Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: co polecacie?

  1. #11

    Domyślnie

    Nie dubluj zakresu
    Moze lepiej S17-50 plus N85
    R | 35 | 50 | 135

  2. #12

    Domyślnie

    Jest troche racji z zakresem, ale zaden zoom nie da mu takiej ostrosci jak stalka. Tym bardziej ze 35 jest ostry od pelnej dziury i pomimo tego zawsze warto miec go w torbie. Mi sie akurat udalo i kupilem w ciemno 35 bez sprawdzania z d90 i bylo ok czego tobie zycze

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ska Zobacz posta
    Jest troche racji z zakresem, ale zaden zoom nie da mu takiej ostrosci jak stalka. Tym bardziej ze 35 jest ostry od pelnej dziury i pomimo tego zawsze warto miec go w torbie. Mi sie akurat udalo i kupilem w ciemno 35 bez sprawdzania z d90 i bylo ok czego tobie zycze
    Ja jednak z własnego doświadczenia wiem, że S17-50 potrafi być znacznie ostrzejsza od N35 DX, a o S18-35 już lepiej nie będziemy wspominać. N35 którego miałem był zadowalająco ostry od 2.2, wcześniej był akceptowalny. U mnie został zmieniony na N35 2.0D, który poza pracą pod światło, jest lepszy pod każdym względem od N35 DX.
    Dodam jeszcze tylko, że gdybym planował zooma 2.8, to zacząłbym od niego, później byłaby N85 1.8, a dopiero później myślałbym czy potrzebuję stałek w zakresie zooma

  4. #14

    Domyślnie

    wybór trudny ale dokonany obawa przed ograniczeniem się do stałej ogniskowej przeważyła i tym samym S17-50 została zamówiona (oczywiście będę pamiętał sprawdzić sprzęt). Po stałki z pewnością jeszcze sięgnę w przyszłości.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    zmieniony na N35 2.0D, który poza pracą pod światło, jest lepszy pod każdym względem od N35 DX
    oczywiscie ze ma prawo byc lepszy bo po pierwsze jest drozszy a po drugie nie ma silnika AF

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jedna uwaga, 35 DX lubi mieć BF/FF, pójdź po nią do sklepu z aparatem i wybierz celną, bo będziesz zawiedziony. Chyba że masz puchę z regulacją AF, to możesz kupić w ciemno. Pozdrawiam serdecznie
    Miałem przypadek gdy 50mm 1.8 był nie do wyregulowania w puszcze. Na małych odległościach (do okolo 0.5m) było ok a na dużych gigantyczne rozjazdy. Pomógł serwis nikona. Kalibrowali mi puche i obiektywy teraz jest w miarę ok

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Laptop - co polecacie?
    By piwkoo in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-06-2016, 07:48
  2. STUDIO - co polecacie.
    By siedemczwartych in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 18:17
  3. jaki obiektyw polecacie
    By pp141 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-01-2011, 11:27
  4. Samoloty, co polecacie?
    By Moff in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-09-2010, 10:17
  5. obiektyw makro co polecacie?
    By Am113 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-04-2010, 16:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •