Close

Strona 31 z 78 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 779
  1. #301

    Domyślnie

    Ależ ładna łuna wyszła u dołu!

    A ten akurat Perseid swoim zielonym ogonkiem nasunął mi takie pytanie: widzieliście kiedyś zielone Słońce? Albo może sfotografowaliście?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    (...) widzieliście kiedyś zielone Słońce? Albo może sfotografowaliście?
    Samo Słońce chyba nie, ale niebo było szmaragdowe. Raz jeden, ponad 20 lat temu...

  3. #303

    Domyślnie

    E tam, niebo zielone ma prawie każdy, a jak mieszka w Krakowie, to nawet często (im więcej chemicznego syfu w powietrzu, tym zachody Słońca są bardziej kolorowe).

    Ja mówię o zielonym Słońcu! Bo ja takie mam!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    E tam, niebo zielone ma prawie każdy, a jak mieszka w Krakowie, to nawet często (im więcej chemicznego syfu w powietrzu, tym zachody Słońca są bardziej kolorowe).

    Ja mówię o zielonym Słońcu! Bo ja takie mam!
    Zielony zachód (ale taki ZIELONY, soczyście szmaragdowy) widziałem jeden jedyny raz. A nad morzem w ciągu ostatnich 12 lat byłem więcej niż kilka razy

  5. #305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    E tam, niebo zielone ma prawie każdy, a jak mieszka w Krakowie, to nawet często (im więcej chemicznego syfu w powietrzu, tym zachody Słońca są bardziej kolorowe).

    Ja mówię o zielonym Słońcu! Bo ja takie mam!
    Raz coś mi mignęło lekko zielonkawo i tyle. A polowałem na ten widok wiele razy, praktycznie zawsze gdy byłem nad dużą wodą.

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @2pompony
    Jak masz zielone słońce to pokaż. Chętnie zobaczę.

  6. #306

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Ależ ładna łuna wyszła u dołu!

    A ten akurat Perseid swoim zielonym ogonkiem nasunął mi takie pytanie: widzieliście kiedyś zielone Słońce? Albo może sfotografowaliście?
    Chodzi o całe Słońce czy o tzw. zielony płomień?

  7. #307

    Domyślnie

    Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale czytałem o tym będąc dzieckiem...

    Otóż jak Słońce zachodzi i chowa się już za horyzont, a w zasadzie w momencie jak jest już geometryczne schowane i nie powinno go być widać - wtedy jego ostatni promień jest łamany przez warstwę atmosfery jak przez trójkątny pryzmat na kolory składowe, zupełnie jak na znanej okładce Pink Floyd. I wtedy zamiast pomarańczowej końcówki obrysu Słońca widać tylko jedną ze składowych tego załamanego promienia, nie wiem czemu, ale akurat koloru zielonkawego. Całość zjawiska trwa około sekundy i jest widoczne prawie wyłącznie nad oceanem (a przynajmniej tak czytałem), a może nad oceanem jest łatwiejsze do zaobserwowania...

    Czytałem o tym jeszcze w Polsce Ludowej, gdzie nad ocean wyjeżdżali naprawdę nieliczni i nigdy nie pomyślałem, że akurat mnie się to kiedyś trafi. Jak znajdę to zdjęcie to pokażę, choć prawdę mówiąc poza opisem zjawiska nie jest szczególnie ciekawe: ot morze, płaski horyzont i maluteńki ogryzek Słońca, tylko że na zielono. Jak go złapałem, a było to w Capo da Roca, najdalej wysuniętym na zachód kawałku Europy, gdzie na skale siedzi kupa fotografów i fotografuje pustkę morza - nagle wszyscy zaczęli go sobie nawzajem pokazywać na ekranikach. A ci co nie zdążyli, usiłowali go jeszcze zobaczyć w jakąś po minucie po fakcie i mozolnie nastawiali swoje aparaty na program 'piękne zachody'...




    Sorry, tak mi się skojarzyło, a czemu - niech każdy z Was zobaczy zdjęcie Lokiego nr. 127 (byle na kolorowym monitorze) i domyśli się czemu.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #308

    Domyślnie

    Aaa... No to wszystko jasne
    Chodzi o tzw. zielony płomień czy też z angielskiego green flash. Faktycznie najłatwiej go zaobserwować nad morze ale to tylko przez to, że nic nie zasłania horyzontu. Jakby ktoś chciał podrążyć temat to polecam stronę https://www.atoptics.co.uk/atoptics/gf1.htm

    Mnie się udało złapać delikatny zielony płomień na wschodzącym Księżycu.

    #128

  9. #309

    Domyślnie

    Zobaczcie - dopeiro z tego postu się dowiedziałem, jak się nazywa zjawisko o jakim wiem od dzieciństwa, a które zobaczyłem na starość.

    Ale mój green flash jest naprawdę zielony, jak najmłodszy, niewinny, wiosenny szczypiorek... A tak przy okazji - czy po przeciwnej stronie np. księżyca nie ma przypadkiem w sprzyjających okolicznościach zjawiska czerwonego flasha?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #310

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    A tak przy okazji - czy po przeciwnej stronie np. księżyca nie ma przypadkiem w sprzyjających okolicznościach zjawiska czerwonego flasha?
    Oczywiście, że jest
    Tu trochę więcej http://nightscapes.pl/blog/czerwcowa...mrona-150-600/

    No i jeszcze poproszę link do tego szczypiorka

Strona 31 z 78 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw DX do zdjęć nocnego nieba
    By Jocker0712 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 15:36
  2. Puszka/zestaw do krajobrazu i nocnego nieba
    By NiKtos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-04-2016, 13:05
  3. Zdjęcia nocnego nieba - co i jak?
    By r.pszczolkowski in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-03-2016, 09:11
  4. [ Grafizacja ] Graficzne zoomowanie nocnego nieba.
    By jacyslaw in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 22:48
  5. D800 - Fotografowanie nocnego nieba
    By michasacuer in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 27-08-2015, 14:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •