Close

Strona 66 z 78 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 779
  1. #651

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    Załącznik 38373
    To ostatnie zdjęcie było zrobione na tym ciemniejszym obszarze widocznym na zdjęciu. To najciemniejsze miejsce w mojej okolicy, oddalone od domu o ok 70 km
    Ten ciemny zielony jest już ok. Tylko trzeba pamiętać o tym, że ważne jest jakie jest zanieczyszczenie w kierunku, w którym chcemy fotografować. To jest kluczowe.
    Tak dopytam, jak oceniasz dokładność VIIRS 2019? Gdzieś na innym forum widziałem że jest taka sobie i ludzie raczej korzystają z World Atlas 2015 ale ta z kolei jest już strasznie stara. U mnie z VIIRSem póki co 50-50 dwie miejscówki ciemne były przyzwoicie ciemne, dwie co miały być ciemne okazały się być strasznie jasne

  2. #652

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zahir Zobacz posta
    Od jakiegoś czasu z przyjemnością obserwuję coraz mniejszą ilość zazielenienia, które jak pamiętasz może, zawsze mi doskwierało w twoich pracach - kolorystycznie to zdecydowanie dobry kierunek, moim zdaniem.
    Bardzo podoba mi się więcej detalu ale, w moim odczuciu, przesadziłeś w tej odsłonie -trochę zbyt blisko widza to wyszło, niemal bliżej niż drzewo

    Apropo drzewa, nie podoba się wszechobecna krzywizna i moim zdaniem albo traktujesz otoczenie jako pełnoprawny element kadru albo z niego rezygnujesz.
    Z tym zielonym to skomplikowana sprawa. Nocne niebo ma taką poświatę zieloną i tak się je powinno pokazywać chcąc zachować naturalną kolorystykę. Teraz ją bardziej usuwam ale to też zależy od zdjęcia i warunków jakie były.

    Co do detalu. To zdjęcie jest robione bez prowadzenia, tylko statyw. To trochę takie zdjęcie przy okazji dla zabicia czasu. Jeden aparat focił z prowadzeniem a ja się bawiłem drugim. Starałem się wycisnąć jak najwięcej. Wiem, że jest mocno. Z drugiej strony widzę, że takie podejście się najbardziej podoba ludziom. Niebieskie niebo, przesadzony kontrast, wszystko wyciągnięte na maksa.

    Co do krzywizny. Jak chce się pokazać tyle nieba to trzeba użyć szerokiego szkła. Tu było 14mm. To jest 100% kadru, bez żadnych korekt.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Assire Zobacz posta
    Tak dopytam, jak oceniasz dokładność VIIRS 2019? Gdzieś na innym forum widziałem że jest taka sobie i ludzie raczej korzystają z World Atlas 2015 ale ta z kolei jest już strasznie stara. U mnie z VIIRSem póki co 50-50 dwie miejscówki ciemne były przyzwoicie ciemne, dwie co miały być ciemne okazały się być strasznie jasne
    Ja patrzę na na oba. VIIRS 2029 mimo wszystko jest bardziej aktualny co nie znaczy że jest aktualny. To jest loteria. Wystarczy, że gdzieś wymienili lampy na ledowe albo powstała jakaś nowa szklarnia i mamy zupełnie inną sytuację. Trzeba jechać i sprawdzać osobiście.

  3. #653

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    ... Starałem się wycisnąć jak najwięcej. Wiem, że jest mocno. ...
    Z drugiej strony dodam, że jeśli ktoś widział Drogę Mleczną w dziewiczym miejscu, nie zanieczyszczonym światłem, to wcale nie jest za mocno Oczywiście, że to nie 1:1 jak na obrazku, ale chodzi też o wywołanie emocji, i moim zdaniem udaje Ci się to doskonale. Widząc Twoje zdjęcia, zaraz chcę pakować statyw i jechać gdzieś w noc
    Moja rada której ośmielę się udzielić, choć moje doświadczenie nie takie... powiem krótko: tak trzymaj! Bo na mdłe, mimo że technicznie dobre, proste zdjęcia świat wcale nie czeka ')

  4. #654

  5. #655

  6. #656

    Domyślnie

    No wymiatają te zdjęcia co tu więcej dodać ?
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  7. #657

  8. #658

  9. #659

  10. #660

    Domyślnie

    Kiedy Ty śpisz... . Pięknie pokazana!

Strona 66 z 78 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw DX do zdjęć nocnego nieba
    By Jocker0712 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 15:36
  2. Puszka/zestaw do krajobrazu i nocnego nieba
    By NiKtos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-04-2016, 13:05
  3. Zdjęcia nocnego nieba - co i jak?
    By r.pszczolkowski in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-03-2016, 09:11
  4. [ Grafizacja ] Graficzne zoomowanie nocnego nieba.
    By jacyslaw in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 22:48
  5. D800 - Fotografowanie nocnego nieba
    By michasacuer in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 27-08-2015, 14:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •