Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Szkoły fotograficzne

    Czy ktoś wie czy szkoły fotograficzne są tak potrzebne ?
    Uczą tam coś ciekawego czego nie da się nauczyć z sieci ?
    Warte są siedzenia po X godzin w weekendy ?

    Ktoś wie czy takie szkoły są dla osób po szkole zawodowej ? Jestem z Rudy Śląskiej jak coś.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pytasz o szkołę czy o kursy ?
    Chcesz uczyć się zawodu żeby zdobyć papiery czeladnicze lub mistrzowskie, czy zwyczajnie chcesz się nauczyć coś w tym temacie ?

  3. #3

    Domyślnie

    Coś nauczyć się nowego w tym temacie, po prostu mieć większe pojęcie o fotograficznych zagadnieniach.

  4. #4

    Domyślnie

    Aparat do ręki, kilka dobrych książek o podstawach i do nauki samokształceniowej. Szkoda kasy na szkoły

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to masz setki różnych kursów, od amatorów wyciągających dotacje na szkolenia i kursy gdzie tylko podpisuje się listę obecności po konkretne nazwiska prowadzących lekcje, teoria i praktyka, sesje w studio i plenery, wszystko zależy od twojej zasobności portfela i tego co oczekujesz podczas takiej nauki.
    Albo jak w poprzednim poście, tylko pamiętaj że liczba założonych tematów na forum nie zwiększy twojej wiedzy bardziej niż używanie wyszukiwarki

  6. #6

    Domyślnie

    Zainteresuj się ewentualnie Studiem Huśtawka, mają sporo fajnych kursów.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja kończyłem jedną taką szkołę - ale raczej nie taką o którą Ty pytasz - moja była "Państwowa" i dzienna (czytaj - bezpłatna).
    Program tam zatrzymał się w rozwoju jakieś 20 lat temu, więc jeśli lubisz chemię, fizykę, pracę w cemni i interesuje Cię możliwość pracy na klasycznych aparatach, których już raczej nigdzie nie znajdziesz (typu Globica) - to może Ci się spodobać.

    Jeśli zaś szukasz czegoś "na czasie" to MZ wystarczy kilka dobrych ksiażek, ewentualnie jakiś porządny kurs i dużo praktyki.
    Zamiast 2 lat spędzonych na fotografii idź może na grafikę...

  8. #8

    Domyślnie

    A jakie dobre książki możecie polecić (że tak chytrze podłączę się do tematu)?
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  9. #9

    Domyślnie

    Aparat do ręki i pstrykaj fotki. Do tego mnóstwo fajnych filmów instruktażowych na youtube itp.
    Żadna "szkoła" nie jest Ci do tego potrzebna.
    Namnożył osię dużo szkoleń, szół i kursów bo jak ludzie chcą płacić to czemu nie wyrwać kasy...
    Jak mówi mój kolega cyt.: "niedługo będzie kołczing robienia kupy"
    Fajna książka to "Way Beyond Monochrome", ciekawa też "Nauka o fotografii" Feininger.
    Tak na początek.
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maly.Psikus Zobacz posta
    Czy ktoś wie czy szkoły fotograficzne są tak potrzebne ?
    Uczą tam coś ciekawego czego nie da się nauczyć z sieci ?
    Warte są siedzenia po X godzin w weekendy ?

    Ktoś wie czy takie szkoły są dla osób po szkole zawodowej ? Jestem z Rudy Śląskiej jak coś.
    U mnie jedna szkoła zaczęła kształcić zaocznie w zawodzie fotograf. Po trzech semestrach masz egzamin i papier - kwalifikacja A20. Na dotacje, uczestnik ma to za darmo.
    Może i u was gdzieś cos takiego znajdziesz.
    Może być tak jak pisze mini - nauczysz się analoga i składu emulsji papieru foto ale .. to nie zaszkodzi, powinieneś też dostać wiedze przydatną, bo część tego co w analogu przydaje się i w cyfrze, a i kilka przedmiotów jest o cyfrze, o obróbce itd.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Szkoły fotograficzne Warszawa
    By krolik112 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-09-2021, 21:25
  2. [ Krajobraz ] W drodze do szkoły
    By <| MICHAŁ |> in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 00:01
  3. Szkoły fotograficzne Kraków
    By alexsob in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 14:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •