Close

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 122
  1. #111

    Domyślnie

    Do pełnego obrazu brakuje mi tu porównania pracy stabilizacji (wrażenia z paningów to już w ogóle byłby wypas). Nie ukrywam, że po zabawie z nowymi szkłami tele od Nikona, jestem mocno sceptyczny w tym temacie. 500... 600... 500PF - wszędzie ten sam problem z paningiem. Jak dla mnie, Nikon mocno się uwstecznił. Problem wydał mi się na tyle duży, że zrezygnowałem z zakupu nowego 70-200FL Nikona i wróciłem do starej poczciwej wersji VRII. Fluorytowa szejseta też raczej nie zastąpi mojego starego klamota VRII. Może jak ukaże się następna wersja od Nikona...
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  2. #112

    Domyślnie

    Darek jak chodza te szkla na Zetkach, AFc zwlaszcza? Ja nie mam porownania z 500FL tylko z 500VR i juz po dluzszym uzytkowaniu potwierdzam, ze sigma odrobila wzorowo lekcje

  3. #113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Do pełnego obrazu brakuje mi tu porównania pracy stabilizacji (wrażenia z paningów to już w ogóle byłby wypas). Nie ukrywam, że po zabawie z nowymi szkłami tele od Nikona, jestem mocno sceptyczny w tym temacie. 500... 600... 500PF - wszędzie ten sam problem z paningiem. Jak dla mnie, Nikon mocno się uwstecznił. Problem wydał mi się na tyle duży, że zrezygnowałem z zakupu nowego 70-200FL Nikona i wróciłem do starej poczciwej wersji VRII. Fluorytowa szejseta też raczej nie zastąpi mojego starego klamota VRII. Może jak ukaże się następna wersja od Nikona...
    Uuooj, aż takiego doświadczenia z paningiem nie mam aby coś oceniać.
    Sigma ma możliwość zmiań przy VR przez usb więc tutaj plus ma.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    Darek jak chodza te szkla na Zetkach, AFc zwlaszcza? Ja nie mam porownania z 500FL tylko z 500VR i juz po dluzszym uzytkowaniu potwierdzam, ze sigma odrobila wzorowo lekcje
    Na zecie w dobrych warunkach wszystko lepiej chodzi. Nie ma BF/FF, więcej trafień. Na nikkorze 500 FL miałem BF na D850 i D5.

    Na nasiadówkę 500 z zetką to jest zbawienie bo raz że przyjemnie to pracuje a dwa cisza. Nie klapie tak jak lustro.

    AFC na zecie, zależy od szybkości, jak wolno coś idzie to gra. Na szybkiej akcji zetę sprawdzałem na innym szkle i to był disaster więc już dałem sobie spokój z 500. Ale sprawdzę.

  4. #114

    Domyślnie

    zauważalnie więcej trafień na Zetce? Nie spodziewałem się że mając d5 szybko zacznę myśleć o innym body, ale o Z słychać coraz więcej dobrego (S i c mnie nie interesują). Pasuje chyba wypożyczyć jakieś Z6. Bylbym wdzieczny gdybys jakas akcje sprawdzil u siebie.
    Ostatnio edytowane przez grafo ; 17-10-2019 o 15:22

  5. #115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    zauważalnie więcej trafień na Zetce? Nie spodziewałem się że mając d5 szybko zacznę myśleć o innym body, ale o Z słychać coraz więcej dobrego (S i c mnie nie interesują). Pasuje chyba wypożyczyć jakieś Z6. Bylbym wdzieczny gdybys jakas akcje sprawdzil u siebie.
    Taa, bo kilka elementów wpływających na trafienie odpada w zetach:
    - brak BF/FF
    - brak poruszeń od klapnięcia lustra
    - brak zanieczyszczenia czujników (zanieczyszczone czujniki drastycznie wpływają na pracę af w lustrach)

    Niestety na akcji są too slow, no ale zbadam, bo akurat w niedzielę jadę na nasiadówkę.

  6. #116

    Domyślnie

    @grafo recenzję żeś jaką walną

    właźcie i czytajcie:
    https://sigma-foto.pl/inspiracja/sig...takow-wodnych/

    popraw tylko to zdanie: zakres 700mm (na body FX, na body DX to aż 1050mm!)

    crop nie zmienia ogniskowej przecież wiesz

  7. #117

  8. #118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    Taa, chodzilo mi o przelicznik 500x1.4x1.5
    NO trzeba ten zapis zmienić bo ludzie pomyślą że jak kupią kropa albo ajfona do tej 500 to im się ogniskowa wydłuży.
    A ten przelicznik dotyczy tylko kątów.

  9. #119

    Domyślnie

    Ciekawi mnie czy można podłączyć Sigme 500mm f4 do Nikona Z9? Jeśli można to czy będą straty w porównaniu do systemowego szkła 500mm f4?
    I jakie korzyści dostaniemy gdy podłączymy szkło do bezluster jeśli takowe wyjdzie Nikkor Z 500mm f4?
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  10. #120
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2011
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    24

    Domyślnie

    A ja mam pytanie, jak to jest z korektą przez USB docka. Mam np. korektę -5 na zakresie powyżej 30 metrów (Sigma 500 f4) z D500 w punkt. Jak to się ma do AF w Z6II? Domyślam się, że korekta położenia soczewek jest wprowadzana po potwierdzeniu ostrości przez body - czyli mając korektę w obiektywie na D500 z Z6II będzie pudło? Trzeba wyzerować korekty zapinając do bezlustra? Będę wdzięczny za podzielenie się Waszą wiedzą.

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma APO 150-500mm f/5-6.3 DG OS HSM - jeszcze jedna nowa Sigma
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 18-03-2019, 09:30
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 21:45
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 14:27
  4. Sigma 150-500 APO DG OS HSM + konwerter 1.4x EX DG
    By Wymiatacz in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 11:21
  5. Sigma 150-500mm F/5-6.3 APO DG OS HSM
    By piwkoo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-11-2008, 22:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •