Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Statyw do panoram...

    Cześć

    Postanowiłem kupić statyw.
    Chcę nim robić panoramy, ale nie tylko. Nie chce kupować głowicy panoramicznej, wiem jednak, że przy panoramach obiektyw musi być na wysokości osi jego obrotu. Manfrotto podobno o niebo lepsze od konkurencji. (A może coś z tańszych konkurentów) Myślę o rozwiązaniu: statyw (Manfrotto seria 55prob) głowica z blokadą pion/poziom oraz płytka, która umożliwi cofnięcie obiektywu. Poziom nie istotny, bo przecież D70s ma gniazdo dokładnie po środku obiektywu. Co byście polecili, w kasie nie przekraczającej minimalnej krajowej (z lekkim marginesem w górę).

    Dziękuje Wam bardzo za ewentualną pomoc.
    Nie jest trudno zrobić takie zdjęcie, trudniej jest znaleźć takie miejsce
    D700 | D70s | Canon G9 | Nikkor 24-70mm 2.8 | Nikkor 16mm 2.8| Sigma 18-50 f2.8 | Sigma 70-300 f4-5.6 | SB800 | Manfrotto|

  2. #2
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie

    Ja ostatnio skleilem taki zestawik - 055proB+488+357 [do ktorej przykrecilem rc2 z 488 i wszystko dziala na szybkozlaczke ]. Nie wiem ile taki zestaw teraz w PL, bo nie kupowalem nic tam dawno... A z tego zestawu panoramki ida calkiem przyjemne zwlaszcza przy robieniu na 10mm - problemy z klejeniem praktycznie spadly do 0.

    Wyglada to tak - fota turbopogladowa
    Ostatnio edytowane przez shaolin ; 28-05-2007 o 16:02

  3. #3

    Domyślnie

    Za obecną średnią krajową to kupisz prawie Gitzo z głowica poziomującą, który to wielu doświadczonych panoramistów używa zamiast głowicy pano na normalnym trójnogu. Ale to tak żartem. Do statywu możesz dokupić szynę makro, niekoniecznie drogą za kilkaset zł. W komisach lub na allegro można kupić za niewielkie pieniądze. Do tego niewielką poziomicę do wsadzenia w stopkę aparatu i już masz zestaw do panoramy.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Za obecną średnią krajową to kupisz prawie Gitzo
    Minimalną, Mark, minimalną
    Nie jest trudno zrobić takie zdjęcie, trudniej jest znaleźć takie miejsce
    D700 | D70s | Canon G9 | Nikkor 24-70mm 2.8 | Nikkor 16mm 2.8| Sigma 18-50 f2.8 | Sigma 70-300 f4-5.6 | SB800 | Manfrotto|

  5. #5

    Domyślnie

    Oh, sorry, za szybko przeczytałem. Tym niemniej druga część mojego postu nadal aktualna, szynę (inaczej zwaną też sankami nastawczymi) dostaniesz za niewielkie pieniądze. Jeszcze niedawno masowo wyprzedawane były z dawnej NRD, nawet, zdaniem wielu, lepsze od Novoflexa za > 500 zł.

  6. #6

    Domyślnie

    mf 488 RC2 masz głowicę kulową opcją "pan" i szybkozłączką prostokątną standardową dla manfrotto
    - Żadnych kontaktów seksualnych
    - To znaczy, że mamy o tym nie rozmawiać? - upewnił się kierownik studiów nieokreślonych.
    - Nie, to byłby seks oralny - poprawił go Rincewind.

  7. #7

    Domyślnie

    dzięki za wypowiedzi, byłem w sklepie, mam teoretycznie posklejany zestaw, opowiem jutro
    Nie jest trudno zrobić takie zdjęcie, trudniej jest znaleźć takie miejsce
    D700 | D70s | Canon G9 | Nikkor 24-70mm 2.8 | Nikkor 16mm 2.8| Sigma 18-50 f2.8 | Sigma 70-300 f4-5.6 | SB800 | Manfrotto|

  8. #8

    Domyślnie

    okej, może troszkę nie jest jutro. Mam nadzieje, że wątek jeszcze nie zasnął. Dostałem próbny zestaw do przetestowania (nie ze sklepu oczywiście).
    nogi:Manfrotto 055PROB (ten sam, który zamierzam kupić)
    głowica: 338 (panoramiczna, z 2 szynami).
    Już po dzisiejszo-wczorajszych próbach wiem, że bez głowicy z szynami i regulacją skoku obrotu osi o kąt (sory za słowictwo), widze, że zwykłą głowicą nie dam rady. Tu potrzeba mega precyzji. Na razie sklejam PTGui, Trial. Jestem na etapie organizacji full v. Myślicie, że to dobry program? Poniżej wrzucam linka, to panoramki jaką udało mi się z kolegą skleić. Wiem, że są na niej znaki wodne (Trial), proszę jednak o krytyczne uwagi techniczne. Dziękuje bardzo.
    http://forum.nikon.org.pl/showthread...463#post318463
    Nie jest trudno zrobić takie zdjęcie, trudniej jest znaleźć takie miejsce
    D700 | D70s | Canon G9 | Nikkor 24-70mm 2.8 | Nikkor 16mm 2.8| Sigma 18-50 f2.8 | Sigma 70-300 f4-5.6 | SB800 | Manfrotto|

  9. #9

    Domyślnie

    PTGui to jeden z najlepszych programów do sklejania panoram. Bardzo popularny w USA.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •