Witam!
Na początku proszę nie krzyczcie bo wiem, że ten temat był poruszany wiele razy, ale się trochę pogubiłem w tym wszystkim
Otóż: chcę pobawić się trochę w zapięcie systemu M42 do Nikona D70. W związku z tym mam kilka pytań:
1. rozumiem, że potrzebuję redukcję nikon/m42.
2. jeśli tylko do makro to redukcja może być bez soczewki, a jeśli chcę ostrzyć dalej potrzebuję z soczewką?
3. czy po podpięciu obiektywów w systemie M42 Nikon będzie mi mierzył światło?
4. rozumiem, że ogniskowe podawane na obiektywach trzeba pomnożyć przez 1.52 aby uzyskać rzeczywistą ogniskową jaką będę mógł uzykać?
Proszę o wyrozumiałość i liczę na pomoc z waszej strony
Pozdrawiam
Michał
Szukaj



Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami