Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Uwaga praktyczna - jeśli wysyłacie zdjęcia na podany adres maila to gmail.com dopuszcza załączniki do 25 MB, więc puszczajcie każde duże zdjęcie w osobnej wiadomości. A nie 6 zdjęć (dużych) w jednym mailu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Bardzo fajna inicjatywa i chętnie spróbowałbym swoich sił.
    Podoba mi się swoboda z wyborem tematyki, ale dyskwalifikuje mnie i wiele innych osób jeden zapis.

    a) Zdjęcie może być wykonane dowolną techniką (nie tylko cyfra, także np. skan odbitki, negatywu, slajdu), pod warunkiem wykonania go aparatem marki Nikon, bądź lustrzanką Fuji z podpiętym Nikkorem.

    Nie można tego zmienić? w końcu to ma być kalendarz z pracami użytkowników portalu Nikoniarze.pl a nie kalendarz marki Nikon.

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Tak już mamy od lat. Tzn wiem, że można to zmienić, o ile by były takie chęci. Zaraz się zresztą tu zejdą posiadacze innego sprzętu popierając to co napisałeś.
    I zawsze są te same uwagi do regulaminu. Tzn pojawiają się nowe w dyskusji osoby, które podejmują temat ruszany już lata wcześniej. Poprzednie regulaminy i dyskusje pod nimi są dostępne.
    Tak w ogóle to ja jestem za zapisem by podawać sprzet jakim zrobiono zdjęcie i w podpisie w wydrukowanym kalendarzu by to było wyszczególnione. W końcu to kalendarz foto.
    Byście się zdziwili (i pocieszyli ) ile zdjęć jest z dość starych lub tanich body, "normalnych" szkieł.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    A to przepraszam, nie jestem w temacie poprzednich kalendarzy i zapisów.
    Dostosuje się też do obecnego, jakby się jednak coś zmieniło to proszę o info.
    Co do informacji o parametrach i sprzęcie to lubię takie smaczki czytać pod zdjęciami i podoba mi się ten pomysł.

  5. #15

    Domyślnie

    to może nie ograniczać a potem się zobaczy, jeśli będzie dużo zdjęć "obcych systemowo" a będą tego warte to poddać je pod głosowanie na równych prawach,
    tak samo zresztą z kategoriami, zamiast ograniczać tylko do np. krajobrazu, dopuścić wszystko i zobaczyć ile tego jest, a potem np. w głosowaniu rozbić na kategorie i z każdej kategorii uzbierać 12 prac na każdy miesiąc
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #16

    Domyślnie

    To niebezpieczne, co jeśli wszyscy zwycięzcy będą z Canona?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Zmodyfikowałem regulamin - spróbujemy z tymi parametrami ekspozycji i sprzętem. Jesli będzie komplet info to damy to pod zdjęciami.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Jacek_Z - Brawo Wy
    Inicjatywa kalendarza jest super i bardzo mi jej ostatnio brakowało!
    Przy tej cenie nie powinno być problemów ze sprzedażą, szczególnie jeśli poziom z poprzednich lat się utrzyma.
    Ja już teraz (wstępnie) zamawiam przynajmniej 2szt.

    Zdjęcia przesłane i już się nie mogę doczekać głosowania

    Jedną sprawę poddałbym pod dyskusję.
    1.4. W kalendarzu mają znaleźć się zdjęcia 12 autorów, czyli 12 zdjęć, każde innego autora.
    Z jednej strony to fajnie, że nie chcecie nikogo wyróżniać i dać każdemu szansę za zaistnienie w kalendarzu.
    Z drugiej strony wybieramy 12 najlepszych zdjęć i jeśli większość forumowiczy widzi taki a nie inny układ zdjęć w kalendarzu, to odrzucając resztę zdjęć jednego autora, zaburzacie trochę wyniki głosowania.
    Jeśli autor "X" prześle 3 zdjęcia, które urywają głowę przy samej D.... i większość na nie zagłosuje, to chyba większość chciałaby je mieć w kalendarzu.
    Wiem, że temat dość trudny i sam mam mieszane uczucia, ale może wprowadzić ograniczenie w stylu: możliwość zgłoszenia max 3 zdjęć lub wyboru 2-3 zdjęć jednego autora?
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  9. #19
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    A co jeśli wygra 12 zdjęć jednego autora? będzie kalendarz autorski

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    A co jeśli wygra 12 zdjęć jednego autora? będzie kalendarz autorski
    b) Każdy użytkownik może wysłać do 6 jego zdaniem najlepszych zdjęć.

    Nawet jeśli dwóch autorów podzieli się kalendarzem po pół, to podzielą się za sprawą głosowania.
    Nie widzać przecież jakiego autorstwa są zdjęcia :P
    Forumowicze tak zagłosowali i tak mają.
    Ostatnio edytowane przez Badol ; 18-10-2016 o 20:21
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Kalendarz nikoniarzy na rok 2017 :) Regulamin
    By Jacek_Z in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 21:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •