Close

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 107
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurako92 Zobacz posta
    Pomimo tego że robione na pełnej dziurze na czasie 30-x oczywiście bez lampy bo nie posiadam takiej
    To każde zdjęcie ciut poruszone
    Nic dziwnego, że poruszone. 1/30s przy ogniskowej 58mm raczej ciężko nie poruszyć.
    Teoretycznie do utrzymania 1/60s.
    Możesz podnieść ISO

    Miałem kiedyś takie zenki, jeden miał światłomierz taki ze wskazówką, a drugi na diody.
    Ten ze wskazówką był jakby fajniejszy, ale czasami słabo widoczny, a ten na diody widoczny, ale mało precyzyjny.
    Kiedyś (dawno, dawno temu) mi mówiono, że film lepiej niedoświetlić niż prześwietlić. w erze cyfrowej to chyba odwrotnie.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Nic dziwnego, że poruszone. 1/30s przy ogniskowej 58mm raczej ciężko nie poruszyć.
    Teoretycznie do utrzymania 1/60s.
    Możesz podnieść ISO

    Miałem kiedyś takie zenki, jeden miał światłomierz taki ze wskazówką, a drugi na diody.
    Ten ze wskazówką był jakby fajniejszy, ale czasami słabo widoczny, a ten na diody widoczny, ale mało precyzyjny.
    Kiedyś (dawno, dawno temu) mi mówiono, że film lepiej niedoświetlić niż prześwietlić. w erze cyfrowej to chyba odwrotnie.
    Podniósł bym iso, ale musiałbym film zmienić

  3. #33

    Domyślnie

    Mozesz cos wrzucic

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Kiedyś (dawno, dawno temu) mi mówiono, że film lepiej niedoświetlić niż prześwietlić. w erze cyfrowej to chyba odwrotnie.
    Może i tak, ale pod warunkiem że sami je wołamy, a w dzisiejszych czasach szanujemy. Dzisiejsze maszyny w labach działają schematem i niedoświetleniem nikt się nie będzie bawił. Ja też po tych kilkudziesięciu filmach w ostatnim roku wiem, że z prześwietlaniem i niedoświetleniem, to wszystko zależy od filmu. Porta powiedzmy sobie, lubi być prześwietlana i to mocno nawet. A Superia z kolei naświetlona w punkt.
    Co do zdjęć w domu, to najlepiej lampa z TTLem (ja używałem SB28 na N80, F90x i F100, teraz mam SB800, która z powodzeniem błyska na analogach i cyfrach) i film z wyższym iso (ja uwielbiam Superie 800).
    N80 i Tamron 28-75 2.8 z SB28
    Jest jeszcze kwestia dokładności światłomierza w Zenicie... Ja na przykładzie Prakticy wiem, że każdy Nikon jest lepszy. Najbardziej idealnym dla mnie jest FA i F100, no jeszcze F90x. Później F501, FE i N80, którego już nie mam, wypadają tak samo Praktica jest daleko w tyle, ale też się da zdjęcia robić


    Praktica MTL 50 i Porst 50 1.7
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 03-12-2016 o 11:06

  5. #35

    Domyślnie

    @Nbogdan mam pytanie.
    Porównałem moje zdjęcia ze zdjęciami kolegi który robił je razem ze mną swoim zenitem ET na tym samym filmie.
    Jego zdjęcia są wyraźnie jaśniejsze i lepsze.
    Pytanie moje jak analizować ta wskazówkę światłomierza w TTL? Może ją źle interpretuje, na mój gust powinna się znajdować pomiędzy + a -. Wtedy zdjęcie powinno być dobrze naswietlone tak?
    Następny film założę do zenita e którego też posiadam zobaczymy, może nie trzyma TTL czasów

  6. #36

    Domyślnie

    Czy yongnuo 560III blysnie z zenitem? nie sądzę

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Może i tak, ale pod warunkiem że sami je wołamy, a w dzisiejszych czasach szanujemy. Dzisiejsze maszyny w labach działają schematem i niedoświetleniem nikt się nie będzie bawił. Ja też po tych kilkudziesięciu filmach w ostatnim roku wiem, że z prześwietlaniem i niedoświetleniem, to wszystko zależy od filmu. Porta powiedzmy sobie, lubi być prześwietlana i to mocno nawet. A Superia z kolei naświetlona w punkt.
    Co do zdjęć w domu, to najlepiej lampa z TTLem (ja używałem SB28 na N80, F90x i F100, teraz mam SB800, która z powodzeniem błyska na analogach i cyfrach) i film z wyższym iso (ja uwielbiam Superie 800).
    N80 i Tamron 28-75 2.8 z SB28
    Jest jeszcze kwestia dokładności światłomierza w Zenicie... Ja na przykładzie Prakticy wiem, że każdy Nikon jest lepszy. Najbardziej idealnym dla mnie jest FA i F100, no jeszcze F90x. Później F501, FE i N80, którego już nie mam, wypadają tak samo Praktica jest daleko w tyle, ale też się da zdjęcia robić


    Praktica MTL 50 i Porst 50 1.7
    Dzięki za odpowiedź, będę go testował, kupię sobie film o większym iso

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurako92 Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź, będę go testował, kupię sobie film o większym iso
    Tylko musisz pamiętać, że jak z tym filmem wyjdziesz na dwór, to może Ci zabraknąć czasu na prawidłowe naświetlanie... Przykładowo Nikon FE ze swoją 1/1000 przy iso 400 nie był w stanie zrobić zdjęcia na dworze z przysłoną mniejszą niż 5.6... Oczywiście w słoneczny dzień. I jak tu się głębią ostrości pobawić

  9. #39

    Domyślnie

    No rozumiem, do jednego załóż wyższe iso a do innego mniejsze a za 2 tygodnie będzie u mnie mój D5300! A dzisiaj będę miał lampę YN560 III

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurako92 Zobacz posta
    No rozumiem, do jednego załóż wyższe iso a do innego mniejsze a za 2 tygodnie będzie u mnie mój D5300! A dzisiaj będę miał lampę YN560 III
    No dokładnie. Jak wyjdziesz z D5300 na dwór, to ustawisz ISO na 100-400, a jak wejdziesz do domu, to pewnie 800-3200 W analogu tak się nie da, bo trzeba by film zwinąć i nawinąć inny (chociaż tak się też robiło kiedyś), więc trzeba uczyć się kompromisu. Ja dla zabawy małą głębią ostrości na Porcie 400 potrzebuję mieć przynajmniej Nikona FA, który ma czas 1/4000, a i to często wymaga przymykania 50 1.4 na 2.8-3.5. Dopiero z F100 i F90x, czyli czasami 1/8000, mam komfort
    Ps. Dlaczego YN560? Chciałeś mieć manualną lampę, czy kierowałeś się tylko ceną? Brak TTLa niby nie jest problemem... ale lepiej go mieć, szczególnie jak warunki oświetleniowe są zmienno-dynamiczne

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ZENIT Automat, Zenit AM, i nowsze do końca produkcji
    By taeda in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-07-2019, 20:29
  2. Nikon D5300, lampa błyskowa nie działa prawidłowo.
    By Nikon d5300 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 13-02-2016, 14:32
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 10:31
  4. FM3a brak blokady naciągu migawki
    By Comtour in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-11-2009, 22:46
  5. zwijanie filmu w F100 vs końcówka filmu
    By f22 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-11-2006, 13:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •