Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie czym było świecone ?

    Czy może ktoś z Nikoniarzy orientuje sie, czym doświetlał zdjęcia w tej galerii fotograf :

    https://www.facebook.com/NOWYArsenal...62073730558589

    mi się wydaje, ze moze byc to swego rodzaju lampa pierscieniowa, ale niestety nie mogłem nigdzie znaleźć takiej dużej

  2. #2

    Domyślnie

    na zdjęciu pani w okularach jest mocne odbicie tego ustrojstwa i wygląda na taśmę ledową skręconą dwukrotnie na czymś kołowym, może małe hula hop
    i podpięte do jakiejś baterii oczywiście
    dość ciekawe rozwiązanie na pewno przyciągał uwagę uczestników, zwłaszcza, że to było światło ciągłe

    - - - - kolejny post - - - - - -

    mało tego... jak wejdziesz na fanpage autora > https://www.facebook.com/olshansky.ph/
    przejdziesz przez galerie, które udostępniania, to znajdziesz zdjęcie grupowe w tym kółku :


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek_wozniak Zobacz posta
    \
    dość ciekawe rozwiązanie na pewno przyciągał uwagę uczestników, zwłaszcza, że to było światło ciągłe
    Dziękuję bardzo za pomoc. mam jeszcze jedno pytanie. Po czym Pan wywnioskował, że to światło ciągłe ?
    ---EDIT---
    Z tego co sie dowiedzialem od osob bedacych na imprezie, to koło błyskało.
    Ostatnio edytowane przez mlody111196 ; 06-10-2016 o 23:29

  4. #4

    Domyślnie

    wnioskowałem po odbiciu w okularach, że to były LEDy i myślałem, że to światło ciągłe
    mógł fotograf włączać i wyłączać ciągle to światło, bo w sumie chodzić non stop z taką jasną latarą po imprezie może być rozpraszające
    chyba, że rzeczywiście jest to jakoś fajnie połączone z aparatem, ze tylko mruga na chwilę przy uruchomieniu migawki, ale bardziej stawiałbym na włączanie ręką na chwilę i później wyłączanie
    fajne to, bo można łatwo wyostrzyć na twarz, jak się światło zaświeci i jest stały balans bieli, który można sobie wcześniej zdefiniować jedne ustawienia cały czas
    ciekawe też czy jest regulowana moc tego ustrojstwa

  5. #5

    Domyślnie

    mysle ze to tasma ledowa plus jakies zasilanie do tego, poniewaz widac paski od mocowania tej tasmy, fajny patent bo tez robie w lokalach ale czesto miejsca niema jak sa zatloczone wiec ciekawe jak wtedy sie sprawdza, ale efekt bdb
    https://www.youtube.com/watch?v=1u2wLg-3Ps0
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  6. #6

    Domyślnie

    to z filmu kuby trochę słabo wygląda lepiej to zrobić na gotowym kole, a nie druty zginać może np na stelażu starej blendy
    ewentualnie małe hula hop, na allegro są za kilka zł takie w rozmiarze 60cm

  7. #7

    Domyślnie

    Jednak dziwne te odbicia w oczach, bardzo nienaturalne.
    Wygladają, jakby każdy miał założone ozdobne szkła kontaktowe.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  8. #8

    Domyślnie

    standardowy efekt każdego dużego ringa... ma wielu zwolenników i przeciwników obojętnych odbiorców chyba nigdy nie ma
    ciekawe kiedy ktoś na ślubie z takim kołem wyskoczy nasadka roundflasha jest bardziej "dyskretna" (choć i tak spora), ale daje bardziej kontrastowe światło
    tutaj jest pełen miękki glamur bez cieni

Podobne wątki

  1. Jak to było świecone?
    By avedon in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-12-2015, 13:34
  2. AKT -czym jest , czym być "powinien" - pogadajmy :)
    By fafniak in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 125
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 05:14
  3. Jak to jest świecone?
    By dejote in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 08:59
  4. Żeby nie było że się nie było i zdjęć się nie robiło ;)
    By Gr33nY in forum Plenery i warsztaty rok 2009 (Międzyzdroje, Karkonosze, Rewal, Zakopane)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-01-2009, 00:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •