Close

Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 234
  1. #131

    Domyślnie

    aaa af-c!!! jak celina. ale plama
    i ken rockwell o tym napisal ale w coś zwatpilem

    D80 nie jest stary bo ma niecałe 8 tys. klapniec
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 22-09-2016 o 13:10

  2. #132

    Domyślnie

    Dlatego powiadam - macie do sprawdzenia 3 punkty z opisu, a jak puszka jest wyższa, to i czwarty. Nie za dużo przecież...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #133
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Ja używam od 2 miesięcy tego sposobu (opisanego przez pompona) i jest dla mnie genialny, prosty, wygodniejszy i dużo lepszy. Przeczytałam cały wątek i mam wrażenie iż:
    - kilku uzytkowników wie o co kaman i dla nich świadomie inne sposoby są równie dobre, może lepsze
    - 90% użytkowników negujących nie zrozumiało za grosz tego co pompon pisze i nie tylko nie sprawdziło tego organoleptycznie ale nie ma tez bladego pojęcia o co w tym chodzi dając za przykłady totalne głupoty
    Proponuję tej drugiej grupie wyjście w plener i organoleptyczne sprawdzenie owych sposobów a potem wypowiadanie się

  4. #134

    Domyślnie

    Jasne... I nie znając ludzi można ich podzielić procentowo...

  5. #135

    Domyślnie

    Trochę potestowałem i... ma to to dużo zalet (w zasadzie wad nie widzę), poniżej wymieniam to co uważam za zaletę:
    1. Dwa tryby AF-S i AF-C na raz, bez kręcenia kółkami - sam decydujesz czy wyłączyć AF czy ciągle trzymać guzior i mieć AF-C.
    2. Do tego dochodzi tryb MF bez przełączania na body i obiektywie - jeżeli obiektywy mają focus override, moje mają.
    3. Przy kadrach statycznych wygoda AF bez konieczności ciągłego przekadrowywania. Ostrość bierzesz raz i potem robisz ile zdjęć Ci się podoba.
    4. Przy kadrach dynamicznych (i ciągle wciśniętym guziorze) faktycznie AF działa szybciej, na zasadzie że nie jest wyłączany na okres wciśnięcie spustu-zwolnienie-wciśnięcie do połowy, tylko cały czas mierzy (no może poza czasem uniesienia lustra do zrobienia zdjęcia - jeżeli dobrze pamiętam budowę).
    5. Związane z 4, coś czego nie mogłem pojąć. Dlaczego mamy ustawić AF-C i priorytet spustu, a nie ostrości ? Tutaj jeszcze muszę potestować, ale na niedużej próbce statystycznej widzę, że faktycznie więcej zdjęć jest trafionych niż w podejściu podręcznikowym czyli AF-C pod spustem i priorytet ostrości.

    A co do konieczności przyzwyczajenia się do nowej metody, sprawa indywidualna, ale ja nie mam z tym żadnych problemów. Tak jakbym cały czas fotografował z AF-On.
    Podsumowując polecam spróbować i dziękuję Pomponowi za poradnik.
    D610 | T70-200 2,8 VC USD | T24-70 2,8 VC USD | N85 1,8G
    Flickr

  6. #136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reanoe Zobacz posta
    5. Związane z 4, coś czego nie mogłem pojąć. Dlaczego mamy ustawić AF-C i priorytet spustu, a nie ostrości ? Tutaj jeszcze muszę potestować, ale na niedużej próbce statystycznej widzę, że faktycznie więcej zdjęć jest trafionych niż w podejściu podręcznikowym czyli AF-C pod spustem i priorytet ostrości.
    Jak ustawisz priorytet ostrości, to nie zrobisz zdjęcia po puszczeniu guzika i przekadrowaniu (jeśli w punkcie AF masz nieostro).
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #137

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Jak ustawisz priorytet ostrości, to nie zrobisz zdjęcia po puszczeniu guzika i przekadrowaniu (jeśli w punkcie AF masz nieostro).
    To działa tylko z wciśniętym AF-ON, na puszczonym spokojnie można robić zdjęcia nawet bez potwierdzenia ostrości.

  8. #138

    Domyślnie

    Kiedyś tak w D70s miałem w ten sposób ustawione. Fajna rzecz, szczególnie jak ktoś używa tylko centralnego pola ostrości i obiekt sie nie przemieszcza
    D600 / Tamron 17-35 2.8-4 DI OSD / N70-300 VR IF ED / N35 1.8 ED
    Olympus E500 / Sigma EX 30 1.4 / Zuiko 14-42 /

  9. #139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Jak ustawisz priorytet ostrości, to nie zrobisz zdjęcia po puszczeniu guzika i przekadrowaniu (jeśli w punkcie AF masz nieostro).
    Ja wiem o co chodzi z priorytetem ostrości. Pomijając uwagę Zelbera, która jest słuszna, chodziło mi o to że w trybie AF-C i wduszonym AF-On, mogę przekadrowywać tak długo, jak długo cel jest w obszarze AF (zwłaszcza z 3D) i nie potrafiłem wytłumaczyć sobie, teoretycznie, dlaczego mam dostać więcej zdjęć ostrych przy trybie tylny AF + priorytet spustu, niż przy AF na spuście i priorytecie ostrości. Empiryzm pokazuje jednak, że tryb tylny AF + priorytet spustu spisuje się lepiej - teraz muszę sobie dorobić teorię, która będzie potwierdzać praktykę
    D610 | T70-200 2,8 VC USD | T24-70 2,8 VC USD | N85 1,8G
    Flickr

  10. #140

    Domyślnie

    teoria:
    aparat ma więcej czasu by złapać ostrość niż przy dość szybkim wciśnięciu spustu w normalnym trybie
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wołanie NEF do wiekszej ilości MPX? jak zrobić to dobrze
    By milczek77 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 13:20
  2. Panoramowanie w nocy - jak to zrobić dobrze
    By gn0m in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 20:12
  3. Zdjęcie kija bilardowego - jak dobrze je zrobić
    By 100ksik in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 19:33
  4. Jak dobrze zrobić zachód słońca?
    By asche in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-06-2009, 19:06
  5. Blurowanie tła - jak zrobić dobrze
    By FalconPL in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-03-2008, 14:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •