Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Generalnie to kompletne bzdury piszesz. Nikt się nie pytał czy wiesz do czego służy wzornik (ewidentnie nie), ani czy wiesz jak go nie używać.
    Pytanie tycyzy się pomocy w użyciu.

    Wzorniki to nie magiczne rzeczy czytające w myślach użytkownika, a narzędzie mające dac tylko jeden efekt - kolory jak najbardziej zgodne z rzeczywistością.
    To uzyskania oczekiwanych efektów są programy do obróbki zdjęć i umiejętność ich użycia.
    I takie wzorniki znacznie ulatwiaja uzyskanie oczekiwanych efektów. Ba... mozna spokojnie używać presetów mieszkających kolorach i zawsze bedzie taki sam efekt...
    Być może zbyt szybko się poddałem lub co też biorę pod uwagę kupiłem (choć w specjalistycznym sklepie) jakąś podróbę, a wtedy to można sobie pokalibrować.

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pytanie zasadnicze to jaki masz monitor, to sporo wyjaśni i pomoże.

  3. #13

    Domyślnie

    Niestety nadal twierdzę, że Color Checker w praktyce fotografa reportażowego jest bezużyteczny. Na szyi D700 z N24-70 2,8. Kościół, kalibracja CC - znacznie gorsze efekty, sala, światło mieszane - zauważyłem, że jedna z pań miała sukienkę trochę "bardziej" po użyciu profilu z CC. Więcej nie będę marnował czasu na CC. Jedyne co zdaje egzamin i czego używam to karta Kodaka do WB.

  4. #14

    Domyślnie

    A czym stworzyłeś profile ?? Softem X-Rite czy Adobe??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15

    Domyślnie

    Podepnę się.
    Warto to kupić dla siebie jak się nie zarabia w większym stopniu na fotografii? Ewentualnie jakieś pojedyncze eventy kilka razy do roku.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Uważam że warto, jeśli masz jakieś stałe warunki oświetleniowe to powtarzalność bez główkowania jest, jeśli jednak masz zdjęcia np z jakiegoś lokalu gdzie świecą dziesiątki różnych zmiennych źródeł to nie ma sensu.
    Ja mam opcje minimum QPcard 202 i jestem zadowolony.

  7. #17

    Domyślnie

    Ja jeszcze tylko dodam, że warto jeżeli zależy Ci na prawidłowym oddaniu kolorów. Jeżeli kolory podkręcasz, to nie będzie Ci potrzebny

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    A czym stworzyłeś profile ?? Softem X-Rite czy Adobe??
    Próbowałem każdej dostępnej metody. Bezpośrednio w LR, poprzez X-Rite, konwersje do DNG i potwierdzam, że każda daje inny rezultat. I jak pisałem wyżej efekt jest taki, że jedna pani ma sukienkę "bardziej" a inna trochę mniej. Czasami otrzymany odcień skóry jest nie do przyjęcia.
    Ostatnio edytowane przez DaroD300S ; 19-09-2016 o 09:40

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Podepnę się.
    Warto to kupić dla siebie jak się nie zarabia w większym stopniu na fotografii? Ewentualnie jakieś pojedyncze eventy kilka razy do roku.
    Nie. Różnice są kosmetyczne i tylko na niektórych kolorach. Przy normalnych zdjęciach i tak ustawiasz kolory tak żeby było ładnie a nie jak wskazuje Color Checker. A jeśli zajmujesz się reprodukcją, gdzie to może być ważne, to... nie zadawałbyś tego pytania.

  10. #20

    Domyślnie

    Nie zarabiam na fotografii, kupiłem Color Checker Passport i jestem bardzo zadowolony. Mam dużo lepszy i wymagający mniej pracy punkt wyjściowy od obróbki zdjęć. Generalnie kiepsko ogarniam kolory i dla mnie wzornik okazał się fajnym zakupem.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Capture one i x-rite color checker
    By hudybart in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 23:08
  2. Ma ktoś wypożyczyć X-Rite Color Checker Passport w 3City?
    By MRPhoto in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 12:38
  3. Dodge & Burn - jak tego konkretnie używać?
    By MarviN in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-05-2014, 13:50
  4. Szpula negatywu... jak tego uzywac?
    By Anonymous in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2005, 12:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •