Close

Strona 62 z 76 PierwszyPierwszy ... 1252606162636472 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 752
  1. #611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Ja śledzę ten wątek od początku i gdybym to był ja, to już dawno bym pier....lnął ten temat, tyle było tu wydziwiania. Czy nie można po prostu skupić się na zdjęciach i podziwiać je takie, jakimi są? Trza zaraz poruszać historię, filozofię, gospodarkę, politykę i robić z tego zagadnienie?
    Masz rację. To zupełny dramat, że zdjęcia autora wywołują dyskusję i skłaniają do refleksji. Na dodatek, każda z tych dyskusji IMO jest z dużą sympatią i uznaniem dla prac autora. To niedopuszczalne.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #612

    Domyślnie

    Cześć @zeberek1 i inni zachwyceniu wsią ze zdjęć z tego wątku.

    Co do zdjęć, to faktycznie widać progres.
    Cieszę się z tego bo zaglądam do tego wątku, gdy tylko pojawi się coś nowego. Kiedyś pisałem "privat message" o kadrach itp, by wyjaśnić że moje krytyczne uwagi to nie są osobiste wycieczki. Ogólnie cenię to gdy ktoś robi coś z pasją/miłością itp a to widać w tych zdjęciach. Brawo!!!

    Natomiast jeśli chodzi o tematykę, to te zdjęcia przypominają mi fotografowanie faweli i sytuacje gdy oburzano się na nie, jako sposobu na pokazanie Brazylii.
    Z czego to wynika? Nie mam pojęcia. Może to obawa że ktoś mnie jako Polaka uzna za mieszkańca takiego kraju jak na zdjęciach??? A na pewno tak się nie czuję.
    Z jednej strony - jestem kolejnym (w najgorszy dla mnie sposób licząc trzecim o kądzieli, lub co najmniej piątym po mieczu) pokoleniem mieszczuchów, z drugiej - mamy z żoną dwie działki na wsi i na jednej właśnie zamierzamy budować dom. Ale wieś na Lubelszczyźnie i to co jest na zdjęciach, to dwa różne światy.
    Wprawdzie kiedyś słyszałem że Lubelszczyzna, to "Polska B", ale w takim razie okolice np. Jeleniej Góry, to nawet nie C ale E lub F, zaś to co widać na tych zdjęciach to końcówka alfabetu. Okolice U lub W.

    Gdy czytam że ktoś widząc taką wieś wspomina z tęsknotą swoje dzieciństwo i wakacje na wsi u dziadków, to zastanawiam się dlaczego nie został na tej wsi i nie gospodarował tak jak osoby urodzone 60 czy 80 lat temu??? Dlaczego poszedł z rozwojem świata??? Może powinien zostawić nowoczesność i zatrzymać się w latach '70 czy '80 XX wieku???
    Piszę o tych latach, bo je pamiętam. Pamiętam jak mieszkańcy wsi rozpaczali nad tym jak ciężko pracują i jak zazdrościli maszyn rolnikom "z zachodu". A pamiętam to, bo po pierwsze mieszkałem ponad 20 lat na osiedlu bloków wybudowanym na obszarach włączonych w granice miasta (od lat '70 XX wieku, wcześniej bliżej centrum miasta), które były faktycznie wsią z blokami stojący wśród pól, sadów i drewnianych chałup, gdzie kończył się asfalt i zaczynały "kocie łby". Oraz ponieważ jako "miastowy" jeździłem na kolonie na wieś, gdzie rolnicy opowiadali nam jak chcieliby zamienić prymitywne narzędzia na nowoczesne ale ich na to nie stać.

    Szczególnie śmieszy mnie, gdy ktoś wyjechał ze wsi (lub czasem z Polski) by cieszyć się lepszym życiem, zachwyca się tym co przedstawiają te zdjęcia jako kwintesencją wymarzonego życia.

    Równocześnie napiszę, że bardzo wysoko cenię osoby ze wsi, które dążą do rozwoju osobistego i świata który je otacza. Pracuję z takimi osobami od dawna i gdy mogę promuję je. Cenię ich pracowitość oraz zdroworozsądkowe podejście do otaczającej nas rzeczywistości, które sprawia że chcą by świat się rozwijał, a nie stał w miejscu. Często wynika to z tego, że jako dzieci musieli ciężko, fizycznie pracować w polu z braku nowoczesnych maszyn rolniczych, o których marzyli ich rodzice czy dziadkowie.

    Od razu dodam, że jeśli ktoś poczuł się urażony to przepraszam i mogę go przeprosić osobiście lub na forum jeśli sobie zażyczy.
    To po prostu moje zdanie.

    Pozdrawiam,
    T.B.

  3. #613

    Domyślnie

    Co to za dziwne kompleksy macie? Od kiedy to zdjęcie przedstawia świat w sposób obiektywny? Raczej przedstawia tak, jak autor chce by go widzieć. Tak dostrzega, tak chce pokazać, tak pokazuje - może to, czego właśnie inni nie widzą albo nie chcą widzieć.

  4. #614

    Domyślnie

    Kiedyś ktoś nakręcił taki film "Konopielka". I co tam było? Polska Z? I po co to było pokazywać? Toć to taki wstyd! Gdyby nie on to byśmy nie mieli możliwości dziś nawet zobaczyć, że taka Polska też jednak kiedyś była.
    Może podobnie jest w kwestii tych zdjęć... A tak z innej strony to może właśnie ten typ pracy na roli można porównać do wypieku chleba. Jeden domowym sposobem, ręcznie wygnieciony na dwie blachy a drugi wymieszany w tysiącach kg w przemysłowej piekarni. Każdy smakuje zupełnie inaczej...

  5. #615

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Masz rację. To zupełny dramat, że zdjęcia autora wywołują dyskusję i skłaniają do refleksji. Na dodatek, każda z tych dyskusji IMO jest z dużą sympatią i uznaniem dla prac autora. To niedopuszczalne.
    Gdyby każda z tych dyskusji wyrażała sympatię i uznanie dla prac autora, to ja bym w ogóle się nie odezwał. A tymczasem wytykanie autorowi, że pokazuje zacofanie, albo wręcz fałszuje prawdziwy obraz wsi (bo przecież jest na wskroś nowoczesna) jest na porządku dziennym. Takich dyskusji (delikatnie mówiąc, burzliwych) było co najmneij kilka. I chcesz powiedzieć, że to jest dobre?

  6. #616

    Domyślnie

    sufenta napisał:

    Niezyjacy juz ojciec mojego szefa bral udzial w kampanii wrzesniowej 1939 (3.dywizja piechoty, 3. dywizji pancernej. Heeresgruppe Nord). pokazyawal nam czesto zdjecia, jakie w Polsce zrobil- nie roznily sie bardzo od tych, ktore sa tu pokazywane. Sam nie wiem, czy ten skansen to dobra rzecz jest, czy niedobra...
    Kolega pokazuje skansen i zadupie a ja znam Polskę zupełnie inna m.in. z produktami f-my Claas...
    Proszę, znajdź w tej wypowiedzi "...wytykanie autorowi, że pokazuje zacofanie, albo wręcz fałszuje prawdziwy obraz wsi..." Co nawiasem mówiąc jest IMO uprawnioną dyskusją.

    Tak, zeberek pokazuje skansen i właśnie dla tego mamy do tych obrazków taki sentyment.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #617
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    1

    Domyślnie

    Wszedłem pooglądać fotki (świetne) , a tu robota dla psychologa by się znalazła . Kompleksy można leczyć w jakimś stopniu, nie chce mi się wierzyć , że na forum foto, ktoś może zarzucać autorowi zdjęcia zafałszowany obraz Polski. Jaka jest każdy widzi, a niektórzy uwieczniają nawet bezwstydnie na zdjęciach. Zeberek1 - Pozdrawiam

  8. #618

    Domyślnie

    Chyba tytuł wątku /reportażu/ brzmi "Ostatnie lata takiej wsi..."
    Fajnie pooglądać świat którego za kilka lat już nie będzie.
    Oczywiście można też fotografować rolnika w garniturze z Savile Row, z najnowszym smartfonem w łapie, który steruje kombajnem z drona...
    Tylko nijak to nie pasuje do tytułu.
    Zeberek1 - dobra robota!
    Pozdrawiam.
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  9. #619

    Domyślnie

    Dziękuję kolego @pioterkow
    Ja już teraz praktycznie nawet nie mam czego w tym temacie robić. Te lata na moich oczach zniknęły bezpowrotnie! A nie minęło ich nawet 10 odkąd zacząłem sie interesować tym tematem. Szkoda...

  10. #620

    Domyślnie

    Ale to smutna refleksja. Ale też pokazuje jak znakomitą pracę wykonałeś. Dzięki za ten wątek i zdjęcia. I związaną z nimi refleksję.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 62 z 76 PierwszyPierwszy ... 1252606162636472 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Ostatnie promienie lata portretowo
    By Dexter88 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 09:49
  2. [ Przyroda ] ostatnie tchnienie lata
    By .:Ania:. in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-10-2012, 07:31
  3. [ Krajobraz ] Ostatnie powiewy lata
    By fotokornik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 18:39
  4. [ Krajobraz ] Ostatnie Tchnienie Lata - Las
    By judith_manson in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 13:23
  5. [ Krajobraz ] Ostatnie dni lata
    By Klausik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 01:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •