Close

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 160
  1. #1

    Domyślnie Jaki aparat i obiektyw za ok. 3000 zł

    Dzień dobry
    Przed Wami trudne zadanie .
    Przeczytałem forum i jestem przekonany, że dobrze trafiłem.
    Będę dysponował kwotą około 3000 zł + coś niewiele ewentualnie w górę.
    Nigdy nie miałem prawdziwego aparatu nie licząc kompaktów za 600 zł.
    Chciałbym kupić … chyba lustrzankę.
    Proszę o sugestie, jaką powinienem zakupić.
    Moim celem będzie robienie zdjęć krajobrazu oraz małych i malutkich owadów, kwiatów, filmów tworzonych metodą zdjęć poklatkowych, dlatego aparat powinien mieć możliwość podłączenia wężyka interwałowego (chyba dobrze odrobiłem wstępne lekcje).
    Jakie rozwiązanie sprzętowe w zakresie aparatu oraz obiektywu (ów) dla mnie w tym zakresie cenowym proponujecie?

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 753

    Domyślnie

    W tym dziale poza staruszkami D300, D200 nie ma aparatów, które by się mieściły w cenie (z obiektywami).
    Chyba lepiej mieć współcześniejsze matryce, temat przenoszę do działu DX.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Dodać chciałem, że moim zamierzeniem jest również fotografowanie nocnego nieba z przemykającymi po nim gwiazdami. Chciałbym również robić zdjęcia portretowe. Czyli takie wyraźne osobom najbliższym. Już wiem, że bez obiektywów się nie da. Wiem również, że jak źle zainwestuję, to potem będę musiał dopłacać za zmianę sprzętu, więc przewiduję chyba 4000 zł i coś w górę. Tylko żeby nie za wiele.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kapital Zobacz posta
    Moim celem będzie robienie zdjęć krajobrazu oraz małych i malutkich owadów, kwiatów, filmów tworzonych metodą zdjęć poklatkowych,
    Cytat Zamieszczone przez kapital Zobacz posta
    ... fotografowanie nocnego nieba z przemykającymi po nim gwiazdami. Chciałbym również robić zdjęcia portretowe.
    Tak to tylko w Erze
    Cytat Zamieszczone przez kapital Zobacz posta
    ...potem będę musiał dopłacać za zmianę sprzętu...
    Mylisz pojęcia. System /a w takowy chcesz wejść/ to worek bez dna. Możesz wydać i 20k, a za rok, dwa najdzie ochota na zmiany. Na Twoim miejscu bym nie szalał z wydatkami. Chyba, że stać. To rozmowy nie było.
    Kup podstawowy zestaw: body+obiektyw. Za pół roku stwierdzisz: czy to mnie bawi, jak tak to co bym zmienił. Przy pierwszej opcji na - nie - sprzedasz wszystko bez wielkich strat. Przy drugiej - sprzedasz wszystko i wymienisz na to, co da większą frajdę.
    Jak po w miarę taniości to coś z serii 3xxx, jak drożej to 7xxx. Aparat brał bym nowy. Gwarancja ważna rzecz. Dodatkowych obiektywów bym szukał w używkach. Ew. strata kasy przy wymianie będzie mniejsza.
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 07-11-2016 o 20:20
    Tutaj jest... podpis

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W tej kwocie to kupiłbym na początek używane D7100 lub nowe D5300 + 18-105VR + 1.8/50mm i jeśli też używane to jeszcze ci zostanie kasy na lampę np jakiegoś chińczyka

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 753

    Domyślnie

    Bo ja wiem. Dlaczego odrzucasz to co po środku - czyli serię D5xxx. Gibany ekranik przy macro sie przyda. Przy filmach też. D5300 byłby bardzo OK. I można brać używki, często te aparaty mają amatorskie przebiegi - poniżej 10 tys.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7
    no1
    Gość

    Domyślnie

    Zgadzam sie z amirez, bo w moim przypadku podobnie bylo. Gdy zaczynalem przygode z lustrzanka to jeszcze nie za bardzo wiedzialem co konkretnie chce fotografowac, czym i jak. Kupilem w miare tani zestaw, Nikona D3200 z obiektywami 18-55 i 55-200. Po roku "bawienia" sie tym zestawem nauczylem sie troche fotografowac, dowiedzialem sie z autopsji czego mi brakuje i w tym kierunku powoli rozbudowuje swoj sprzet. A gdyby nawet cala ta zabawa z fotografia mi sie nie spodobala, to po roku bym sprzedal ten podstawowy zestaw, niewiele na nim tracac pewnie.
    Moja rada: kup jakis aparat z serii D3XXX (nie sa kosmicznie drogie), do tego obiektyw Nikkora 18-55. Obiektyw z pewnoscia nie nalezy do super szkiel, ale ma makro na ktorym Ci zalezy, a i do focenia wszystkiego innego tez sie nadaje na poczatek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez norad Zobacz posta
    obiektyw Nikkora 18-55. Obiektyw z pewnoscia nie nalezy do super szkiel, ale ma makro na ktorym Ci zalezy, a i do focenia wszystkiego innego tez sie nadaje na poczatek.
    Tzw. makro z 18-55mm może jedynie zniechęcić do zdjęć makro :P Jak już to dokupić soczewkę Raynox DCR-250 lub 150 i poczuć co oznacza prawdziwe makro

    18-55mm + 55-200mm dla kogoś kto nie ma pojęcia co chce to dobry zestaw na początek. Można się pokusić jeszcze o 50mm 1.8G i zobaczyć co oznacza płyta głębia ostrości, pobawić się portretami - koniecznie wersja G, w wersji D nie działa autofokus z aparatami z serii D3xxx i D5xxx.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  9. #9

    Domyślnie

    D7100 podobno nie nadaje się do zdjęć nocnych, bo na zdjęciach może wystąpić banding.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ludzie robią piękne zdjęcia nocne D7100, ja mam od paru dni ale też przetestuje jednak patrząc na fotki z tego aparatu to raczej legendy o tym bandingu nawet przy rozsądnym wyciąganiu fotki nocnego nieba.

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pierścień łączący aparat (52mm) i obiektyw (62mm) - jaki wybrac
    By Shappy in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 13:05
  2. Jaki aparat i obiektyw do zdjec pasmanterii
    By michal007s in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 22:53
  3. jaki aparat, jaki obiektyw...
    By igusiek21 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:14
  4. jaki aparat, obiektyw do panoram??!
    By pietras_vip in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 15:43
  5. Jaki aparat w cenie 2500-3000 zł
    By jadzik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 14:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •