Close

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 160
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    D7100 podobno nie nadaje się do zdjęć nocnych, bo na zdjęciach może wystąpić banding.
    Nie no kompletnie się nie nadaje, nawet nie próbuj

    Nikon D7100 i Nikkor 10-24

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ludzie robią piękne zdjęcia nocne D7100, ja mam od paru dni ale też przetestuje jednak patrząc na fotki z tego aparatu to raczej legendy o tym bandingu nawet przy rozsądnym wyciąganiu fotki nocnego nieba.
    Bending owszem istnieje, ale nawet mocne ciągnięcie cieni nie jest straszne. Dopiero źle naświetlone zdjęcie na wysokim iso może być problemem, ale naświetlać zdjęcia można przecież poprawnie...

  2. #12

    Domyślnie

    Ale piękne zdjęcie !!!!
    Ja też chce umieć takie robić!!
    Teraz czytam i analizuję odpowiedzi. Ojjjjjjjjjj będzie mi ciężko. Już to widzę.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kapital Zobacz posta
    Ale piękne zdjęcie !!!!
    Ja też chce umieć takie robić!!
    Teraz czytam i analizuję odpowiedzi. Ojjjjjjjjjj będzie mi ciężko. Już to widzę.
    Wszystko przed Tobą Ale jakby co, ja też się ciągle uczę i dążę do lepszych zdjęć Ale dzięki. Pozdrawiam

  4. #14

    Domyślnie

    Głowę mam wielką od myślenia i postanowiłem to przelać na ekran. Pisałem Wam, że łatwo ze mną nie będzie.
    Na początek chciałbym zakomunikować, że wiem ile pracy kosztuje zarobienie jednej złotówki. Prowadzę działalność gospodarczą i jeśli będę miał dobre usługi, to ludzie zapłacą, jeśli nie będę miał dobrych usług, pójdą do kogoś innego. Zanim wydam każdą złotówkę, oglądam ją z każdej z trzech stron i ważę zasadność wydatku. I sobie wymyśliłem, na podstawie Waszych wypowiedzi następujące drogi postępowania:
    1) Kupuję aparat D 3300 plus dwa obiektywy (zaznaczam, że to będzie moja pierwsza lustrzanka), których dane mi podacie. Robię zdjęcia, które sobie na samym początku założyłem i się uczę. Dużo się uczę. Po roku lub dwóch sprzedaję zestaw i kupuję inny właściwy, docelowy i robię takie zdjęcia, jak kolega "made ..." .
    2) Kupuję aparat D 7100 plus dwa obiektywy (zaznaczam, że to będzie moja pierwsza lustrzanka, a ze względu na cenę będę musiał trochę na drugi obiektyw poczekać, ale mam czas i jestem cierpliwy), które oczywiście mi podacie. Robię zdjęcia, wkurzam się, wkurzam Was bo mi na początku nic pewnie wychodzić nie będzie chciało ale uparcie będę brnął do celu. Celem będą WSPANIAŁE ZDJĘCIA.
    Odrzucam na razi opcję aparatu z rynku wtórnego.
    Przeraża mnie jedna kwestia. Jak ustawię film na klatki co 5 sekund, to daje to 17280 zdjęć na dobę W R (R)
    Jak ustawię klatki co 80 sekund, to daje to 1080 zdjęć na dobę.
    Jeden film robiłem 14 dni. Daje to 15120 zdjęć. Nie ma większego W R (R)
    Wg tego co piszecie, matryca ma trwałość ok. 150 - 200 k zdjęć. Rozumiem, że potem trzeba kupić nowy aparat.
    Co w takim razie z filmami?
    Też tak się liczy?
    50 p na minutę daje 3000 klatek, na godzinę wychodzi 180.000 klatek i co?? Aparat na skraju wytrzymałości?
    Bo jeśli tak, to kupię byle jaką kamerę JVC G Z - R 315 i ze słabą jakością będę te filmy robił.
    Czy mogę prosić o ustosunkowanie się do problemu?
    I jeszcze jedno: Czy będzie mi potrzebny jakiś program do obróbki zdjęć?

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zużywa się mechanizm podnoszenia lustra i migawka, w filmie masz teoretycznie zużywanie się matrycy ale można to pomijać.
    Do obróbki zdjęć najpopularniejszy to Lightroom, masz wersje testową na stronie adobe.

    D3200, D3300, D5200, D5300, D5500, D7100, D7200 - te aparaty dadzą ci właściwie identyczną jakość zdjęć, cała reszta to twoje umiejętności, a w aparacie jego funkcjonalność i komfort obsługi, ergonomia, dodatkowe funkcje.

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    To nie wytrzymalosc matrycy tylko migawki. I obawiam sie ze D3xxx nie ma wytrzymalosci 150 tys. Z tego co piszesz wynika ze ten aparat wystarczy ci na zrobienie ... niecalych 10 filmow. I bedzie musial byc inaczej zasilany bo akku nie wystarczy na 15 tys.
    Nie wiem czy do filmow.poklatkowych bralbym lustrzanke.

    Wejdz w bezlusterkowce sony skoro najwazniejsze jest filmowanie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    Jeśli priorytetem są poklatkowe filmu to może zastanów się nad aparatem z elektroniczną migawką... tutaj 3000zł może być problemem...
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  8. #18

    Domyślnie

    Jacku dziękuję za sugestię, wezmę pod uwagę bezlusterkowca. Na razie problem rozwiązałem na poziomie 600 zł. Kupiłem wspomnianą wcześniej kamerkę w związku z filmami poklatkowymi.
    Pozostaje dalej problem aparatu do zdjęć. Po sugestii koesha o tym, że D3200, D3300, D5200, D5300, D5500, D7100, D7200 dadzą właściwie identyczną jakość zdjęć, cała reszta to umiejętności, a w aparacie jego funkcjonalność i komfort obsługi, ergonomia, dodatkowe funkcje jestem dalej od celu, niż Wam się wydaje.
    Kasa mówi, że D3300 a instynkt ... różnie. Dalej oczekuję na sugestie.
    Chciałbym robić ładne zdjęcia aparatem. Filmów już nie będę robił. Przynajmniej polklatkowych.
    koesh, Ty to dopiero potrafisz pocieszyć człowieka. Program, który zaproponowałeś to oczywiście drobne 529 zł. Kolejny wydatek. ale skoro trzeba ...

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie trzeba lightroom, wywoływarke masz darmową na płytce do aparatu, wszystko zależy co dalej, lightroom to świetna sprawa bo popularność zapewnia ci dostęp do tutoriali itp.

    Sporo twoich wątpliwości rozwieje wzięcie do ręki aparaty, przekonasz się jaka różnica jest między nimi, nie pozwolą ci w sklepie pewnie pstrykać bo obmacany sprzęt trzeba potem wyczyścić i jeszcze dobrze sprzedać

  10. #20

    Domyślnie

    1. Zdjęć nie robi aparat tylko fotograf - czyli co z tego, że sprzętu kupa, jak fotograf d...
    2. Żona ma D3300. Bardzo dobry sprzęcik. Fakt - gibany ekranik też by się przydał, ale zawsze można nad robaczkiem się pochylić.
    3. Programów nie kupuj na początek. Szkoda kasy. Potrenuj na darmowych, przetestuj triale. Zobaczysz co najlepiej się sprawdzi. Ja do szybkiej obróbki używam darmowego FastStone.
    4. Reszta to trening i lektura forum.
    Tutaj jest... podpis

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pierścień łączący aparat (52mm) i obiektyw (62mm) - jaki wybrac
    By Shappy in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 13:05
  2. Jaki aparat i obiektyw do zdjec pasmanterii
    By michal007s in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 22:53
  3. jaki aparat, jaki obiektyw...
    By igusiek21 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:14
  4. jaki aparat, obiektyw do panoram??!
    By pietras_vip in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 15:43
  5. Jaki aparat w cenie 2500-3000 zł
    By jadzik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 14:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •