Close

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 83
  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fink Zobacz posta
    To jest niesamowite jak Fuji wymyśliło sobie niszę tym aparatem - wielki szacunek za podjęcie ryzyka, żeby ją wypełnić.
    Wiesz na moje to jedyne co Fuji tu dobrze wymyśliło to cenę tego wynalazku ale czy to zadziała - trudno ocenić.



    Cytat Zamieszczone przez burzaa Zobacz posta
    No tak, ISO to podstawa w fotografi!!!

    Pozdrawiam
    W pewnym sensie tak .
    A na poważnie to w kontekście o którym była mowa czyli repo - dobre wysokie iso jest niesamowicie ważne.
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #72

    Domyślnie

    Czekam tylko na adaptery i jakieś fajne jasne szkła. Duża powierzchniowo matryca + EVF = fajny aparat, przynajmniej z mojej perspektywy. Jeżeli ostrzyć manualami będzie się z podobną lub większą łatwością niż w Sony A7x - to będzie super.

  3. #73

    Domyślnie

    W pewnym sensie tak .
    A na poważnie to w kontekście o którym była mowa czyli repo - dobre wysokie iso jest niesamowicie ważne.[/QUOTE]

    Nie mam wątpliwości że tak jest.
    bez przynależności

  4. #74
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fink Zobacz posta
    Ciekawa jest dla mnie głównie ta zależność, w każdej klasie sprzętu: mniejsza matryca - aparat do reportażu, większa matryca - aparat studyjny, i próba spozycjonowania jednego aparatu pośrodku - o ile taka zależność faktycznie występuje.
    Nie widze tej zależności. Kompakty mają mniejsze matryce niż lustrzanki (generalizuję), a do reportażu lepsze nie są. Telefony komórkowe mają matryce jeszcze mniejsze.
    Może taki wniosek wysnułeś porównując DX do FX, ale .. to jest następstwo nie świadomego działania producentów i ich pozycjonowania. To wynikło z historii. Po prostu cztery firmy z tzw wielkiej piątki uznały, że produkując aparaty z mniejszymi matrycami (nazwijmy je DX) nie będą od nowa robiły systemu optyki, tylko zachowaja bagnet (i jego odległość od matrycy). Dzięki temu na starcie miały duże systemy optyki z czasów aparatów analogowych, dały użytkownikom systemów możliwość łagodnego przechodzenia z analoga na cyfrę bez wymiany wszystkiego (czasem użytkownik by zmienił system i na co to komu ). Jedynie Olympus poszedł inna scieżką. Czyli wcale nie było tak, że canon czy nikon kombinował, że małe matryce to do repo, a duże do studia, bo nie posiadali na początku body z pełnoklatkowymi matrycami.

  5. #75

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że istnieje jeden aspekt tego aparatu który jest ogólnie niedoceniany.
    Oto on (wiem że ogniskowa trochę inna, ale na camerasize.com to najbliższe co znalazłem):


    • Nikon D810 is 1% (1.5 mm) narrower and 31% (28.8 mm) taller than FujiFilm GFX 50S.
    • Nikon D810 is 11% (9.9 mm) thinner than FujiFilm GFX 50S.
    • Nikon D810 [980 g] weights 19% (155 grams) more than FujiFilm GFX 50S [825 g] (*inc. batteries and memory card).
    Myślę że tak naprawdę docelowo ten aparat ma rywalizować z gęstymi matrycami FX typu właśnie D810 czy A7RII.
    Fuji nie ma oferty FX i najwyraźniej doszło do wniosku że różnica FX w por. do APS-C jest zbyt mała, żeby inwestować w segment gdzie istnieje już trzech poważnych graczy.
    Minie trochę czasu, spadnie podatek od nowości, aparat będzie kosztował tyle albo niedużo więcej niż Nikon podobnej klasy.
    Moim zdaniem bomba
    Ostatnio edytowane przez badtorro ; 20-04-2017 o 20:47
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  6. #76

    Domyślnie

    To co ja widzę, to bardzo wąski chwyt Fuji...

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    To co ja widzę, to bardzo wąski chwyt Fuji...
    he he he każdy widzi to co chce
    Ja tylko chciałem zauważyć, że już nosimy większe aparaty. Jeśli można mieć wyższą jakość w podobnym (minimalnie mniejszym) opakowaniu, to dlaczego nie? oczywiście jest też wygórowana cena, ale myślę że z czasem spadnie znacznie
    Jeżeli jakość obrazka jest wyższa, to jakie znaczenie ma użyty format? po mojemu nie ma najmniejszego, ale pewnie się zaraz dowiem że jestem w błędzie
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    he he he każdy widzi to co chce
    Nie kolego... Widzę, to co widać... Zmierz sobie różnicę czerwonych lini... Wystarczy w pikselach, w jakimkolwiek programie graficznym...

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Ja tylko chciałem zauważyć, że już nosimy większe aparaty. Jeśli można mieć wyższą jakość w podobnym (minimalnie mniejszym) opakowaniu, to dlaczego nie?
    A co w kwestii ergonomii pracy takimi aparatami ze szkłami 1-3 kg?
    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Jeżeli jakość obrazka jest wyższa, to jakie znaczenie ma użyty format? po mojemu nie ma najmniejszego, ale pewnie się zaraz dowiem że jestem w błędzie
    Wyższa jakość przy mniejszym formacie i wyższej cenie? Niewykluczone, że możesz być w błędzie... Ale możesz mieć też racje ale uogólniać... Jedni pracują na ISO 100-800, a drudzy na 6400-12800... Dalej ta jakość będzie wyższa?

  9. #79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie kolego... Widzę, to co widać... Zmierz sobie różnicę czerwonych lini... Wystarczy w pikselach, w jakimkolwiek programie graficznym...
    masz rację, nie zwróciłem na to uwagi z początku.
    dla mnie to nie byłoby problemem

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A co w kwestii ergonomii pracy takimi aparatami ze szkłami 1-3 kg?
    rzeczywiście ciekawe pytanie
    Przed chwilą sprawdziłem dokładnie. Na zaprezentowanym przykładzie

    Fujinon GF 23mm f4: Weight (approx.) 845g, 89.8mm x 103.0mm
    Nikkor AF-S 24mm f1.4: 620g, 83mm x 88.5mm

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Wyższa jakość przy mniejszym formacie i wyższej cenie? Niewykluczone, że możesz być w błędzie... Ale możesz mieć też racje ale uogólniać... Jedni pracują na ISO 100-800, a drudzy na 6400-12800... Dalej ta jakość będzie wyższa?
    Nie rozumiem. Przecież ten Fuji będzie mieć większy sensor niż 35mm FX...
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  10. #80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Przed chwilą sprawdziłem dokładnie. Na zaprezentowanym przykładzie

    Fujinon GF 23mm f4: Weight (approx.) 845g, 89.8mm x 103.0mm
    Nikkor AF-S 24mm f1.4: 620g, 83mm x 88.5mm
    No niestety, do 1 kg daleko, nie wspominając o 3...



    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Nie rozumiem. Przecież ten Fuji będzie mieć większy sensor niż 35mm FX...
    Ale mnie interesują fakty a nie to co może być...

    Nie chcę być źle zrozumiany- robię tylko kontrę do Twoich argumentów. Podchodzisz do sprzętu inaczej, ja też inaczej, użytkownicy dzielą się na takich jak Ty, jak ja, jak jeszcze inni... A odnoszę wrażenie, że wszystko mierzysz na swój sposób.

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. średni format
    By Ryśko in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2014, 21:42
  2. Średni format
    By Marcin Borkowski in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 22:57
  3. Średni format once again...
    By Jakubas in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 127
    Ostatni post / autor: 11-12-2009, 16:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •