Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Mówili że nie wolno...

    ...kierować obiektywu w górę przy fotografowaniu architektury. Ale kto by tam słuchał

  2. #2

    Domyślnie

    Mówili akurat co innego (że jak się ma pomysł, to wolno - byle z głową ), ale co tam...



    Jedynka jest taka sobie. Nie żeby była tragiczna, ale nei jest też jakoś szczególnie dobra. Traktuję ja jako rozgrzewkę.

    Dwójka jest o wiele, o wiele lepsza. Ktoś mógłby powiedzieć, że podoba mi się za fasady w pionie, ale byłoby to dalece niepełne stwierdzenie. Dwójka podoba mi się za udaną w tych warunkach próbę stworzenia kompozycji i umiejętne skadrowanie, za fajne rytmy szpar i symetrię. To ważne - zdjęćie, które z symetrii robi jeden z ważniejszych środków wymaga też stanięcia w odpowiednim miejscu - co warto podkreślić dla tych, co nie tylko takich rzeczy nie wiedzą, ale też nei widzą. Tu jest nienagannie. I tylko okiem wyobraźni widzę coś, co kompozycji tego zdjęcia pomogłoby zasadniczo: coś, co w interesujący sposób zaburzy symetrię, broń boże jej nei łamiąc - np. pannę siedzącą na jednej ławce, średnio małego Banksy'ego w interesującym miejscu na ścianie za ławeczką lub tabliczkę 'nie deptać zieleni' postawioną w sam raz.

    Wtedy byłoby po prostu wystrzałowo!

    Trójka kompozycyjnie również mi się podoba, jest w niej interesujący minimalizm i ładna perspektywa z tymi oddalającymi się kołami - choć akurat pionów nie lubie i taki kadr mi nie leży. O wiele chętniej widziałbym kwadrat, w dodatku kwadrat można interesująco obracać i w związku z tym ma się szersze możliwości manewru. W każdym razie trójkę, jako zdjęcie z pomysłem też uznaję za udane, mimo niewątpliwie fasad nei stojących w pionie.

    Jak widać, jeśli jest dobry pomysł na wykorzystanie podniesionego obiektywu - nei tylko wolno, ale nawet należy go podnieść i zrealizować pomysł - byle sama idea była dobra i realizacja również. Pochwała.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    @2pompony: Tytuł jest małym "clickbaitem", Twój poradnik pamiętam i uważam za bardzo wartościowy

    Od siebie dodam tylko, że nie zawsze jest takie odpowiednie miejsce żeby zbudować idealną symetrię. Do tego dystorsja obiektywu nie pomaga a odwzorowanie UWA robi swoje. Tam musiałem sobie trochę pomóc programowo, ale efekt widzę osiągnąłem
    Z resztą, czasem tej symetrii po prostu nie ma, bo zbudowane krzywo, bo jakaś jedna linia idzie nie tak jak trzeba i psuje cały kadr.

    Z tej "sesji" mam trochę więcej zdjęć, ale chyba ich nie pokażę bo nie są tak fajne. To co w wizjerze wyglądało fajnie, na ekranie monitora już takie nie jest.

  4. #4

    Domyślnie

    Fajne. Jedynka wygląda jak fabryka Tissot w LeLocle.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  5. #5

    Domyślnie

    1-Bordowy kolor jest głównym elementem na zdjęciu. Niestety w kadrze umieszczony jest moim zdaniem niefortunnie. Ani to wprowadzenie, ani z niego wyprowadzenie. Poza kolorem nie jest to mocny punkt zdjęcia
    2-Czystość kadru zakłócają odbicia(plus roleta na górze). IMHO bez tej góry kadr by zyskał bardzo. Warto by było postarać się o symetrię, bo lewej strony jest deko za dużo Myślę, że sporo dynamiki dodaje zdjęciu ten bardziej zmoczony beton i inne elementy są zbędne.
    3- nie wiem. Po prostu strzał w górę. Te kółka są ciekawe, ale to wszystko. Reszta nieciekawie zbalansowana.
    Fuji

  6. #6

    Domyślnie

    @basket:
    Na 1 kolor potraktowałem tylko jako dodatkowy akcent, bez niego było by szaro, ale bardziej zwracałem uwagę na światło i układ linii.
    2 bez góry jest nuuudna, dokładnie taka sama jak milion innych zdjęć. Okna zostawiłem celowo, bo wprowadzają jakąś dynamikę do kompozycji.
    3 nawet balansować nie chciałem, ten budynek składa się z dwóch różnych części i takie je pokazałem.

Podobne wątki

  1. przekreślona swastyka - wolno?
    By spiritus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-11-2014, 19:17
  2. [ Reportaż ] Wolno wolno.
    By PiciuD300 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 22:58
  3. Co i kogo wolno fotografować
    By Macienty in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 13:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •