Close

Strona 46 z 76 PierwszyPierwszy ... 36444546474856 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 754
  1. #451

    Domyślnie

    Sianokosy zapach dzieciństwa

  2. #452

    Domyślnie

    Oj, wątek się tak rozrósł, że dysponując ograniczonym czasem trudno przebrnąć przez wszystkie fotki i cenne nieraz komentarze

    Moje ulubione kadry: 4, 22, 68 - mają w sobie coś malarskiego i mistycznego zarazem. Najbardziej nie pasuje kadr nr 31 (bocian czarny w kolorze) - wyrwany zupełnie z innej bajki.

    Miło powspominać, bo choć moja rodzina nie miała gospodarstwa, w wielu z pokazanych czynności dzięki kolegom czy życzliwym sąsiadom przeszedłem choć minimalne "przeszkolenie".

    Negatywna refleksja z całej serii jest taka, że skoro świat, który pamiętamy często przestał już istnieć, wkrótce i my zamienimy się w niebyt (albo trwalszą formę bytu, jak kto woli).

    Pozytywna refleksja jest taka, że - sądząc po ilości silnych reakcji, jaką ten wątek wywołał - nie zginiemy i nie przykryje nas przyspawana do swych maleńkich korporacyjnych biureczek małostkowa i jadowita "warszafka", dopóki oprócz ludzi, którzy krawatami odgradzają się od swych korzeni, są wciąż ludzie, w których głęboko gdzieś mieszkają ośnieżone lasy, spocone słońcem łąki i samotne krzyże pośród pól.

  3. #453

    Domyślnie

    Ten ostatni secik, bardzo fajny.

  4. #454

    Domyślnie

    Witam!
    Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze w tym moim faktycznie długaśnym już wątku. Mam nadzieję jednak, że czas poświęcony nawet na przebrnięcie tych kilkudziesięciu stron nie jest czasem straconym.
    A nie chciałbym go dzielić na drobne, bo to taka jakby jedna zapisywana przeze mnie kronika.
    @Jacek Z. Ostatnie zdanie Pana wypowiedzi mógłbym nazwać śmiało samym sednem tego co tutaj zamieszczam i co chcę pokazać i jaki jest mój cel w tym. Naprawdę dziękuję!

    I znów jak co roku z utęsknieniem wyglądam i serce mi wali jak szalone gdy znów udaje mi się je zobaczyć... Nie wiem jak to wyjaśnić ale dla mnie jest po prostu coś niesamowitego w ich widoku!
    Tak, wiem, wciąż się powtarzam, wciąż to samo... Już mi to kiedyś wypomniano nawet. No ale niestety... rok w rok to samo... wiosna, lato, jesień, zima... I nikt tego nie zmienił od wieków.
    A chłop stosownie do pory roku, jak ten koń w kieracie robi to co do niego należy i to co zrobić trzeba.
    Te snopki wydają się być jakby kwintesencją wsi, zapowiedzią zapachu pysznego swojskiego chleba...
    I do dziś stojąc przy nich jakby wczoraj wypowiedziane pamiętam zasłyszane za dzieciaka słowa ojca: " Synu! Od myszy do cesarza, wszystko żyje z gospodarza".
    Pozdrawiam wszystkich życząc nadal miłego oglądania

    325.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03794.JPG
Wyświetleń:	360
Rozmiar:	1,36 MB
ID:	27263

    326.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03801.JPG
Wyświetleń:	359
Rozmiar:	1,30 MB
ID:	27264

  5. #455

    Domyślnie

    Kolego..
    " ..jakby wczoraj wypowiedziane pamiętam zasłyszane za dzieciaka słowa ojca.." ..
    Jesteś Cenną częścią tego Klimatu.. i Takim Pozostań. Wspaniale Upamiętniasz.. - Brawo!!!
    N & N

  6. #456

    Domyślnie

    Wyświetlają mi się zdjęcia inne niż wszystkim.

  7. #457

    Domyślnie

    Tematu żniwnego ciąg dalszy...

    327.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3370.JPG
Wyświetleń:	281
Rozmiar:	785,1 KB
ID:	27678

    328.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3374.JPG
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	807,8 KB
ID:	27679

    329.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03846.JPG
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	843,3 KB
ID:	27680

    Małe info dla niewtajemniczonych: żyto koszone ręcznie, zbierane sierpem i wiązane w snopki przy użyciu słomianych pasów... Rok 2019.

  8. #458

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa karawaka, krzyż morowy. Krzyże stawiane u nas od XVII/XVIII wieku jako ochrona przed zarazą, więc pewnie obecny jest 3 lub 4 wersją (drewniane krzyże wytrzymują zwykle ok 100 lat), stąd taka trochę dziwna forma, odbiegająca od pierwowzoru. Zdjęcie 325 zrobione 100 lat temu mogło wyglądać identycznie. Następne to jak dla mnie klimaty z lat 70-tych. Fajnie uchwycone.

    Ps. Jeszcze 15-20 lat temu koń z wozem był stosunkowo częstym widokiem na wsi, dziś to ogromna rzadkość. Ostatnia szansa na takie zdjęcia.

  9. #459

    Domyślnie

    Dziś dodam trochę żywego elementu...

    330.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3429.JPG
Wyświetleń:	580
Rozmiar:	946,6 KB
ID:	27725

    331.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3407.JPG
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	665,8 KB
ID:	27726

    332.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3409.JPG
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	772,3 KB
ID:	27727

  10. #460

    Domyślnie

    330 bardzo pozytywna

Strona 46 z 76 PierwszyPierwszy ... 36444546474856 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Ostatnie promienie lata portretowo
    By Dexter88 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 09:49
  2. [ Przyroda ] ostatnie tchnienie lata
    By .:Ania:. in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-10-2012, 07:31
  3. [ Krajobraz ] Ostatnie powiewy lata
    By fotokornik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 18:39
  4. [ Krajobraz ] Ostatnie Tchnienie Lata - Las
    By judith_manson in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 13:23
  5. [ Krajobraz ] Ostatnie dni lata
    By Klausik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 01:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •