Close

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 141
  1. #11

    Domyślnie

    jako posiadacz 5dmk3 mało mnie grzeje ta premiera, jakość obrazu i AF w pełni mnie satysfakcjonuje w obecnym modelu, brakuje mi szybkości czasami (dlatego dalej używam 1dmk4 gdy sytuacja tego wymaga)

    filmowanie w 4k z potężnym cropem, jak człowiek dobrze pokombinuje to kupi prawie dwa 5dmk3 w cenie jednego mk4 czekałem na tą premierę, ale chyba nie jest to sprzęt dla mnie

  2. #12

    Domyślnie

    Za mniej można kupić używanego 1 DX lub nowego 5dSR, to chyba zamyka jakąkolwiek dyskusję na temat sensu tego body w tej cenie

  3. #13

    Domyślnie

    Fajne aparat się zapowiada
    Cena mnie nie zdziwiła - sprzedaż spada, podwyżki cen wymuszone. Tak samo ze szkłami - po prostu tego można się spodziewać. Niestety
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #14

    Domyślnie

    Na eoshd.com mocne słowa, ale trudno się nie zgodzić: http://www.eoshd.com/2016/08/1-74x-c...lly-announced/
    to be a rock and not to roll

  5. #15

    Domyślnie

    Jakichś czas temu doszedłem do wniosku (przekonania?), że potrzebna mi je puszka FF, dobra ergonomicznie (według moich kryteriów ), w miarę lekka, posiadająca AF. Jeżeliby pozwalała filmować w 4K, to byłby plus.
    Przypatruje się tak temu 5DIV i myślę, ze dam sobie spokój i będę kontynuował robienie zdjęć tym, co mam.
    Samu puszka wydaje się uniwersalna być bardzo OK, przynajmniej do robienia zdjęć: DR pewnie lepsze niż w 5DIII, AF będzie OK. Ale: wideo 4K jest liche jak na 2016 rok i cenę aparatu (crop, codec, brak S-Log), brakuje mi ruchomego ekranu (takiego jak w zapowiadanym Pentaxie) a i 30Mpix nie wywołują u mnie jakiejś euforii - miałbym ochotę na więcej. Pomiar światła w dowolnym punkcie AF-u dalej tylko w serii 1 (słyszę głośny i uzasadniony śmiech posiadaczy Nikonów ).
    Poczekam jeszcze na 6DII i wtedy zadecyduje. Coś jednak czuje, że skończy się na 5DSR ... i zdjęciach przy świetle dziennym
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  6. #16

    Domyślnie

    E tam
    Drogo? Czy ja wiem...
    Puszka poleci w świat lotem błyskawicy. Wiadomo, nie u nas.
    Zarobki/cena.

    Ale chcieć by kazdy chciał. Jak każdą nowość
    Szkieł pare tez jest w systemie że palce lizać...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Fajne aparat się zapowiada
    Cena mnie nie zdziwiła - sprzedaż spada, podwyżki cen wymuszone. Tak samo ze szkłami - po prostu tego można się spodziewać. Niestety
    Wzrost cen nie przekłada się na wzrost sprzedaży. Jest dokładnie odwrotnie.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Wzrost cen nie przekłada się na wzrost sprzedaży. Jest dokładnie odwrotnie.
    Jakieś konkretne dane na poparcie tej tezy ?
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #19
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Jakieś konkretne dane na poparcie tej tezy ?
    Pewnie miał na myśli np. taką garażową firmę Apple

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Jakieś konkretne dane na poparcie tej tezy ?
    To ogólnie znana przypadłość rynkowa, często ilustrowana w podręcznikach do mikroekonomii opadającym wykresem krzywej popytu Oczywiście jest kilka wyjątków od tej reguły jak np paradoks Giffena (do którego raczej ciężko będzie przypiąć sprzęt foto), efekt Veblena (pod który ciężko będzie podpiąć z kolei sprzęt foto firmy Nikon) oraz hipsterski efekt owczego pędu połączony ze snobizmem najczystszej próby pod co można podpiąć casus wspomnianego wyżej jabłuszka, ale raczej znowu nie Nikona. Oczywiście Paweł Pawlak (sory Paweł, ale napisałem tak by było wiadomo o kogo chodzi ) nic nie pisał o wzroście sprzedaży, zarobić więcej bowiem można na wiele sposobów.

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Canon ] Canon 5D Mark IV
    By michasacuer in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 22:32
  2. d7000 a 5D mk II
    By Pablo25 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 22-09-2014, 12:20
  3. Canon 5d mk III filmuje w RAWach
    By sv in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 13:03
  4. Canon 5D mk I - warto??
    By maksu81 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 581
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 18:03
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •