Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Oczywiście to prawda w tym sensie, że ogólnie im jaśniejszy tym lepiej, ale nie za wszelką cenę. Jest całą masa jaśniejszych obiektywów, ale o takich szerokościach tylko ten, więc albo-albo: albo się chce mieć superjasno, albo superszeroko.

    Ja oczywiście wolę szeroko, bo w razie braków w świetle mam statyw czy lampę, a kupując coś jaśniejszego, ale nie tak szerokiego statywem czy lampą szerokości nie dodam. Chyba, że robiłbym jakieś sklejki, panoramy z wielu klatek itp, ale to o wiele bardziej komplikuje całą sprawę.

    Zatem dla mnie wybór był w sumie dość prosty - ale ja lubię robić architekturę i lubię szerokie kąty, więc ja ten obiektyw pokochalem od pierwszego razu.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Oczywiście to prawda w tym sensie, że ogólnie im jaśniejszy tym lepiej, ale nie za wszelką cenę. Jest całą masa jaśniejszych obiektywów, ale o takich szerokościach tylko ten, więc albo-albo: albo się chce mieć superjasno, albo superszeroko.

    Ja oczywiście wolę szeroko, bo w razie braków w świetle mam statyw czy lampę, a kupując coś jaśniejszego, ale nie tak szerokiego statywem czy lampą szerokości nie dodam. Chyba, że robiłbym jakieś sklejki, panoramy z wielu klatek itp, ale to o wiele bardziej komplikuje całą sprawę.

    Zatem dla mnie wybór był w sumie dość prosty - ale ja lubię robić architekturę i lubię szerokie kąty, więc ja ten obiektyw pokochalem od pierwszego razu.
    Cenne uwagi, dzięki.

  3. #13

    Domyślnie

    No problem.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #14

    Domyślnie

    Odgrzeję temat szkła do fotografii wnętrz pod FX (ND750).
    Szukam budżetowego szkła pod fotografię wnętrz. Myślałem o Tamronie 17-35mm f/2.8-4.0 Di OSD. Czy może jakieś inne szkło budżetowe, na początek?
    Zakup raczej nowego na raty.
    Kiedyś na Canonie używałem Canona 16-35 f4.0 IS i nawet się sprawdzało, chociaż na 16mm było sporo zniekształceń.
    D750, N50G, N24-120 f4 VR, N70-210 4-5.6, YN 560IV, Tamron 100-400 f/4.5-6.3 Di VC USD, Tamron SP 35 mm f/1.8 Di VC USD, Nikon SB-700

  5. #15

    Domyślnie

    Tamron to dobry wybór, trochę duża dystorsja na szerokim końcu, ale stosunek jakości do ceny chyba najlepszy w grupie szerokokątnych zoomów. Jest jeszcze Tokina AT-X 17-35/4.0, ale to optycznie słabsza konstrukcja. Nikkor 18-35/3.5-4.5 ma podobną dystorsję a do tego jest o ok. 1000 zł droższy.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Jaki obiektyw do krajobrazu i wnętrz FX
    By Gadryiel in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-04-2015, 07:30
  2. Jaki obiektyw do fotografowania wnętrz?
    By Romanesku in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-02-2015, 17:45
  3. Jaki obiektyw od fotografowania wnętrz
    By pskowronski in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 16:43
  4. d40 body - jaki obiektyw? ?
    By sloneczny40 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 08-10-2010, 20:38
  5. fotografia wnętrz - jaki obiektyw
    By ljmedia in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 11:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •