Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pierwszy video teledysk

    Witam mam okazje nagrac teledysk z gatunku Hip Hop. Mam kilka pytan:
    1. Ile klatek 24 dla normalnego nagrywania, czy 60, dodam ze niektore kadry beda mocno zwolnione.
    2. Jakiego oprogramowania uzyc do obrobki, mam male doswiadczenie z Premiere Pro, ale potrzebuje cos do ciekawych przejsc oraz ciekawej kolorystyki.
    3. Znacie jakies stonki/video instruktażowe, ktore by mi w tym pomogło.

    Zrobienie tego klipu moze mi sie wydawac bardzo proste, ale dlaczego nie spróbować! POZDRAWIAM

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli to nie prowokacja, to na początek zainteresuj się Sony A6000 lub - jeśli budżet pozwala - Sony A7s...

    A potem ćwicz, czytaj, ćwicz - samo nie przyjdzie. Bez paru kg sprzętu też nie powalczysz sensownie - nie te czasy.

    Pytanie odnośnie fps sugeruje, że dłuuuga droga przed Tobą.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Jeśli to nie prowokacja, to na początek zainteresuj się Sony A6000 lub - jeśli budżet pozwala - Sony A7s...

    A potem ćwicz, czytaj, ćwicz - samo nie przyjdzie. Bez paru kg sprzętu też nie powalczysz sensownie - nie te czasy.




    Pytanie odnośnie fps sugeruje, że dłuuuga droga przed Tobą.


    Hee To nie prowokacja co do sprzetu to uwazam ze juz nic nie potrzebuje tj.d600, 14mm, 35mm, 85mm. Chodzilo mi bardziej o przydatne rady, ktore mozecie mi przekazac, podejmujac sie takiego zadania. Dzieki za odpowiedz pozdro

  4. #4

    Domyślnie

    Rady są proste. Jeśli to zabawa ze znajomymi to pozostaje życzyć kreatywności i nie bać się eksperymentów .
    Google Twoim przyjacielem - znajdziesz masę tutoriali i informacji - z tym że raczej po angielsku niż po polsku.

    Natomiast jeśli to zlecenie komercyjne to niech wynajmą kogoś kto ma zawodowy sprzęt i im to profesjonalnie zrobi.
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #5

    Domyślnie

    Żeby coś mądrego doradzić to trzeba wiedzieć coś więcej jaki masz sprzęt i doświadczenie. Pokaż chociaż jeden swój teledysk i albo fragment nagrania który uważasz że jest dobry.
    Jeśli kompletnie nic w życiu nie nagrałeś to nasze porady na nic Ci się nie przydadzą, ale życzę dobrej zabawy.

  6. #6

    Domyślnie

    Dam Ci tylko jedną radę, bierz obojętnie co do ręki i kręć, potem to złóż w programie i pokaż ludziom, jeśli się spodoba to idziesz z tym dalej. W przypadku teledysków kompletnie nie zawracałbym sobie głowy kompozycja, kadrami, dopasowaniem audio do ust, olej to, kręć muzyków z każdej strony, biegaj z tą kamerą, zbliżaj, oddalaj, baw się ostrością. A jak będziesz kręcił dla kogoś kto ma budżet, wtedy pełna klatka, komplet obiektywów, oświetlenie, temat, miejsce, edycja... Tutaj masz film gdzie chłopak pokazuje fajnie jak nakręcić tematyczny/fabularny teledysk.

    https://www.youtube.com/watch?v=ZuRO2bpA3o8
    Moja prywatna strona: http://shox.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SHOX! Zobacz posta
    W przypadku teledysków kompletnie nie zawracałbym sobie głowy kompozycja, kadrami, dopasowaniem audio do ust, olej to

    Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta

    Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać.
    Ale to nie jest śmieszne. Gorzej że niektórzy próbują później twierdzić, że to jest sztuka.
    Pozdrawiam
    Marcin

Podobne wątki

  1. Teledysk - Same Suki - Noname
    By bth in forum Video/film
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 22:34
  2. Pinnacle studio 17 - jak zrobić teledysk
    By Vargas in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 17:13
  3. Slubny teledysk
    By qualin in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 10:09
  4. [ Reportaż ] Zespół Indigo w studio nagrywają teledysk
    By kroolik in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 23:09
  5. XII Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO Łódż 2-5.04.2009
    By Kargulo in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-03-2009, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •