Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    @adamoff Na pewno pokombinuję z Piotrkowską no i naszym nowym Łódzkim dworcem. Niektóre ujęcia też z filmu polecą bo z upływem czasu przestały mi podchodzić.
    W ogóle były to moje pierwsze próby z timelapsami więc dziękuje Wam za pozytywny odbiór.

    ps. Nie wiem czemu nie trybi na telefonach

  2. #12

    Domyślnie



    Kolejne ujęcia do filmiku powstają, ale spotkał mnie mały zastój. Głowię się jak uzyskać efekt taki jak na tym filmie : https://www.youtube.com/watch?v=A3oqiA0KQRc
    Film jest w sekwencji .jpg, więc jedyne co przychodzi mi do głowy to progresywne dodawanie po jednym ujęciu gwiazd w każdym kolejnym jpgu przez program do StarTrailsów. Teoretycznie zajęłoby to masę czasu a efekt jest dość popularny więc musi istnieć na niego jakiś prostszy sposób. Może Wy bylibyście tak mili i pomogli rozwikłać zagadkę?

  3. #13

    Domyślnie

    Cześć jeśli można wiedzieć to w jakim programie łączysz zdjęcia ?
    D60 + D610 + Nissin Di622 + SB 700
    Tamron 24-70 2.8, N 35mm f/1.8G, Samyang 12mm f/2.8

  4. #14

    Domyślnie

    Cześć,
    po pierwsze: jak uzyskałeś ten efekt oddalania, użyłeś timelapse?
    i drugie: czy taki timelapsy mają bardzo negatywny wpływ na lustrzankę? Bo przy timelapse robi się bardzo dużo zdjęć, a przebieg jak wiadomo ograniczony jest w lustrzankach

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rob94 Zobacz posta
    Cześć,
    po pierwsze: jak uzyskałeś ten efekt oddalania, użyłeś timelapse?
    i drugie: czy taki timelapsy mają bardzo negatywny wpływ na lustrzankę? Bo przy timelapse robi się bardzo dużo zdjęć, a przebieg jak wiadomo ograniczony jest w lustrzankach
    Właśnie taki timelapse zajeżdża głównie migawkę w aparacie, bo na 1 sekundę filmu potrzebujesz minimum 24 zdjęcia. Ja robiąc swój pierwszy timelapse wykonałem ponad 10 000 zdjęć i wyszło mi finalnie niecałe 3,30 minuty, więc jak założymy, że mój D3200 wytrzyma jakieś 100k-150k zdjęć to trochę dostał w kość. Jak długo wytrzymują konkretne modele lustrzanek możesz sprawdzić na https://www.olegkikin.com/shutterlife/

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R_Pol Zobacz posta
    Właśnie taki timelapse zajeżdża głównie migawkę w aparacie, bo na 1 sekundę filmu potrzebujesz minimum 24 zdjęcia. Ja robiąc swój pierwszy timelapse wykonałem ponad 10 000 zdjęć i wyszło mi finalnie niecałe 3,30 minuty, więc jak założymy, że mój D3200 wytrzyma jakieś 100k-150k zdjęć to trochę dostał w kość. Jak długo wytrzymują konkretne modele lustrzanek możesz sprawdzić na https://www.olegkikin.com/shutterlife/
    Coś gdzieś musiałeś przestrzelić o 5000 klapnięć, chyba, że sporo trzeba było wyciąć. Im mniejsza dynamika krajobrazu, tym mniej zdjęć potrzeba.

    Tutaj timelapse wyjasniony chyba najlepiej jak sie da:
    Pozdrawiam, Kuba

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Nocny Timelapse
    By TheKubson in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2015, 22:23
  2. Beauty [timelapse]
    By Pumexior in forum Video/film
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 00:11
  3. Timelapse
    By Shaiith in forum Video/film
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 23:17
  4. Timelapse
    By MagikPl in forum Video/film
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 08:40
  5. Karkonoski timelapse
    By krunz in forum Video/film
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-08-2011, 21:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •