Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63
  1. #21

    Domyślnie

    Czy jest sens fotografować z bliska tabliczke kolorów ColorChecker i zaladować to zdjęcie do aparatu jako wzór balansu bieli ( różne oświetlenie ) ? Czy lepiej programowo przy wywoływaniu w Lightrum czy Capture One ? ? Dzięki
    Miłośnik Nikona

  2. #22

    Domyślnie

    Lepiej sobie zrobić profil do LR czy czegoś innego, nawet jeden uniwersalny, choć ja przykładowo mam profile na kilka warunków - cień, słońce, pochmurno, błysk i ciągle nie mam kiedy zrobić dla sztucznego światła. Wczytuje któryś z nich i balansem bieli ustawiam resztę. Tylko profili raczej nie rób softem od color checkera. Ja robiłem softem do profili od Adobe.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Lepiej sobie zrobić profil do LR czy czegoś innego, nawet jeden uniwersalny, choć ja przykładowo mam profile na kilka warunków - cień, słońce, pochmurno, błysk i ciągle nie mam kiedy zrobić dla sztucznego światła. Wczytuje któryś z nich i balansem bieli ustawiam resztę. Tylko profili raczej nie rób softem od color checkera. Ja robiłem softem do profili od Adobe.
    Testuje czy warto bo jakiejś rewelacji kororystycznej niewidze. Jedynie przy portretach może pomóc w prwdziwym kolorze skóry. Reszta to wiadomo. Własne interpretacja. Też tam robiłem jak opisałeś z poziomy LR czy OC ale przyszło mi do głowy by zrobione zdjęcie zaimportować do Body jako wzornik, a nie ustawiać na krajobraz, czy pochmurno lub słonecznie. Co do softu Adobe o jakim myślisz? Dzięki
    Miłośnik Nikona

  4. #24

    Domyślnie

    DNG Profile Editor. Ja mam kilka apatów i znacznie ułatwia mi to uzyskanie zbliżonych kolorów. Oprócz tego zauważyłem, że szczególnie w słońcu i błysku lampy, wzrasta nasycenie kolorów, więc jakiś tam efekt jest. Miałem pierwsze podejście do wzornika, sprzedałem, niedawno kupiłem drugi i chyba załapałem

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Profil z wzornika "łata dziury" w kolorystyce i poprawia to co może wydawać się nie widoczne na pierwszy rzut oka.
    Ja korzystam QP card i z softu jaki dołączają, tak z ciekawości sprawdzę na tym adobowskim sofcie czy wyłapię różnicę.
    Nie widzę nigdzie w adobe do ściągnięcia tego, to jakiś archiwalny soft ?

  6. #26

    Domyślnie

    Nie powinien być archiwalny, nie mam kompa pod ręką, żeby poszukać, ale ja ściągnąłem jakieś dwa miesiące temu...

  7. #27
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #28
    ksh
    Gość

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Profil z wzornika "łata dziury" w kolorystyce i poprawia to co może wydawać się nie widoczne na pierwszy rzut oka.
    Ja korzystam QP card i z softu jaki dołączają, tak z ciekawości sprawdzę na tym adobowskim sofcie czy wyłapię różnicę.
    Nie widzę nigdzie w adobe do ściągnięcia tego, to jakiś archiwalny soft ?
    DNG Profile Editor nie zadziała z QP. W programie jest tylko opcja robienie profili ze wzornika ColorChecker Classic.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 15-08-2017 o 18:44
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #30

    Domyślnie

    Poprawcie mnie jeśli się mylę - ale wydaje mi się, że profile z color checkera działają tylko z oprogramowaniem o Adobe, czyli LR i PS? Nie mozna ich używać z Capture One czy innym softem do RAWow, prawda?
    Usunięto nieregulaminową sygnaturę!

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Capture one i x-rite color checker
    By hudybart in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 23:08
  2. Ma ktoś wypożyczyć X-Rite Color Checker Passport w 3City?
    By MRPhoto in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 12:38
  3. Dodge & Burn - jak tego konkretnie używać?
    By MarviN in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-05-2014, 13:50
  4. Szpula negatywu... jak tego uzywac?
    By Anonymous in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2005, 12:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •