Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1

    Domyślnie Interesujące fakty o sprzęcie foto (przygódka z Foto Plus w Krakowie)

    Pochwalony!

    • Wiecie dlaczego kompakty nie mają problemu Back/Front Focusa? Bo mają obiektyw zamocowany na stałe, i w związku z tym jego odległość od matrycy się nie zmienia, a w lustrzankach się zmienia - stąd problemy z BF/FF.

    • Wiecie, że mniejsze matryce są lepsze? Ja wiem nawet dlaczego - bo mają mniejsze winietowanie i w ogóle mniejsze zniekształcenia.

    • Wiecie dlaczego obiektywy do lustrzanek (poza tymi absolutnie topowymi) są gorsze od tych w kompaktach? Bo są złożone z szeregu soczewek pomiędzy którymi jest powietrze, a wtedy występują największe 'zniekształcenia' i 'straty'.

    • Wiecie, że tylko najdroższe pełnoklatkowe lustrzanki mają 'oprogramowanie matrycy', podczas gdy takie DXowe nie - więc kompakty są nawet pod tym kątem lepsze od takich szmatławych Dxów, bo kompakty 'to mają'?





    Moja wiedza na temat sprzętu foto uległą naprawdę dramatycznej poprawie od dzisiejszego telefonu. A było tak:



    Miałem szczere chęci, żeby wydać 2400 i kupić Tamrona 16-300 gdzieś w Krakowie, bo potrzebuję obiektywu który działa przyzwoicie gdzieś w granicach 16-120 jako spacerzooma na wyjazd, a Nikona 16-80 za tak przesadzone pieniądze nie kupię dla zasady. OK, padło na Tamiego.

    Jest w Krakowie sklep, w którym kupiłem dwa body, kilka obiektywów, lampę, filtry, pamięci i resztę badziewia - to Foto Plus na Studenckiej. Normalnie wszystkim raczej polecam, bo chłopcy w sklepie - jak to normalnie sprzedawcy - potrafią wciskać kit, ale jak widzą, że przychodzi gość i jakieś pojęcie ma, raczej starają się doradzić w miarę dobrze. Nie to, żeby odsyłali do konkurencji że tam jest szkło 30 złotych taniej - co to, to rzecz jasna nie - ale przynajmniej starają się pomóc, i w miarę możliwości mało mącić w głowie klienta.

    No to dzwonię do nich w sprawie tego Tamrona i pierwsze pytanie jakie zadaję, to czy dodzwoniłem sie do sklepu, czy do biura handlowego. Do biura.

    Opisuję w czym rzecz: ze chcę Tamiego, ale chcę wybrać, czy mają więcej egzemplarzy (na jutro mogą być dwa do Nikona), że potrzebuję go jako niekłopotliwą spacerówkę, że mam N18-200... Tu chciałem dodać, że znam wady 18-200, ale spodziewam się, że w Tamronie przynajmniej nie będzie gorzej w zakresie 16-120 czy coś - ale usłyszałem od pana z biura handlowego: niech pan nie mówi więcej, bo tylko pan słucha własnego głosu. Niech pan posłucha mnie, bo lepiej posłuchać osoby z 'naprawdę dużym doświadczeniem', żeby pan się czegoś nauczył o sprzęcie i miał w ogóle jakieś pojęcie. Po czym zapodał takie mądrości, od których opadła mi szczęka, poważnie.





    Nie żebym jakoś szczególnie się żalił. Po prostu doszło do tego, że teraz mi głupio iść do nich i nawet obejrzeć ten obiektyw, bo wyjdę na kompletnego profana nieznającego się na sprzęcie...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Moja wiedza na temat sprzętu foto uległą naprawdę dramatycznej poprawie od dzisiejszego telefonu.
    Widzisz, są jeszcze na świecie dobrzy ludzie.

    A co do tego powietrza między soczewkami, to przecież sklep w Krakowie jest. Przypadek?
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Widzisz, są jeszcze na świecie dobrzy ludzie.

    A co do tego powietrza między soczewkami, to przecież sklep w Krakowie jest. Przypadek?

    +1
    łosiemznaków
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  4. #4

    Domyślnie

    Że niby krakowski smog?
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  5. #5

    Domyślnie

    Krakowski, to raczej smok.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  6. #6

    Domyślnie

    Od dzisiaj robię zdjęcia telefonem.
    Będą najlepsze, bo mniejszej matrycy i bardziej "na stałe" obiektywu to nie znajdę.
    Bez powietrza, telefon wodoszczelny mam
    Lustrzanki i inne niemałomatrycowce to zło
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  7. #7

    Domyślnie Interesujące fakty o sprzęcie foto (przygódka z Foto Plus w Krakowie)

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Od dzisiaj robię zdjęcia telefonem.
    Będą najlepsze, bo mniejszej matrycy i bardziej "na stałe" obiektywu to nie znajdę.
    Bez powietrza, telefon wodoszczelny mam
    Lustrzanki i inne niemałomatrycowce to zło
    Radzil bym pierwsze sprawdzic czy twoj telefon posiada oprogramowana matryce aparatu
    Ps
    Jak ja sie ciesze ze u mnie w miescie naprawde doradzaja i sluza fachowa porada a nie ....

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Moja wiedza na temat sprzętu foto uległą naprawdę dramatycznej poprawie od dzisiejszego telefonu.

    Nie rozumiem w czym problem. Nie dość, że to wiedza na wskroś profesjonalna, to jeszcze darmowa. A klient jeszcze narzeka. Ach ta nasza polska mentalność!
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matt. Zobacz posta
    Jak ja sie ciesze ze u mnie w miescie naprawde doradzaja i sluza fachowa porada a nie ....

    No właśnie... Nie powiem co prawda, żeby po jednym telefonie nagle renoma sklepu poleciała na pysk i legła w gruzach - ale traktować ich poważnie też już nie bardzo można.

    Ja rozumiem, że mają większą marżę na kompaktach niż na Tamronach, rozumiem że każdy chce zarobić i poleca to, na czym więćej zarabia... No właśnie - ale poleca, a nie sadzi takie farmazony, przy których ciężko wytrzymać nie parskając śmiechem. Skoro przy jednym niezbyt drogim obiektywie tak rżną głupa, jak ich traktować poważniej przy czymś większym?

    Ech, wszystko się powoli stacza i schodzi na psy... Szkoda, bo lubiłem ten sklep.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Ech, wszystko się powoli stacza i schodzi na psy... Szkoda, bo lubiłem ten sklep.
    No dobra, ale w czym rzecz? Że ktoś z biura, kto niespecjalnie musi się znać, nawciskał ci głupot? Ciesz się, że nie odebrała sprzątaczka...
    FF (Fuji + Fuji)

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Niesłowny pan z serwisu foto co byście zrobili na moim miejscu?
    By Śprotek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 05-08-2016, 19:40
  2. Torba nie-foto na foto ;)
    By morzon in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 19:31
  3. jakich papierów foto używacie ?
    By ziuteczny in forum Komputery
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-10-2007, 11:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •