Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Walka z LV

  1. #1

    Domyślnie Walka z LV

    Witam,

    W poszukiwaniu lepszej jakości zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych zmieniłem system z Canona na Nikona. Zgodnie z oczekiwaniami zmiana wyszła pod tym względem na lepsze. Natomiast przy okazji ucierpiała wygoda obsługi, ale tłumaczę to sobie po prostu pewnymi przyzwyczajeniami, których muszę się z czasem wyzbyć i wyrobic sobie nowe.

    Jednego nie jestem jednak w stanie przeboleć, mianowicie LV. W stosunku do tego co znalem z Canona jest bardzo źle. Kiepska symulacja ekspozycji, wysokie zaszumienie obrazu, poza tym skakanie obrazu i jego opóźnienia już na najmniejszym powiększeniu strasznie mnie irytują. Nie jestem w stanie ocenić czy mam w dobrym miejscu ustawioną ostrość. Nie bardzo wiem czy jest wyjście, przeleciałem bezskutecznie instrukcje i wszystkie opcje menu, a znajomi w Nikonie utwierdzili mnie jednak w przekonaniu, że to sytuacja powszechnie znana w tym systemie.

    Zastanawiam się jednak czy coś da się z tym zrobić - jedyne co wymyśliłem to zakup zewnętrznego monitora podgladowego - coś w tym stylu używają filmowcy. Czy to w ogóle ma sens? Obraz przekazywany przez aparat do takiego monitora moze się różnić od tego który widzę aktualnie na ekraniku aparatu? Może macie jakieś inne pomysły?

    Choć to w sumie bez znaczenia dodam że aktualnie posiadam Nikona D5300.

  2. #2

    Domyślnie

    W niższych Nikonach nie ma czegoś takiego jak symulacja ekspozycji przy zdjęciach. Jest jedynie przy wideo w trybie manualnym.
    Przy zdjęciach jest jedynie wskaźnik ekspozycji jak w wizjerze. Symulacja ekspozycji przy zdjęciach jest tylko w najwyższych puszkach, ale i tam jest ona ograniczona.
    I nic z tym nie zrobisz. Tak działa LV w Nikonie.

    Zewnętrzny monitor pokaże Ci dokładnie to samo co masz na ekranie aparatu, jedynie w większej rozdzielczości.

    Jeśli chodzi o opóźnienia, to minimalne pojawiają mi się tylko przy największych powiększeniach.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Symulacja ekspozycji przy zdjęciach jest tylko w najwyższych puszkach, ale i tam jest ona ograniczona.
    Mógłbyś mi jeszcze wyjaśnić które modele masz na myśli? Oraz co to znaczy że i tak jest to ograniczona symulacja?

Podobne wątki

  1. Mikrokalibraca a LV
    By marek_bog in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 13:29
  2. D7100 - ostrzenie Lv
    By amirez in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 20:54
  3. Nikon D5100 i Lv
    By slimlukas in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-10-2013, 14:03
  4. d300 - dalekowzroczne lv
    By kompaktowy in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 23:16
  5. LV w D90
    By jaan in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-10-2008, 20:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •