Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 78
  1. #1

    Domyślnie Jaki aparat do nauki?

    Witam, to mój pierwszy post na forum .
    Zaczęłam w tym roku naukę w studium fotograficznym, zalecono nam kupienie aparatu analogowego. Więc wiadomo, najlepszy = jak najbardziej manualny, ale też nie tak trudny w obsłudze (nie chciałabym się zrazić do fotografii tradycyjnej). Zdjęcia będziemy też sami wywoływać. Będę z niego korzystać na rzecz szkoły, ale na pewno nie tylko, więc chciałabym by był względnie trwały. Zastanawiałam się nad Canonem AE-1 lub Pentaxem Me Super, ale jako że posiadam sprzęt nikona (d3100, nikkor 35mm 1,8g dx, nikkor 18-55 i do tego helios 44 2/5 to może znalazłby analog Nikona, którego obiektywy mogłyby pracować też z lustrzanką cyfrową. Chciałabym przeznaczyć na ten zakup tak do 300zł.
    Z góry dziękuję za wszystkie rady!

  2. #2
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    nikon F3 ewentualnie F100 poradzą ci koledzy z forum

    ja polecę F4 lub F90x

  3. #3

    Domyślnie

    Ale jednak szukać czegoś nikonowego, czy wybrać canona lub pentaxa? Ja wiem, że to słabe pytanie na tym forum, no ale...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andraw Zobacz posta
    Witam, to mój pierwszy post na forum .
    Zaczęłam w tym roku naukę w studium fotograficznym, zalecono nam kupienie aparatu analogowego. Więc wiadomo, najlepszy = jak najbardziej manualny, ale też nie tak trudny w obsłudze (nie chciałabym się zrazić do fotografii tradycyjnej). Zdjęcia będziemy też sami wywoływać. Będę z niego korzystać na rzecz szkoły, ale na pewno nie tylko, więc chciałabym by był względnie trwały. Zastanawiałam się nad Canonem AE-1 lub Pentaxem Me Super, ale jako że posiadam sprzęt nikona (d3100, nikkor 35mm 1,8g dx, nikkor 18-55 i do tego helios 44 2/5 to może znalazłby analog Nikona, którego obiektywy mogłyby pracować też z lustrzanką cyfrową. Chciałabym przeznaczyć na ten zakup tak do 300zł.
    Z góry dziękuję za wszystkie rady!
    Z 35 DX w ograniczonym stopniu, bo z winietą, będzie współpracować F80 i F100, ten pierwszy nawet mieści się w budżecie. Z Heliosem coś, co ma M42, na przykład Praktica, albo Pentax, ale średnio pod dzisiejsze studio się będą nadawać... Ja polecam Nikona F90x, chyba najlepszy kompromis, ale w kwocie do 300 zł kupisz body w dobrym stanie. Obiektywy do niego tylko w wersji D lub starszej. Ewentualnie F80, za 100-250 zł najlepiej z gripem na paluszki i wtedy każdy pełnoklatkowy obiektyw będzie działał, ale manualne (bez elektroniki) nie będą mieć pomiaru światła. Trzeba zwiększyć budżet, lub pójść na kompromisy...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andraw Zobacz posta
    Zaczęłam w tym roku naukę w studium fotograficznym, zalecono nam kupienie aparatu analogowego. Więc wiadomo, najlepszy = jak najbardziej manualny, ale też nie tak trudny w obsłudze (nie chciałabym się zrazić do fotografii tradycyjnej). Chciałabym przeznaczyć na ten zakup tak do 300zł.
    Proponuję zwiększyć trochę budżet i rozejrzeć się albo za np. FM2 jeśli chcesz poczuć prawdziwą magię analoga i mechanikę, albo polować na F100 - ten już jest bardziej technicznie zaawansowany ale to też analog. Z obydwu będziesz zadowolony jeśłi kupisz je w dobrym stanie.
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  6. #6

    Domyślnie

    A nie lepiej jakiś dalmierz?

  7. #7

    Domyślnie

    Nikon FM2n jest super! Tez wróciłem do analogowej po latach i znalazlem super sztukę na allegro za 900 pln. Jestem z niego super zadowolony! Polecam.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pajp Zobacz posta
    Nikon FM2n jest super! Tez wróciłem do analogowej po latach i znalazlem super sztukę na allegro za 900 pln. Jestem z niego super zadowolony! Polecam.
    Wow! To mówiąc łagodnie... zapłaciłeś srogo... Za 900 to można się pokusić o F3 Ale FM2 zacny jest to fakt Chociaż ja ostatnio zakochany jestem w FA

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andraw Zobacz posta
    Ale jednak szukać czegoś nikonowego, czy wybrać canona lub pentaxa? Ja wiem, że to słabe pytanie na tym forum, no ale...
    Praktica BC1: będzie i tanio i przyjemnie,no i z pewnością analogowo
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andraw Zobacz posta
    Zastanawiałam się nad Canonem AE-1 lub Pentaxem Me Super!
    To są dobre aparaty, jednak Nikon góruje nad nimi ergonomią.
    Mówię tu o modelach FM2/FE2, przy których zmieścisz się w budżecie.
    I właśnie jeden z nich wybrałbym do nauki, ze wskazaniem jednak na FE2.
    Zobaczysz, jak przyjemnie się kiedyś fotografowało.

    Na pierwszy aparat raczej nie polecam reporterskich puszek, typu F90, F100, bo one są duże, ciężkie, wymagają konkretnego zasilania, no i nie mają rastra i klina na matówce. W nauce ogarnąć je jest znacznie trudniej, niż te modele, które mają wszystkie potrzebne do fotografowania funkcje i w zasadzie już nic więcej. Ale to jest OK, nie rozprasza uwagi od tego, co widzisz w kadrze.

    Co prawda, do starszego Nikona nie podepniesz nowych szkieł, to znaczy podepniesz, ale nie będą one poprawnie pracować, jednak w tej cenie powinno się dostać zestaw Nikon FE2 razem ze standardowym obiektywem klasy 50mm/f1.8, co na początek w zupełności wystarcza.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki aparat
    By oscyp33 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 20:47
  2. Jaki system,jaki aparat.
    By zdzwis in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 13:35
  3. jaki aparat, jaki obiektyw...
    By igusiek21 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:14
  4. Jaki aparat ??
    By cdamian21 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-08-2007, 14:25
  5. jaki Nikon F do nauki, dla 15 latki;))
    By Musashi_Miyamoto in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-03-2007, 10:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •