Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Ryanair - bagaże

    Hej
    Mam pytanie do osób, które latały/latają tą firmą. Czy oprócz bagażu podręcznego (do 10kg) mogę zabrać jakąś dodatkową, zgrabną torbę? Mianowicie mam na myśli małą torbę na aparat (lub taka torba nieusztywniona wielkości laptopa 17"). Pomieszczę w niej body i dwa obiektywy. Przejdzie?

    Aaa i jeszcze takie pytanie. Jaką firmą kurierską najpewniej wysłać paczkę? Część rzeczy biorę ze sobą do samolotu a część chciałbym wysłać tydzień wcześniej. Ile może trwać transport tej przesyłki? Przesyłka do Anglii.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, możesz wziąć dwa bagaże podręczne. Leciałem w czwartek i nikt nic nawet nie sprawdzał jeśli chodzi o wielkość ani wagę - a tą niby mniejszą torbe miałem wcale nie taką małą: rozmiar jak na lapka 15" tylko sporo obszerniejsza, bo taka miejska, więc z odstającymi kieszeniami etc. Powpychane do tego bezlustra, dwa szkła, ipad, kindle, papiery, ładowarki etc więc dość gruba była.

  3. #3

    Domyślnie

    Hmm. W sumie to ja mam taką większą torbę na sprzęt (kata pr-440).




    Mam jeszcze taką o połowę mniejszą i się właśnie zastanawiałem czy KATA za duża nie będzie.
    Jak coś to ten drugi bagaż (mniejszy) trzymasz przy sobie na/pod kolanach/ami czy do "szafki"?
    Sory za zestaw podstawowych pytań ale człowiek nieświatowy i pierwszy raz dopiero leci

    Ew. jak KATA nie przejdzie to się przepakuję na lotnisku (ograniczając sprzęt) i resztę dam osobie co mnie na lotnisko zawiezie.

    EDIT:
    Nie sprawdzają bagaży? Ale to zawsze tak jest czy tylko w jakąś stronę?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar metebul
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Dolsk / Poznań
    Posty
    64

    Domyślnie

    jeden z podrecznych 10kg i wymiary 50x40x30 bodaj, możesz nadać nawet do luku jako "freeway" jeśli nie masz tam nic co ci mogą uszkodzić a drugi spokojnie ze sobą do kabiny

    Pamiętać trzeba co piszą w regulaminie że mają miejsce na ok 90 szt. takich bagaży więc jak się spóźnisz na check in to mogą ci ten sprzęt wysłać do luku na twoje ryzyko
    D7000 + 18-105 + 35 1.8G + YN-560 + SHERPA 803R + NANEU K4L
    D700 + 70-300 + 35-105 + SB-900 + kilka M42...
    flickR

  5. #5

    Domyślnie

    Pierwszy raz lecisz, nie boisz się?
    Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żeby sprawdzali wymiary podręcznego bagażu, widziałem ludzi którzy mieli walizki jako podręczny, wprawdzie nie takie wielkie walizy, ale jednak, ja bym tego podręcznym nie nazwał, no ale
    Trzeba pamiętać że skoro nie sprawdzali tyle razy to nie znaczy że kiedyś nie sprawdzą, regulamin wyraźnie podaje wymiary takiego podręcznego. Ja zawsze cały sprzęt zabieram ze sobą do samolotu jako podręczny a czasem nawet coś tam dokładam jeszcze. Nawet chyba w regulaminie jest, a na pewno stewardesa pozwala wstawić bagaż pod nogi jak np. w lukach już braknie miejsca, więc możesz mieć przy sobie. Staraj się trzymać wymiarów to nie będziesz miał problemów. Ja zwykle torbę z aparatem wkładam do jeszcze jednej torby z innymi szpejami ale takiej miękkiej że w razie czego się podda i dopasuje do wymiaru wymaganego.
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  6. #6

    Domyślnie

    na stronce ryanaira sa podane wymiary bagazow podrecznych, tak, mozna wziac jeden zwykly i dodatkowy mały. Troche trudno jest trafic torbe z takim wymiarem jaki oni sobie akceptuja ale jezeli torba jest "miekka" i da sie formowac to można ją upchac w tych "ich" formie na lotnisku nawet jezeli jest troche wieksza...jezeli ktos z obslugi poprosi o te sprawdzenie ....na lotnisku pytaja sie o sprzet elektroniczny i trzeba wszystko powyciagac
    D7100 D750 , N70-300VR, N35 1.8, Di622 II, T150-600g1, n50/1.4, 2xYN685+622tx, N24/1.8, N18-35, N85/1.8 + klamoty lol ...mala galeria flickr

  7. #7

    Domyślnie

    z reguly sprawdzaja jak jest tlok, swieta i ludzie sie spiesza, jest chaos, widzialem pare razy jak ludzie wyciagali kase zeby doplacic od £40/kg, nieraz kwoty ciekawe sie uzbieraly, nie wiem jak jest teraz.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 18-05-2015 o 08:32 Powód: nie tapamy.
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  8. #8

    Domyślnie

    Z moich obserwacji wynika co następuje:
    1. To czy sprawdzają wymiary to loteria. Przy powrocie z Krety, na początku kwietnia, panie miały dużo czasu i każdy musiał włożyć swój bagaż w ramkę - wtedy jeszcze można było mieć tylko jeden bagaż. Przy czym sprawdzali nawet bagaże, które od razu było widać, że są sporo mniejsze. Na przykład walizki dziecięce. Taka pokazówka, żeby plebs za bardzo się nie panoszył. Była awantura, bo oprócz plecaka jeden gościu miał jeszcze torbę przy pasku i kaburę z aparatem, też przy pasku. Jak mu spodnie nie spadły, nie wiem, ale wg obsługi to były trzy sztuki bagażu i ładował wszystko do plecaka.
    2. Zawsze, ale to zawsze, jeszcze sobie nie przypominam lotu, żeby tego nie było, sprawdzają wyrywkowo kilku osobom wymiar bagażu. Z reguły są to bagaże widocznie na granicy dopuszczalnych wymiarów, które w ramkę wchodzą na wcisk.
    3. Jeżeli ktoś nie chce mieć zabranego dużego bagażu podręcznego do luku, to należy się ustawić na samym początku albo na samym końcu. Teraz Ruina ma i tak numerowane miejsca, to jeden pies w jakiej kolejności się wchodzi na pokład. W Dublinie wchodziłem chyba przedostatni na pokład i walizkę miałem ze sobą. Fakt, że leżała w luku nie nad moim siedzeniem, ale przecież nie zginie.
    4. Jak masz problem z bagażem pod drzwiami bramki do samolotu, to masz problem. Możesz liczyć tylko na siebie lub ludzi z którymi lecisz, zatem jak nie lecisz ze znajomymi to możesz na siebie liczyć. Bramka jest już za kontrolą bezpieczeństwa i jedyne miejsce gdzie możesz coś przekazać, to kosz na śmieci. Zatem warto trzymać się wymaganych wymiarów i nie będzie problemu. Ramki do sprawdzania wymiarów są też w ogólnodostępnej części terminala.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Ja leciałem 2 razy z Rayanerem, ale nigdy nie było żadnych problemów z bagażem. Wagi tego podręcznego raczej nie sprawdzają, prędzej wymiary.

  10. #10

    Domyślnie

    Właściwie to jak to jest z tą "ramką" do sprawdzania wymiaru?
    Walizka/torba musi wejść swobodnie czy można ją upychać?
    Pozdrawiam,
    Tomek

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •