Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 92
  1. #11

    Domyślnie

    to chyba żart, że niby poważna fotka?
    tytuł nie jest tu potrzebny tylko obraz.

  2. #12

    Domyślnie

    To chyba "prank" z tym zdjęciem.

  3. #13

    Domyślnie

    nie, to nie żart .....

    Tytułowe zdjęcie jest zdecydowanie bardziej fotograficznie cenne niż np. to:



    a nawet to:

    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 02-11-2016 o 12:39

  4. #14

    Domyślnie

    Z reguły staram się nie komentować zdjęć, bo się nie czuję kompetentny w tym temacie, ale w tym przypadku napiszę tylko tyle, ze podpis zdjęcia nie nadrobi samej treści zdjęcia. Po porostu nie lubię dorabiania ideologii na siłę.
    A co do samego zdjęcia, to by moim zdaniem wyglądało lepiej gdyby coś nieruchomego było ostre, np chocby linie na boisku. To moja opinia i proszę sobie jej nie barć do serca

  5. #15

    Domyślnie

    fota z tytułu wątku to chyba panoramowanie z równnoczesną zmianą ogniskowej
    no no - łątwe toto nie jest ale tu mało kto to zobaczy i doceni bo tu tylko zwykłe rzemieślniki są Arczi
    zestaw N: d700 +17 + 70-200 // zestaw S: A7 + 40 + 24-240

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karczek.foto Zobacz posta
    fota z tytułu wątku to chyba panoramowanie z równnoczesną zmianą ogniskowej
    no no - łątwe toto nie jest ale tu mało kto to zobaczy i doceni bo tu tylko zwykłe rzemieślniki są Arczi
    Nie, po nieruchomym i ostrym numerze na nogawce i poruszonym wszystkim innym widać, że to jakieś mało udane panoramowanie (choć pewnie zaraz zjawi się jeden user z teorią, że to nei jest poruszenie, tylko taki ładny bokeh).

    Ale bez żartów - nawet gdyby to było coś super skomplikowanego, zmiana ogniskowej trzy razy tam i osiem razy z powrotem, oraz panoramowanie jedną stroną kadru w tył a drugą w przód i to wszystko przez 1/100 sekundy - to i tak skomplikowanie czynności nie wpłynie na to, że zdjęcie będzie bardziej udane. TO jak z przejściem granym na perkusji: cóż z tego, że muzyk wymyśli coś niesamowicie skomplikowanego, szybkiego i niewiarygodnie bajeranckiego, jak zagra to krzywo, nierówno i w związku z tym polegnie...

    Już raz krytykowałem zdjęćicia Arcziego w wątku streetowym, i nie chciałbym żeby pomyślał że mam na niego awersję... Nie chcę też twierdzić, że tylko zdjęcia nieporuszone są dobre i że poruszenie jest czymś złym z samej natury - ale pomimo starań nei widzę w tej fotografii nic, co mogłoby mnie do niej przekonać. Nie ma dobrej kompozycji, nie ma dobrze dobranego kadru, nie ma uchwyconego jakiegoś niezłego przynajmniej momentu, dramaturgii jest tyle samo co w każdej innej minucie meczu, kolory są mniej niż umiarkowane, obróbka niewidoczna, poruszenie poza przypadkowością nie wnosi żadnej dodanej wartości... Może to syn, kolega lub ktoś znajomy autora - stąd widzi tą dramaturgię, moment czy jakąś nadbudowę, ale tu wkraczamy w świat innych kryteriów niż fotograficzne.

    Oczywiście studium poza wszystkim innym to także szkic, wprawka, ćwiczenie - na co powiedziałbym, że albo szkic jest w jakiejś fazie wyjatkowo początkowej, albo w sposób najbardziej widoczny trzeba ćwiczyć więcej.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Już raz krytykowałem zdjęćicia Arcziego w wątku streetowym, i nie chciałbym żeby pomyślał że mam na niego awersję... Nie chcę też twierdzić, że tylko zdjęcia nieporuszone są dobre i że poruszenie jest czymś złym z samej natury - ale pomimo starań nei widzę w tej fotografii nic, co mogłoby mnie do niej przekonać. Nie ma dobrej kompozycji, nie ma dobrze dobranego kadru, nie ma uchwyconego jakiegoś niezłego przynajmniej momentu, dramaturgii jest tyle samo co w każdej innej minucie meczu, kolory są mniej niż umiarkowane, obróbka niewidoczna, poruszenie poza przypadkowością nie wnosi żadnej dodanej wartości... Może to syn, kolega lub ktoś znajomy autora - stąd widzi tą dramaturgię, moment czy jakąś nadbudowę, ale tu wkraczamy w świat innych kryteriów niż fotograficzne.
    To, to, to, leniwy jestem więc zamiast pisać to co miałem napisać zacytuje tylko ten post oraz dodam jedną rzecz od siebie: coś na tego typu zdjęciu powinno być ostre, a tym czymś powinna być twarz/piłka/ręka z piłką. W obecnej formie, zgodnie z tytułem- kosz.

  8. #18

    Domyślnie

    Szkoda, że "na tego typu zdjęciu" jedynie numer na spodenkach nie może być ostry....... kurna ! co za pech.....
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 02-11-2016 o 21:56

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arczi_68 Zobacz posta
    Szkoda, że "na tego typu zdjęciu" jedynie numer na spodenkach nie może być ostry....... kurna ! co za pech.....

    Wiesz Arczi - wydawać by się mogło, że już choćby z samych komentarzy pod własnymi zdjęciami na forum mógłbyś się nauczyć tego czy owego - ale widzę, że dalej bardziej wolisz udawać głupiego, niż przyznać, że zdjęcie jest kiepskie.

    Otóż jeśli chcesz tak stawiać sprawę, dopowiem dla ogółu - na tego typu zdjęciach numer na gaciach też może być ostry, ale ostrość dziewięciorzędnego detalu w najmniejszym stopniu tego zdjęcia nie polepszy, co najwyżej pokaże, że autor nie panuje nad sprzętem i ciśnie spust jak popadnie.

    Natomiast ostra twarz - gdyby była - zdecydowanie poprawiłaby zdjęcie.




    Wybaczcie koledzy, ale skoro Arczi usilnie stara się pokazać, że czegoś nie rozumie - trzeba jak widać być dosłownym na granicy żenady.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #20

    Domyślnie

    Rozbrajające......
    Rozumiem, że powyższe mądrości kolega @2pompony zaczerpnął (i bezmyślnie przepisał) z jakiegoś bardzo (po)ważnego kapownika dotyczącego bezwzględnych do stosowania dogmatów w fotografii ruchu. Można i tak, tylko jest to MZ dość słabe...... No ale ja wpływu na to nie mam, że ktoś z uporem maniaka od długiego czasu serwuje w różnych dziedzinach fotografii jakieś popierdółki, robiąc przy okazji "kwiecistym językiem" ludziom mniej zorientowanym "wodę z mózgu".....

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. do kosza czy nie?
    By nadgob in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-03-2009, 21:42
  2. Z kosza
    By andrzej_laskowski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 23:20
  3. Rewolucja - format JPEG idzie do kosza!
    By marekon in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2007, 19:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •