Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Dolina Popradu

  1. #1

    Domyślnie Dolina Popradu

    Eksperymentów i nauki obróbki ciąg dalszy. Tym razem pod ocenę przedstawiam taki obrazek

    Dolina Popradu widziana z Rytra


    Exif: D7100 | ISO 100 | 1/40 | f/11 | szara połówka Cokin.

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nic?

    Wymęczone na G2

  3. #3

    Domyślnie

    Moe podajesz ogniskowej... a w tym wypadku jest niestety mała głębia ostrości... f11 to trochę za mało (chociaż moim skromnym zdaniem nawet f22 by w tym wypadku dużo nie zdziałało. Ciut nieostre na drugim planie i zbyt duży knontrast na pierwszym, za to w kadrze... cacy.
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  4. #4

    Domyślnie

    Ogniskowa to 44 mm na Nikkorze 18-105. Ostrzyłem na 1/3 kadru, myślałem, że będzie ok. Niestety, ale hiperfokalnej jeszcze nie opanowałem. Dzięki za komentarz i cenne uwagi
    Ostatnio edytowane przez bahuone ; 14-10-2016 o 18:10

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bahuone Zobacz posta
    Ogniskowa to 44 mm na Nikkorze 18-105. Ostrzyłem na 1/3 kadru, myślałem, że będzie ok. Niestety, ale hiperfokalnej jeszcze nie opanowałem. Dzięki za komentarz i cenne uwagi
    Nie wiem jaki skutek da f22, choć teoretycznie nie sposób nie zgodzić się z tą sugestią, ale na dxo pokazują, że optymalne parametry tego szkła są w okolicach f5.6-11.0, a powyżej następuje znaczne pogorszenie jakości obrazowania. I to w pełnym zakresie ogniskowych. Metodą prób i błędów doszedłem do tego, że f11 jest optymalna w plenerze, powyżej nie zawsze efekt jest bliski oczekiwanego.

    Natomiast wyżej widoczna miejscówka w Rytrze (pod wiatrakiem, w okolicy punktu triangulacyjnego) ma jedną trudność dla AF, silnie opadająca niweleta. Nie wiadomo jak daleko od stanowiska znalazł się punkt ostrzenia, i to może być przyczyną nieostrości. Jeśli masz czym przeanalizować exif to odczytasz z niego w jakiej odległości był punkt ostrzenia.

    Nie zrobiłeś jakiegoś strzału w przeciwnym kierunku ? Przy tak niskim słońcu, o zachodzie, ryterski zamek i dolina Popradu potrafią być dość ciekawe wizualnie.

    P.S. Jak ktoś mi powie jak ustawić hiperfokalną na tym szkle to się ucieszę, bo ja też nie wiem. Powód - brak skali na szkle i wiedzy w głowie.

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] W Dolinie Popradu...
    By bajcy in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-04-2014, 16:13
  2. [ Krajobraz ] Dolina
    By arthyg in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 15:23
  3. [ Krajobraz ] Dolina
    By ADAS in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-04-2009, 13:03
  4. [ Krajobraz ] Dolina
    By malasana in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-12-2008, 00:03
  5. [ Krajobraz ] Dolina
    By swiatlo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-01-2007, 16:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •