Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Jakie body i długie tele ?

    Jakie body i długie tele ?
    Co według Was będzie bardziej odpowiednie, sprawdzone lustro czy może jednak bezlusterkowiec ?
    Chciałbym zamienić stare lustro na coś nowego do fotografii ciasnych kadrów krajobrazu i przyrody im dłuższa ogniskowa tym lepiej.
    Moje typy :
    Canon body: 6d lub 7II + Tamron 150-600,Sigma C 150-600 mm f/5-6.3 ewentualnie Canon wersja 1 EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM

    Nikon body: d610,7200 i obiektywy Sigmy i Tamrona 150-600

    Bezlusterkowce

    Fuji chyba odpada ze względu na słaby AF , na najnowsze konstrukcje XT2 mnie nie stać.
    Olympus body:OM-D E-M5 II ewentualnie OM-D E-M1 Mark II jak cena nie będzie zbyt wysoka
    Ale w Olympusie jedynie z długich tele jest ED 75-300mm 1:4.8-6.7 II i to bez stabilizacji co przy takiej ogniskowej raczej odpada.
    Panasonic 100- 400 (200-800) ciekawy zakres ale cena !!!
    Zależało mi na małym lekkim bezlusterkowcu zamiast ciężkiej lustrzanki z sprawnym AF ale jak widzę wcale dobrze nie jest z wyborem.
    W Sony szkieł długich w ogóle nie widzę.

    Jakie jest wasze zdanie?
    Dokładać do pełnej klatki C, lub N gdzie zyskam na większej jakości ? szczególnie, że dosyć często kadruje ? Może macie inne uwagi i spostrzeżenia ? Nie znalazłem odpowiedniego sprzętu w bezlusterkowcach czy tylko źle szukałem ?

  2. #2

    Domyślnie

    Dupka i ogromne szkło...czy na pewno, taki rodzaj "wygody" Ci chodzi ?

    Tak czy siak - jak długo, to nie tanio...

  3. #3

    Domyślnie

    6D + 100-400 I do krajobrazu jak najbardziej mz to świetny zestaw - mam, używam, dodatkowo stosunkowo tani bo zadbanie 100-400 można mieć z 3500 zł albo nawet mniej jak się ma szczęście (ja nie liczyłem na szczęście więc wybierałem z tych droższych i z nowszą datą produkcji ofert - kupiłem dwuletni obiektyw) - oczywiście jak poczytasz forum to zarówno 6D jak i 100-400 zdjęć nie robią ale to taki folklor typowy dla polskiego internetu, co do przyrody to się nie wypowiem bo nie robię ale niektórzy robią tym samoloty a to prawie jak przyroda
    co do cropa - czyli 7DII to nie kupiłbym, af ma pewnie doskonały, korpus pro ale obrazek z canonowego cropa to staram się jak najszybciej zapomnieć może nowy 80D bardziej amatorski korpus ale z nową matrycą - jeśli już musisz mieć cropa to może to, ale doradzam jakąś próbę najlepiej jednocześnie z 6D i nie patrzeć ile ma przycisków na korpusie tylko co wypluwa z siebie - ja w rękach nie miałem i nie będę miał
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  4. #4

    Domyślnie

    Długie tele na bzlusterkowcu to totalna pomyłka(tak mi się wydaję) Wygoda trzymania takiego zestawu żadna, a ceny porażające.
    Fuji

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kardamon Zobacz posta
    Jakie body i długie tele ?
    Co według Was będzie bardziej odpowiednie, sprawdzone lustro czy może jednak bezlusterkowiec ?
    Chciałbym zamienić stare lustro na coś nowego do fotografii ciasnych kadrów krajobrazu i przyrody im dłuższa ogniskowa tym lepiej.
    Moje typy :
    Canon body: 6d lub 7II + Tamron 150-600,Sigma C 150-600 mm f/5-6.3 ewentualnie Canon wersja 1 EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM
    A czemu nie 100-400 mkII? Te kundle z canonem mogą działać albo i nie.
    Co do Nikona nie mam pojęcia - pytaj miejscowych fachowców .
    Co do bezusterkowca to nawet nie komentuję bo to ergonomiczna katastrofa IMHO ale powiedzmy że jakiś pomysł bym na to miał .
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    6D + 100-400 I do krajobrazu jak najbardziej mz to świetny zestaw - mam, używam, dodatkowo stosunkowo tani bo zadbanie 100-400 można mieć z 3500 zł albo nawet mniej jak się ma szczęście (ja nie liczyłem na szczęście więc wybierałem z tych droższych i z nowszą datą produkcji ofert - kupiłem dwuletni obiektyw) - oczywiście jak poczytasz forum to zarówno 6D jak i 100-400 zdjęć nie robią ale to taki folklor typowy dla polskiego internetu, co do przyrody to się nie wypowiem bo nie robię ale niektórzy robią tym samoloty a to prawie jak przyroda
    co do cropa - czyli 7DII to nie kupiłbym, af ma pewnie doskonały, korpus pro ale obrazek z canonowego cropa to staram się jak najszybciej zapomnieć może nowy 80D bardziej amatorski korpus ale z nową matrycą - jeśli już musisz mieć cropa to może to, ale doradzam jakąś próbę najlepiej jednocześnie z 6D i nie patrzeć ile ma przycisków na korpusie tylko co wypluwa z siebie - ja w rękach nie miałem i nie będę miał
    Zastawia mnie czy Canon 100-400 wersji pierwszej ma gorszą jakość optyczna czy może jednak jest bardziej ostry od Tamrona i Sigmy.Canon to jednak stara konstrukcja na wersje 100-400 II niestety stać mnie nie będzie .

    Co do obrazka to trafiłem na komentarze i opinie jakoby Canon ma słabe matryce i jakość jak już to dobra jest z serii 5.Spotkałem się z osobami które kiedyś używały Canona 5II zamieniały na 5III bo jednak 6d nie oferowało takiego obrazka .
    Podobne opinie wyczytałem o Nikonie że seria 3xxx, 5xxx,7xxx a nawet nowy d750 daje inny obrazek od aparatów serii pro.Nawet byłem zaskoczony tym jak wiele osób narzekało na stosunkowo nowy model 750 głownie kolory z niego.Ile w tym prawdy ?
    Jeszcze co przychodzi mi do głowy to sam system , wiele osób wśród przyrodników poleca Canony , natomiast fotografia lotnicza głownie Nikon.
    Podobnie z krajobrazem ,fotografia Toskani , Moraw to głównie Canony, natomiast nadmorskie klimaty Nikon .Przeglądałem sporo galerii naszych rodzimych i zachodnich i wygląda podobnie jak wspomniałem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Długie tele na bzlusterkowcu to totalna pomyłka(tak mi się wydaję) Wygoda trzymania takiego zestawu żadna, a ceny porażające.
    Długie tele moim zdaniem na bezlusterkowcu również się nie sprawdzi , pomijając gabaryty ale i cenę nowych obiektywów tele i stosunkowo mały wybór.
    Pomyślałem głównie o wadze ale w bezlusterkowcach to jeszcze nie teraz z długim tele , bardziej widzę to jako drugi aparat i do innych zastosowań.

  7. #7

    Domyślnie

    Któryś N1 ( z wizjerem) + Nikkor1 VR70-300
    W przeliczeniu na pełną klatkę to 800 mm.
    Stabilizacja i AF super.
    Waga 1kg (razem z body).
    Wymiary - duża kieszeń.
    Jakość : http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...633&highlight=

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Co do obrazka to trafiłem na komentarze i opinie jakoby Canon ma słabe matryce i jakość jak już to dobra jest z serii 5.Spotkałem się z osobami które kiedyś używały Canona 5II zamieniały na 5III bo jednak 6d nie oferowało takiego obrazka .
    Podobne opinie wyczytałem o Nikonie że seria 3xxx, 5xxx,7xxx a nawet nowy d750 daje inny obrazek od aparatów serii pro.Nawet byłem zaskoczony tym jak wiele osób narzekało na stosunkowo nowy model 750 głownie kolory z niego.Ile w tym prawdy ?
    Jeszcze co przychodzi mi do głowy to sam system , wiele osób wśród przyrodników poleca Canony , natomiast fotografia lotnicza głownie Nikon.
    Podobnie z krajobrazem ,fotografia Toskani , Moraw to głównie Canony, natomiast nadmorskie klimaty Nikon .Przeglądałem sporo galerii naszych rodzimych i zachodnich i wygląda podobnie jak wspomniałem.

    6d nie ma gorszej matrycy od 5dIII. Owszem, ma mniej punktów krzyżowych, jest delikatniej wykonany, mniej klatek na sekundę itp., ale matryca na pewno gorsza nie jest.

  9. #9

    Domyślnie

    Inna od ww. Nikona alternatywa dla 1 calowej matrycy to Sony RX 10 M3.
    Obiektyw jaśniejszy w uszczelnionym body o porównywalnej wadze.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kardamon Zobacz posta
    wśród przyrodników poleca Canony , natomiast fotografia lotnicza głownie Nikon.
    Podobnie z krajobrazem ,fotografia Toskani , Moraw to głównie Canony, natomiast nadmorskie klimaty Nikon .
    .
    Zgadzam się - warto tez dodać, że fotografowanie kapusty, to tylko Pentax, a Sony to tylko Polska północno - wschodnia - chociaż widziałem, że ktoś zrobił zdjęcie Suwałk Olympusem.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. statyw pod długie tele
    By gen.PIRX in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2016, 16:25
  2. Jaki kierunek inwestycji? Długie TELE + VR
    By MilekS in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 15-09-2013, 20:04
  3. Jakie tele do 5000pln
    By marioo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 09:58
  4. Długie tele na M42 300mm
    By kasokd in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 19:34
  5. D700 - jakie tele
    By karolsz in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-12-2008, 16:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •