Close

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 107
  1. #21

    Domyślnie

    Aha, czyli nie dość że nie umiem znaleźć żadnego zakladu to jeszcze muszę znaleźć taki co się zlituje

  2. #22

  3. #23

    Domyślnie

    W fotojoker wywołują, ale nie dość że wywołanie kosztuje 24 złote, to trzeba zamówić komplet odbitek, a ja nawet nie wiem czy coś tam jest na tych kliszach

  4. #24

    Domyślnie

    Z tego co wiem, Fotojoker jest zwykłą siecią handlową, a obróbkę filmów zleca do CEWE w Kędzierzynie. Wszystko w komplecie - wołanie, odbitki i skany, bez możliwości wyboru. Przynajmniej kiedyś tak było. Spróbuj jednak znaleźć jakiś mniejszy zakład, gdzie tylko wywołają Ci film za rozsądne pieniądze. A następny załaduj czarno-biały i wołaj sam. Poważnie.

  5. #25

    Domyślnie

    Drogie jest zakupienie kompletu osprzętu potrzebnego do amatorskiej domowej ciemni?

  6. #26

    Domyślnie

    Nie wiem, ale chyba nie. Tak wiele nie trzeba, koreks, termometr, jakieś tam pojemniki na zlewki. To nie musi być nowe. No i oczywiście chemia.

  7. #27

    Domyślnie

    Koreks od 20,0 ; termometr od 10 ; trzy butelki po coli - 0 ; wywoływacz np. Rodinal (R09) ok. 30,0 ; utrwalacz ok. 15,0 ; ocet (przerywacz) 3,0 ; zwilżacz - kropla szamponu
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  8. #28

    Domyślnie

    Powiem szczerze nie myślałem żeby spróbować kiedyś samemu wywoływać... Ale w sumie ciekawa sprawa może byc...
    Na razie będę się ale starał wywołać film w profesjonalnym zakładzie, żeby uzyskać informację czy w ogóle naswietlilo się coś na tej kliszy.

  9. #29

    Domyślnie

    Film wywołany, niestety został dosyć konkretnie zmasakrowany, ale Pani z punktu powiedziała że da do wywołania wszystko co sie da wywołać... Ale drugi film się zwinal bez problemu. Oczywiście najpierw przekrecilem blokadę spustu a potem zacząłem zwijac i już nie chrobotalo

  10. #30

    Domyślnie

    Moje przemyślenia po odebraniu filmu dobrze zwinietego z wywołania.
    Za wywołanie 23 zdjęć wraz z wywolaniem kliszy zapłaciłem 30 zł.
    Zdjęcia z miasta wyszły fajnie, ostre dobrze oświetlone ale przeważnie były ostrzone do nieskończoności więc level ziemniak. Ale jeżeli chodzi o pomiar światła na dworze TTL działa. Natomiast nie wyszło fajnie żadne zdjęcie zrobione w domu. Pomimo tego że robione na pełnej dziurze na czasie 30-x oczywiście bez lampy bo nie posiadam takiej
    To każde zdjęcie ciut poruszone, a jak już nie poruszone do źle naswietlone.
    Drugi film, ten z zerwana perforacja jeszcze z nim walczą ale tam są same zdjęcia z domu wiec pewnie wszystkie będą do kosza
    Jaki z tego morał? Nie można bez lampy robić zdjęć w pomieszczeniu ze światłem zarowym. Muszę zobaczyć jak wyjdą fotki robione w pomieszczeniu w świetle dziennym. Niestety pora roku nie sprzyja takim zdjęciom bo jak mam już komu zrobić fotkę to jest ciemno a cała jasna porę dnia siedzi się w pracy. Nie poddaje się, walczę, jak chcecie jakieś przykładowe fotki to powiedzcie to postaram się coś wrzucić, jak macie jakieś sugestie to słucham za 3 tygodnie będzie mój nikonik już u mnie

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ZENIT Automat, Zenit AM, i nowsze do końca produkcji
    By taeda in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-07-2019, 20:29
  2. Nikon D5300, lampa błyskowa nie działa prawidłowo.
    By Nikon d5300 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 13-02-2016, 14:32
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 10:31
  4. FM3a brak blokady naciągu migawki
    By Comtour in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-11-2009, 22:46
  5. zwijanie filmu w F100 vs końcówka filmu
    By f22 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-11-2006, 13:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •