Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie d750 po "nieudanej" akcji serwisowej - wymiana migawki

    Cześć. Właśnie wróciłem ze zlecenia. Na szybko obejrzałem swoje RAWy. Stwierdzam że cień na zdjęciach, w związku z wadliwą migawką wrócił. W marcu/kwietniu tego roku puszka przeszła akcję serwisową dotyczącą tego cienia. Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek? Czy usunięcie ponownej wady będzie się kwalifikowało w ramach gwarancji, ew. akcji serwisowej? Oczywiście w poniedziałek aparat wysyłam do serwisu.

  2. #2

    Domyślnie

    A może lepiej byłoby sprzedać D750 i zakupić D810, tak dla własnego komfortu?

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, niech inny się martwi
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #4

    Domyślnie

    Wyslij, z drugiej strony... zarabiacie tymi aparatami. Nikon s%a bledani jak kernel windy przy kompilacji, a Wy nadal kupujecie te puszki. Rozumiem, ze artyzmu z tych puszek nie osiagniecie niczym innym, ale czy warto przechodzic przez to wszystko?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nucis Zobacz posta
    Cześć. Właśnie wróciłem ze zlecenia. Na szybko obejrzałem swoje RAWy. Stwierdzam że cień na zdjęciach, w związku z wadliwą migawką wrócił. W marcu/kwietniu tego roku puszka przeszła akcję serwisową dotyczącą tego cienia. Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek? Czy usunięcie ponownej wady będzie się kwalifikowało w ramach gwarancji, ew. akcji serwisowej? Oczywiście w poniedziałek aparat wysyłam do serwisu.
    Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce (jak i na terenie EOG) po wymianie części masz na nią 2 lata rękojmi. Jeżeli w ciągu tych 2 lat dojdzie do ponownej awarii wymienionej części możesz żądać wymiany urządzenia na nowe lub zwrotu pieniędzy.

    Ja w tym tygodniu odebrałem D750 po wymianie migawki. Mam nadzieję, że ominą mnie takie problemy.

    Czy nie lepiej wymienić na D810? Nie! Kupiłem aparat i to gwarant ma się martwić jak zapewnić mi jego prawidłowe działanie a nie ja.
    Jeżeli Nikon zaproponuje wymianę na D810 to OK.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem czy Nikon zdecydowałby się na wymianę sprzętu na nowy. Ruszyłaby lawina i masa chętnych do wymiany. Wszystkim d750 życzę jak najlepiej, oby Wasze migawki działały długo, sprawnie i bezbłędnie. Swoją drogą nie chcę dopłacać do 36mln

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aworm Zobacz posta
    Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce (jak i na terenie EOG) po wymianie części masz na nią 2 lata rękojmi. Jeżeli w ciągu tych 2 lat dojdzie do ponownej awarii wymienionej części możesz żądać wymiany urządzenia na nowe lub zwrotu pieniędzy.

    Ja w tym tygodniu odebrałem D750 po wymianie migawki. Mam nadzieję, że ominą mnie takie problemy.

    Czy nie lepiej wymienić na D810? Nie! Kupiłem aparat i to gwarant ma się martwić jak zapewnić mi jego prawidłowe działanie a nie ja.
    Jeżeli Nikon zaproponuje wymianę na D810 to OK.
    Pracuje na codzień w branży motoryzacyjnej a dokładnie w ASO pewnej marki i nie wiem czy jest tak w każdej z dziedzin ale u nas gwarancja 2 letnia na elementy wymienione na gwarancji podstawowej są objęte tylko firmy, osoby fizyczne nie mogą ubiegać się o wymianę czesci na gwarancji części wymienionej na gwarancji. Pomieszanie z poplątaniem ale tak to wygląda w praktyce, nie jestem prawnikiem, ale tak to wygląda.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurako92 Zobacz posta
    Pracuje na codzień w branży motoryzacyjnej a dokładnie w ASO pewnej marki i nie wiem czy jest tak w każdej z dziedzin ale u nas gwarancja 2 letnia na elementy wymienione na gwarancji podstawowej są objęte tylko firmy, osoby fizyczne nie mogą ubiegać się o wymianę czesci na gwarancji części wymienionej na gwarancji. Pomieszanie z poplątaniem ale tak to wygląda w praktyce, nie jestem prawnikiem, ale tak to wygląda.
    Nie znam się na prawie ale wychodzi na to że akcja serwisowa która miała usunąć usterkę, usterki nie usunęła.

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli masz aparat na gwarancji to nie czekaj a odsylaj. Jeżeli nie masz to pisz list, czy email, jeżeli była akcja serwisowa na migawke to producent wie że spapral temat podczas produkcji. Więc z doświadczenia ci powiem ze załatwić można wszystko wystarczy zagadać odpowiednio.

  10. #10

    Domyślnie

    Aparat na gwarancji. Jutro pakuję i pędzę do DHL.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. komunikat "Błąd. Ponownie naciśnij spust migawki"
    By poplonn in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-12-2012, 12:56
  2. D90 - tryb "P" a ustawienie miń. oręd. migawki.
    By anubis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 13:38
  3. "Suki" w akcji i...
    By N-kon in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 23:29
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 17:04
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 01:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •