Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Nikon D7000 kilka pytań obsługa aparatu

    Witam . Jestem posiadaczem nikona d 7000 ktoś pomoże mi w kwestii obsługii aparatu kilka przydatnych porad?
    Mam kilka zagadnień . Myśle , że telefonicznie szybciej dogadam się z Toba . Pozdrawiam Grzegorz

  2. #2

    Domyślnie

    Na początek Instrukcja obsługi, potem jak coś niejasne pisz, kto ma czas godziny spędzać na wyjaśnianiu obsługi aparatu?
    Tu w pdf instrukcja jakbyś papierowej nie miał
    http://www.nikonsupport.eu/europe/Ma...7000_Pl_01.pdf

  3. #3

    Domyślnie

    chodzi mi o ostrość jak manewrować żeby twarze były ostre mam obiektyw 35mm 1,8 przesłona stałoogniskowy .
    Symbol " M"manual i powinnienem manewrować jaki pkt wybrac?

  4. #4

    Domyślnie

    Zacznij od przeczytania instrukcji. Tam są opisane wszystkie tryby aparatu i jak z nich korzystać.
    A tryb manualny, wbrew temu co większości myśli, nie jest najlepszy i najbardziej zaawansowany. On jest do tego, że tryby półautomatyczne (P, S, A) nie zawsze się sprawdzają i wtedy używa nie M.

    Jak przyswoisz instrukcję (a jest co przyswajać) to przyjdzie czas na pytania.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli chcesz panować na GO, obiektyw stało ogniskowy masz to > Priorytet przysłony, f/1,8 ustaw i ćwicz

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi, ale im większa wartość przysłony tym mniejszy jej otwór, czyli mniej światła na matrycy. Mała wartość przysłony to mała głębia ostrości (GO), czyli im mniejsza przysłona tym tło bardziej rozmyte, im większa tym tło bardziej ostre. Zrób foto przy f/1,8, potem przy f/11 i na końcu przy f/22, zobaczysz różnicę. Koledzy mają racje przeczytaj instrukcje raz, potem drugi i trzeci, a potem noś ze sobą i zerkaj jak czegoś nie wiesz. Inaczej nie opanujesz aparatu. Jak będziesz miał wątpliwości techniczne przy zrozumieniu o czym mowa w instrukcji wtedy pytaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak ustawić czas naświetlania dłuzszy niz 30 sek ,akurat taki mam najdłuzszy?

  8. #8

    Domyślnie

    Bulb i pilot z timerem

  9. #9

    Domyślnie

    mam pilot bez timmera a w ustawieniach da rade ustawic czas?

  10. #10

    Domyślnie

    Ustaw Bulb i zobacz, czy da radę tym pilotem co masz. Jak nie, to kup sobie na allegro pilota za 10 złotych, weź jakiś sekundnik i takim pilotem się da: pierwszy klik otwiera migawkę, drugi zamyka. Przynajmniej tak to działa w D7100, czyli się da, z tym że jak widzisz ręcznie - moment otwarcie i zamknięcia musisz sam kliknąć.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300 kilka pytań
    By bucz920 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-07-2016, 10:35
  2. Nikon D7100 - kilka pytań.
    By fabi in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 15:49
  3. Nikon F60, kilka pytań.
    By voltaire in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 22:05
  4. Przejście M42 -> F do D7000 - kilka pytań
    By Makro1993 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-02-2013, 08:47
  5. Nikon Capture - kilka pytań
    By Anonymous in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-10-2004, 17:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •