Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie druk bez marginesów w LR

    Witam - czy ktoś wie jak drukować bez 3mm marginesów korzystając z modułu PRINT w Lightroomie???? Oczywiście drukarka obsługuje druk bez marginesów.....
    Wszyscy kłamią.
    ot, pstrykam: Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #2

    Domyślnie

    A więc ja robię to tak: Moduł Print; z lewej na dole Page Setup i ustawiam to co trzeba żeby drukować bez marginesu; po prawej w głównym module marginesy na 0 i obszar roboczy (cell size) na max. U mnie działa na L800.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    A więc ja robię to tak: Moduł Print; z lewej na dole Page Setup i ustawiam to co trzeba żeby drukować bez marginesu; po prawej w głównym module marginesy na 0 i obszar roboczy (cell size) na max. U mnie działa na L800.
    Problem w tym że najmniejszą wartością w sekcji Marginesy jest 3 mm a nie zero milimetrów
    Wszyscy kłamią.
    ot, pstrykam: Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie

    Dlatego też piszę, że startujesz z lewej dolnej zakładki Page Setup (po lewej stronie zdjęcia) i tam wybierasz wstępnie drukarkę, otwierasz właściwości i wybierasz format papieru który masz obsługiwany bez marginesów no i ptaszkujesz opcję bez obramowania, czy jak to się tam u Cię zwie, klikasz ok. Teraz dopiero powinna być możliwość zmniejszenia marginesów na 0 w panelu z prawej strony.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    Dlatego też piszę, że startujesz z lewej dolnej zakładki Page Setup (po lewej stronie zdjęcia) i tam wybierasz wstępnie drukarkę, otwierasz właściwości i wybierasz format papieru który masz obsługiwany bez marginesów no i ptaszkujesz opcję bez obramowania, czy jak to się tam u Cię zwie, klikasz ok. Teraz dopiero powinna być możliwość zmniejszenia marginesów na 0 w panelu z prawej strony.
    Dzięki - znalazłem - ale informacyjnie dla użytkowników komputerów Mac: w odróżnieniu od Windows w module PRINT w Lightroomie mamy dwa przyciski Page Setup (gdzie musimy zdefiniować i dodać własny rozmiar papieru jako niestandardowy, gdyż papiery bez obramowania nie występują. Samo wybranie papieru bez obramowania pod drugim przyciskiem (Print Settings) bez pierwszego kroku - nie wystarczy. Niemniej połączenie działań pod dwoma przyciskami pomogło i działa.

    JALK dzięki za naprowadzenie
    Wszyscy kłamią.
    ot, pstrykam: Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #6

    Domyślnie

    Nie ma sprawy. W windowsie też zawsze najpierw ustawiam format papieru, a później dopiero grzebę w profilach, marginesach, wyostrzaniach itp.

Podobne wątki

  1. druk na płótnie
    By Strus in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 20:51
  2. Druk offsetowy
    By !AGresT in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 02:36
  3. Pytanko o druk B&W
    By Strus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 17:24
  4. Druk vs. naświetlanie
    By Macro in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2008, 01:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •