak chcesz, jeśli użyjesz czarnego szkła, które przepuszcza jednak światło to nie wyjdzie, opcja jeszcze malowane szkło od spodu da tez dobry efekt.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jak używasz czarnego akrylu to uzyskasz taki efekt jak chcesz, jeśli użyjesz czarnego szkła, które przepuszcza jednak światło to nie wyjdzie, opcja jeszcze malowane szkło od spodu da tez dobry efekt.
    Szkło nie jest dobrą opcją bo daje podwójne odbicie,
    Akryl nie jest optymalny bo jest mało trwały i silnie elektryzujący się. Połączone razem dają materiał jednorazowy.
    Jest cała masa innych propozycji dużo lepszych wśród nich poliwęglan, PET, Hips. No i oczywiście najlepsze (najdroższe) płyty diBond i ich odpowiedniki (Tubond i inne).

    Ale problem jest o tyle nieistotny, że w zdjęciu najprawdopodobniej (na 99%) zostało użyte po prostu zwykle lustro. Oczywiście na powierzchni czyli znów te materiały co je wymieniłem. Najtańszy jest Hips ale bardzo ale to bardzo nietrwały. Innych nie używałem więc się nie wypowiem.

    Najprawdopodobniej autor wątku ma też zbyt wysoko ustawione światło (względem referencyjnego)

    Wątek pasowałby raczej do studia

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 18-11-2016 o 07:57

  6. #6

    Domyślnie

    Taki efekt kolegę mniej więcej interesuje?
    Jak tak to przepis podam

  7. #7

    Domyślnie

    @frogi

    Ty się nie pytaj tylko podawaj
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    @frogi

    Ty się nie pytaj tylko podawaj
    Ja się czasami takimi pierdołkami bawię np na Tablecie, w tym przypadku dodałem jeszcze czarne tło plus lampa "kukułka". Szczegóły sprzętowe w exifie
    ps Aparat oczywiście minimalnie nad powierzchnią, światło też nie za wysoko.
    Ostatnio edytowane przez frogi ; 18-11-2016 o 10:29

  9. #9

    Domyślnie

    Jak by się jeszcze miało chęć do zabawy to można dół przeskalować np z lekka...
    To już chyba wypas

  10. #10

    Domyślnie

    Takie zdjęcia powstają gdy korzysta się z wbudowanej lub położonej tuż koło osi aparatu lampy. Nic nie stoi na przeszkodzie jednak aby popracować nad światłem i uzyskać efekt podkreślający piękno obiektu. Nikt też nie każe używać smolistej czerni. Odbicie można wykorzystać tak aby pokazać niewidzianą część muszli. I zrobić to w atrakcyjny sposób. Dwa przykłady ze stolika.


    Pozdro
    Wiesiek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] przyroda w szkle akwarium
    By bwn in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 09:37
  2. [ Portret ] Marta - odbicia w szkle
    By mirektoja in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 00:46
  3. [ Reportaż ] Magda w szkle
    By ars in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2006, 15:41
  4. Procesor w manualnym szkle
    By krpolak in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-08-2005, 15:16
  5. Rysa na Szkle!
    By biadzi in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-11-2004, 15:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •