Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie D70 + system M42

    Witam!
    Na początku proszę nie krzyczcie bo wiem, że ten temat był poruszany wiele razy, ale się trochę pogubiłem w tym wszystkim
    Otóż: chcę pobawić się trochę w zapięcie systemu M42 do Nikona D70. W związku z tym mam kilka pytań:

    1. rozumiem, że potrzebuję redukcję nikon/m42.
    2. jeśli tylko do makro to redukcja może być bez soczewki, a jeśli chcę ostrzyć dalej potrzebuję z soczewką?
    3. czy po podpięciu obiektywów w systemie M42 Nikon będzie mi mierzył światło?
    4. rozumiem, że ogniskowe podawane na obiektywach trzeba pomnożyć przez 1.52 aby uzyskać rzeczywistą ogniskową jaką będę mógł uzykać?

    Proszę o wyrozumiałość i liczę na pomoc z waszej strony

    Pozdrawiam
    Michał
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  2. #2

    Domyślnie Re: D70 + system M42

    Cytat Zamieszczone przez mihow
    Witam!
    Na początku proszę nie krzyczcie bo wiem, że ten temat był poruszany wiele razy, ale się trochę pogubiłem w tym wszystkim
    Otóż: chcę pobawić się trochę w zapięcie systemu M42 do Nikona D70. W związku z tym mam kilka pytań:

    1. rozumiem, że potrzebuję redukcję nikon/m42.
    Ychy

    Cytat Zamieszczone przez mihow
    2. jeśli tylko do makro to redukcja może być bez soczewki, a jeśli chcę ostrzyć dalej potrzebuję z soczewką?
    Tyż by się zgadzałao.

    Cytat Zamieszczone przez mihow
    3. czy po podpięciu obiektywów w systemie M42 Nikon będzie mi mierzył światło?
    Nie. Zastanego nie będzie mierzył, ale błyskowe juz tak.

    Cytat Zamieszczone przez mihow
    4. rozumiem, że ogniskowe podawane na obiektywach trzeba pomnożyć przez 1.52 aby uzyskać rzeczywistą ogniskową jaką będę mógł uzykać?
    Nie. Ogniskowa jest zawsze ta sama. A że format mniejszy i pole widzenia to juz insza inszość.
    Zasada jest taka sama jak z innymi szkłami.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3

    Domyślnie

    szymony, fenks

    Właśnie przymierzam się do kupna JUPITER 37 MC135/3,5 + dwia pierścienie. Zobaczymy co z tego będzie (o ile coś wogóle będzie )
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  4. #4

    Domyślnie

    Jak jest temat o m42, to się przyłączę z pytaniem:
    gdzie można kupić redukcję nikon/m42 z soczewką?
    Z góry dziękuję za info.
    na razie tylko D70 + 18-70, ale z czasem...

  5. #5

    Domyślnie

    inkwizytor, podobno na jakimś www.raysfoto.pl można kupić... Ale to drogie dosyć jest (ok. 150zł).
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  6. #6

    Domyślnie

    mihow, chyba nawet cos ok 200zl

  7. #7

    Domyślnie

    W lipcu napisałem trochę głupot na interesujący Cię temat.
    Tutaj znajdziesz kilka linków!
    http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=136126#136126

    No i widzę, że eKrowa się zobowiązała do ogólnonarodowej pomocy :
    Cytat Zamieszczone przez eKrowa
    Gdyby ktos potrzebowal jakis informacji jak sie podpiac do tego systemu, udziele wyczerpujacych informacji. Posiadam rowniez szczegolowe dane na temat gestosci soczewek poszczegolnych obiektywow.
    http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=149974#149974
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  8. #8

    Domyślnie

    A czy jest jakieś ryzyko uszkodzenia korpusu stosując przejściówkę?

    [ Dodano: Czw 08 Wrz, 2005 ]
    Dzisiaj kupiłem OBIEKTYW HELIOS-44-2 2/58mm. Licytuję jeszcze pierścienie makro do tego (3)... Jak myślicie - da się takim zestawem zrobić dobrze makro?
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    Mysłowice
    Posty
    45

    Domyślnie

    Zawsze jest taka możliwość. Ruskie słoiki są zazwyczaj ciężkie
    Można wyrwać całe gniazdo z body, chociaż gdzieś oglądałem test canona i nikona. ten pierwszy mniej wytrzymuje przeciążenia.

    Adapter jest duraluminium, dość wytrzymały, tak wiec nie ma z nim problemów.
    Mam jupitera 21 200/4 i "adapter bez".
    Nie raz dźwigałem ten granat tylko za samo body do tej pory żadnych luzów i odkształceń.
    Wszystko sie DA

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •