Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50
  1. #41

    Domyślnie Tablet do selekcji zdjęć

    jedyne co mi przychodzi do glowy teraz to LR katalog na NASie i udostepniony dla mcbka i tabletu, zastanawiam sie nad protokolem dla tabletu, ale nie przerabialem tego w domu, albo remote desktop dla mcbka, dam znac jak przetestuje, na szybko http://www.howtogeek.com/214220/how-...nd-vice-versa/
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 11-12-2016 o 15:21
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  2. #42

    Domyślnie

    Narazie robię tak - RAWy na NASie Synology, ich apka na iPadzie w której robię selekcję (gwiazdkuję), po czym wracam na lapka, tam Photo Mechanik i dokładniejsza selekcja, po czym import do LR. Plusem tego rozwiązania jest możliwość pracy poza domem, NASa mam widocznego "na zewnątrz".
    Nie ukrywam, że wygodniej byłoby wszystko zrobić w LR, zwłaszcza używając smart prewiev i iPada, ale nie wiem jak to zrobić bez chmury adobe.

  3. #43

    Domyślnie Tablet do selekcji zdjęć

    niestety wada jest ciagla potrzeba netu dobrej przepustowosci, jak tu z klientem sie spotkac w terenie poza dostepem zeby na biezaco z nim odhaczac foty? tu juz chyba powiedziano wszystko https://www.lightroomqueen.com/how-t...ple-computers/
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 11-12-2016 o 22:01
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    A podpowiesz mi jak? Wyczytałem, że bezproblemowo idzie przez chmurę Adobe, ale jej nie chce.
    @JASTRZEBSKA&KILAR, przypomnę się.

  5. #45

    Domyślnie

    ostatecznie sprawdzilem i wyglada to niestety tak: na dysku usb3 2.5" mam przepustowosc 120-130MB/s, zalozylem katalog LR na macu, wrzucilem foty z ktorymi mialem cos zrobic/pokazac, podpialem pod SP4, odpalilem LR otworzylem katalog i smiga, problemem moze byc lacznosc fizyczna kabla, generalnie zostane przy tej wersji, jesli mniejsza masa w GB mozna uzyc duzego sticka lub sd card, ja wiem mowie skrotami, wiec jak macie pytania o szczegoly postaram sie opowiedziec
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  6. #46

    Domyślnie Tablet do podglądu zdjęć

    Był podobny temat ale się trochę rozjechał więc założyłem nowy.
    Poszukuję tabletu, który miałby służyć w podróży a także podczas/po robieniu zdjęć - do podglądu, oceny i selekcji zdjęć, kopiowania, wysłania itp. Może lekka obróbka - ale nic zaawansowanego - od tego jest PC.
    Zależy mi na dobrym ekranie z dużą rozdzielczością i dobrymi kolorami, kompaktowym rozmiarem (10" jest chyba optymalny) oraz sensownymi podzespołami by nie zamulał po miesiącu.
    Fajnie żeby miał rzeczy (które się przydały w życiu) typu gniazdo microSD (dane które można wyciągnąć w razie awarii bez potrzeby synchronizowania przez chmurę) oraz wejście microUBS (można podłączyć czytnik kart pamięci albo pendrive przez kabelek OTG)

    Moje dotychczasowe przemyślenia:
    tablet z Androidem - tu spodobał mi się polecony w innym wątku tablem Sony Xperia Z4 - dobra rozdzielczość i rozmiar 10" ale może ktoś poleci jeszcze jakąś alternatywę? Android chyba mi wystarczy do tego co potrzebuję.
    iPad (tylko który?) - dobry ekran i na pewno będzie hulał bezproblemowo, ale minusem wydaje mi się tylko łączność bezprzewodowa - w sensie brak możliwości podłączenia pendrive/karty pamięci (nie wiem czy jest możliwość podłączenia np. czytnika kart przez jakąś przejściówkę, ale znając apple tanie to nie będzie)
    3w1/tablet z Windowsem/Surface - nie odczuwam potrzeby posiadania laptopa, a to trochę mniejsze laptopy? Na pewno pełny Windows i podzespoły dają ogromne możliwości, ale żeby na tym komfortowo pracować to chyba fajnie mieć klawiaturę/myszkę a to kolejne akcesoria do dźwigania, no i zajmują też miejsce..

    Skłaniałbym się ku tabletowi z Androidem albo jakimś iPadem - ale chętnie poczytam wasze rady i doświadczenia z takim sprzętem.

    O budżecie nie piszę celowo bo najpierw chcę się zorientować co polecicie, a potem będę organizować budżet.

  7. #47

    Domyślnie

    Do iPada podłączysz czytnik, ale tylko kart SD. Są zarówno oryginalne czytniki jak i zamienniki. CF nie zadziała.

    W przypadku androida, patrz na ekran i procesor. Sony wydaje się być ok, ja sam długo rozważałem Lenovo Yoga Pad 2 z uwagi na dużą baterię i całkiem niezły ekran. Jest całe mnóstwo ciekawych chińczyków, np. z ekranami z iPada.

    No i jednak skłaniam się ku połączeniu tematów, nie ma co rozdrabiać się na kolejne tematy.

  8. #48

    Domyślnie

    Surface Pro daje największe możliwości i ma moim zdaniem bardzo dobry ekran. Cena jest również odpowiednio wyższa. Pytanie czy wykorzystasz te możliwości - pamiętaj, że nawet jeżeli teraz wydaje Ci się, że nie, to mając taki sprzęt Twoje spojrzenie może się zmienić diametralnie. Na tablecie z Windows 10 da się całkiem komfortowo wykonywać podstawowe zadania ( nie wymagające dużych ilości pisania :P ) z użyciem dotyku i digitizera. Cover z klawiaturą jest bardzo fajnym dodatkiem i zwiększa znacznie wygodę pracowania na surface, ale mówimy tutaj już o porównaniu z laptopem, a nie tabletem. Moim zdaniem cover + digitizer wystarczą do surface, żeby wykorzystać 90+% jego możliwości.
    d70s + N18-70 + N55-200

  9. #49

    Domyślnie

    Ja bym proponował poszukać tablet z ekranem oled, jest ich mało na rynku ale warto, co do oprogramowania to już każdy sam musi zdecydować.
    Użytkuje X t2 TTArtisan 35 1.4 Fujinon 23 F2
    Było FEED 5, Kodak P850, Nikon D90, D300 D7100 D600 SB-900 Grip Md-10 50 F2 Canon 6D
    Szkiełka 18-105, 35 1.8G, T70-300 VC, T90 Macro , N70-210 F4, N35 1,8G FX, N80-200D ED 2,8, N85 1,8G S 24-35 F2 ART N28-105 N50 1.8G T24-70VC

  10. #50

    Domyślnie

    Szybie pytanie, zamowilem czytnik kart SD do Ipada Mini 4gen czy do podgladu zdjec (NEF) bedzie potrzebna jakas dodatkowa aplikacja czy Iphotos sobie poradzi ??


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Tablet w podróż obróbka zdjęć .
    By prosiakt in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 18:06
  2. Tablet do prezentacji zdjęć 2015
    By Tworas in forum Komputery
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 03-09-2015, 22:05
  3. Tablet do prezentacji zdjec
    By qciek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 17:03
  4. Etapy selekcji zdjęć
    By Baart1980 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 19:03
  5. Program do selekcji zdjec (OSX)
    By BorysR in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 07:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •