Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55
  1. #51

    Domyślnie

    Planara 85mm też polecam Ta sama magia co Wojtek
    Nie miałem D600 ale stawiam, że jest opcja ustawienia centralnego wybieraka na powiększenie w LV, chociaż pewny nie jestem.

    Podobnie jak Lloyd Chambers (ten z filmików) odradzałbym zabawy matówką bo nie zmienia zbyt wiele ... dalej to walczy z "kropką", która w D600 nie będzie najlepszym instrumentem z uwagi na sam poziom systemu autofocusa.
    Zabawa matówką to też zawsze pewnego rodzaju "ryzyko" chyba, że jesteś użytkownikiem w tym doświadczonym to spoko.

    Ja podobnie jak Chambers po doświadczeniach najbardziej polecam LUPĘ i LV a potem metodę serii ... można jak Chambers czyli refokus shot - refokus shot - refokus shot.

    Działanie z LV ma jeszcze swoje uzasadnienie z uwagi na zjawisko FOCUS SHIFTa (wiesz co to?) ... które istnieje i w Wojtku i w Planarze 85mm.
    Jak strzelasz na 1.4 - 1.8 (w sumie po to się kupuje głównie takie szkła) to jest OK ... ale dalej aż do około f5.6 to jest spory shift i to co myślisz (i kropka myśli), że jest w ostrości wcale nie jest

    Chambers to dobrze opisuje na swojej witrynie. Ostrzenie w LV to eliminuje bo masz ostrzenie na przysłonie, którą wybrałeś.
    Przez wizjer zawsze ostrzysz na 1.4 a przysłona się ustawia tylko w momencie zrobienia zdjęcia.

    Może być też problem z dostępnością nowego Planara ... chyba, że gdzieś ktoś ma jeszcze na magazynie ale jak ja kupowałem to była ostatnia sztuka w Holandii.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    Planara 85mm też polecam Ta sama magia co Wojtek
    Nie miałem D600 ale stawiam, że jest opcja ustawienia centralnego wybieraka na powiększenie w LV, chociaż pewny nie jestem.

    Podobnie jak Lloyd Chambers (ten z filmików) odradzałbym zabawy matówką bo nie zmienia zbyt wiele ... dalej to walczy z "kropką", która w D600 nie będzie najlepszym instrumentem z uwagi na sam poziom systemu autofocusa.
    Zabawa matówką to też zawsze pewnego rodzaju "ryzyko" chyba, że jesteś użytkownikiem w tym doświadczonym to spoko.

    Ja podobnie jak Chambers po doświadczeniach najbardziej polecam LUPĘ i LV a potem metodę serii ... można jak Chambers czyli refokus shot - refokus shot - refokus shot.

    Działanie z LV ma jeszcze swoje uzasadnienie z uwagi na zjawisko FOCUS SHIFTa (wiesz co to?) ... które istnieje i w Wojtku i w Planarze 85mm.
    Jak strzelasz na 1.4 - 1.8 (w sumie po to się kupuje głównie takie szkła) to jest OK ... ale dalej aż do około f5.6 to jest spory shift i to co myślisz (i kropka myśli), że jest w ostrości wcale nie jest

    Chambers to dobrze opisuje na swojej witrynie. Ostrzenie w LV to eliminuje bo masz ostrzenie na przysłonie, którą wybrałeś.
    Przez wizjer zawsze ostrzysz na 1.4 a przysłona się ustawia tylko w momencie zrobienia zdjęcia.

    Może być też problem z dostępnością nowego Planara ... chyba, że gdzieś ktoś ma jeszcze na magazynie ale jak ja kupowałem to była ostatnia sztuka w Holandii.
    Rzeczywiście opcja z ostrzeniem na LV z powiększeniem jest... i wydaje się działać całkiem spoko Dzięki za pchnięcie mnie w tym kierunku
    Z Planarem nie mam spiny na wersjęz pełną automatyką... ani na nówkę - właściwie to w ogole nie mam spiny i będę polował na używkę jeśli trafi się w niezłych pieniążkach.
    Poki co muszę pobawić się z Noktonem, kupiłem też AI 28/2 także nie ma co się zawalać gadżetami. Matówkę i tak wypróbuję, choć owszem - słyszałem, że nie musi byc to rozwiązanie idealne. Jeżeli choć trochę pomoże to już będzie spory plus bo jednak ostrzenie LV jest upierdliwe i do powiedzmy lajtowego repo średnio się nadaje.
    Docelowo i tak pójdę w bezlustro, jakbym sie uparł to juz teraz moglbym jakas a7 II kupic, ale wole poczekać , aż stanieją Zki coby mieć kompatybilność z resztą szklarni.

    Jestem tylko amatorem/gadżeciażem, wiec mam względny luz z tym wszystrkim chociaż oczywiscie chciałbym wycisnąć względnie najwięcej z tego szkła.
    D600 + D5300 + Nikkor AI 28/2 + Nikkor 50/1.8G + Voigtländer 58mm/1.4SL II + Nikkor AI 105/2.5 + Nikkor AI 105/4 Micro + Nikkor AI 200/4 + Nikkor 70-210/4 Do tego trochę kilogramów: Tamron 15-30/2.8 VC + Nikkor 24-70/2.8 + Tamron 70-200/2.8 VC G2 + Tamron 100-400 4.5-.6.3 VC + SB-910

  3. #53

    Domyślnie

    Odkopię temat. Zastanawiam się nad kupnem tego obiektywu, ale nigdzie nie mogę go dostać. Tzn nowki. Produkują go jeszcze? Czy może są takie braki magazynowe? Ktoś coś wie?

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dvd_100 Zobacz posta
    Odkopię temat. Zastanawiam się nad kupnem tego obiektywu, ale nigdzie nie mogę go dostać. Tzn nowki. Produkują go jeszcze? Czy może są takie braki magazynowe? Ktoś coś wie?

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
    To są szkiełka głównie pod zamówienie. U mnie czas oczekiwania ok. 3 tygodnie, właśnie sprawdziłem dostępność.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #55

    Domyślnie

    Kupiłem go jakiś miesiąc temu, czas oczekiwania kilka dni

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Voigtlander Color-Skopar 28mm f/2.8 SL II
    By mOSAd in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 21:57
  2. Voigtlander Ultron 40mm f/2 SL-II
    By Jakubas in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 13:51
  3. Voigtlander APO-LANTHAR 90 mm f/3.5 SL II
    By 2Cresky in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-02-2010, 22:58
  4. Voigtlander Nokton 58mm f/1.4
    By satch in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-11-2008, 13:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •