Close

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 107
  1. #11

    Domyślnie

    Jest przy spuście pokrętło, ale to jest blokada spustu migawki

  2. #12

    Domyślnie

    To chyba jakiś starszy typ TTL-a bo pamiętam, że mój też miał tulejkę wokół spustu , a sam spust był w kształcie grzybka. Moja rada - weź go ładnie wyczyść i postaw w gablotce, bo walcząc z nim zniechęcisz się na dobre do analoga. Przecież jest tyle fajnych sprzętów za parę groszy. Od razu zauważysz przeskok jakościowy na Praktice MTL, już nie mówiąc o Nikonie.

  3. #13

    Domyślnie

    W tym Zenicie TTL powrotne zwijanie uruchamia się przekręceniem w stronę przeciwna do ruchu wskazówek zegara pierścienia wokół spustu. Można to sprawdzić na "sucho' bez filmu. Po przekręceniu pierścienia ząbkowany wałeczek kręci się swobodnie w obie strony. Oczywiści należy otworzyć tylną ściankę.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  4. #14

    Domyślnie

    O ile mnie pamięć mnie nie myli to w Zenicie aby zwinąć film trzeba tą zewnętrzną częścią obejmującą spust obrócić w lewą stronę. Powoduje to rozprzęgnie mechanizmu przewijania
    i napinania migawki. Samo wciśnięcie spustu i obrócenie to chyba tylko zablokowanie otwartej migawki na czasie B, a w przeciwną stronę to zablokowanie przed przypadkowym wciśnięciem.
    Jeżeli zwinąłeś film nie odblokowując mechanizmu to prawdopodobnie zniszczyłeś perforację i w takim stanie raczej nikt Ci go nie wywoła.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    To chyba jakiś starszy typ TTL-a bo pamiętam, że mój też miał tulejkę wokół spustu , a sam spust był w kształcie grzybka. Moja rada - weź go ładnie wyczyść i postaw w gablotce, bo walcząc z nim zniechęcisz się na dobre do analoga. Przecież jest tyle fajnych sprzętów za parę groszy. Od razu zauważysz przeskok jakościowy na Praktice MTL, już nie mówiąc o Nikonie.
    Tu chodzi o to, że chce już niego coś wycisnąć mam nadzieję że się uda, na razie zniechęca mnie nie zenit a samo wywołanie kliszy, bo jest to usługa z tego co dzisiaj szukałem niecodzienna i wszyscy mnie zbywali

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    W tym Zenicie TTL powrotne zwijanie uruchamia się przekręceniem w stronę przeciwna do ruchu wskazówek zegara pierścienia wokół spustu. Można to sprawdzić na "sucho' bez filmu. Po przekręceniu pierścienia ząbkowany wałeczek kręci się swobodnie w obie strony. Oczywiści należy otworzyć tylną ściankę.
    Cytat Zamieszczone przez kazzi Zobacz posta
    O ile mnie pamięć mnie nie myli to w Zenicie aby zwinąć film trzeba tą zewnętrzną częścią obejmującą spust obrócić w lewą stronę. Powoduje to rozprzęgnie mechanizmu przewijania
    i napinania migawki. Samo wciśnięcie spustu i obrócenie to chyba tylko zablokowanie otwartej migawki na czasie B, a w przeciwną stronę to zablokowanie przed przypadkowym wciśnięciem.
    Jeżeli zwinąłeś film nie odblokowując mechanizmu to prawdopodobnie zniszczyłeś perforację i w takim stanie raczej nikt Ci go nie wywoła.
    Dzięki, wszystko wiem, zniszczylem perforacje, ok, to dyskwalifikuje film z wywołania? Czyli założyć nowy i nie popełniać błędów

  7. #17

    Domyślnie

    Nic nie dyskwalifikuje. Film można wołać w koreksie, a od biedy w zwykłej kuwecie. A tak w ogóle jaki to film?

  8. #18

  9. #19

    Domyślnie

    A czy film z zerwana perforacja wywołam w jakimś punkcie? Czy mogą mi go nie wywołać?

  10. #20

    Domyślnie

    To jest C-41, wiec sam w koreksie raczej nie wywołasz.
    Nie wiem, czy zakłady wywołujące nie będą robiły problemów, ale musisz ich uprzedzić o zerwanej perforacji.

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ZENIT Automat, Zenit AM, i nowsze do końca produkcji
    By taeda in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-07-2019, 20:29
  2. Nikon D5300, lampa błyskowa nie działa prawidłowo.
    By Nikon d5300 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 13-02-2016, 14:32
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 10:31
  4. FM3a brak blokady naciągu migawki
    By Comtour in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-11-2009, 22:46
  5. zwijanie filmu w F100 vs końcówka filmu
    By f22 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-11-2006, 13:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •