Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: co polecacie?

  1. #1

    Domyślnie co polecacie?

    Witam,

    Dopiero stawiam pierwsze kroki w fotografowaniu. Dysponuje zestawem D5300 + 2 KIT-y:
    - AF-P DX 18-55 mm f/3.5-5.6G VR
    - AF-S DX 55 - 200mm f/4-5.6 VR II

    Powoli zastanawiam się nad zmianą szkła. Szukam czegoś uniwersalnego co podniesie jakość i ostrość zdjęć - myślałem nad "stałkami" ale nie jestem przekonany. Budżet jaki planuje to ok. 1500 zł.
    Czytałem opinie, testy różnych produktów i poszukiwania ograniczyłem do "paru" szkieł:
    - AF-S 35 mm f/1,8 G DX
    - AF-S DX 40 mm f/2.8G Micro
    - AF-S 50 mm f/1.8G
    - Tamron SPAF 17-50 f/2,8 XRDiIILD Asp. IF
    - Tamron SPAF 28-75 f/2,8 XRDiLD Aspherical IF
    - Tamron SPAF 17-50 f/2,8 XRDiIIVCLD Aspherical IF
    - Sigma 17-50 f/2,8 EX DC OS HSM

    Bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu możecie coś doradzić z tej listy albo odradzić?
    Z góry dzięki za info.

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    35 1.8 nic innego nie wzbudzi w Tobie kreatywności i nie zmusi do myślenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym zamienił kita na Sigmę. Ten obiektyw ma świetny stosunek jakość/cena. Nie stracisz nic na zakresie, a skok jakościowy odczujesz z pewnością.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  4. #4

    Domyślnie

    Tak jak kolega tomfoot polecam stalke 35 1.8 DX jest to lepszy obiektyw do nauki niz zoom jednak posiada on dosc duza aborcje chomatyczna (da sie to skorygowac 1 kliknieciem w programie) i nie jest demonem predkosci jezeli chodzi o AF jednak przy tej cenie nie mozna nazekac poniewaz obiektyw jest ostry juz os 1.8

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  5. #5

    Domyślnie

    Sigma 17-50 albo N 35 1.8. Bardziej skłaniałbym sie ku stałce, bardzo dobre szkło da Ci dużo fajnych zdjęć

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za wasze opinie. tak więc postanowione - w pierwszej kolejności zakup stałki 35 1.8, a następnie wymiana KIT-a na w/w Sigmę. Jeszcze raz dziękuję!

  7. #7

    Domyślnie

    Jedna uwaga, 35 DX lubi mieć BF/FF, pójdź po nią do sklepu z aparatem i wybierz celną, bo będziesz zawiedziony. Chyba że masz puchę z regulacją AF, to możesz kupić w ciemno. Pozdrawiam serdecznie

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki wezmę to pod uwagę. D5300 z tego co się orientuję nie posiada regulacji AF. Również pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    @arthuro: mam oba,tj. S17-50 oraz N35 DX, i oba to naprawdę fajne obiektywy. W tej chwili częściej używam S,ponieważ jest trochę bardziej uniwersalna,a mam też inną "stałkę", 85 mm. W zasadzie czy wybierzesz jeden czy drugi, będziesz zadowolony. Ale każdy,na który się nie zdecydujesz,przetestuj przed zakupem na BF/FF.

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  10. #10

    Domyślnie

    @dannywrocek, @madebyzosiek - tak, zwrócę uwagę przy zakupie na sprawdzenie celności szkła jeszcze raz dzięki - jak pisałem na wstępie jestem jeszcze całkiem "zielony" w tym temacie i nie przypuszczałbym, że przy kupnie nowego sprzętu koniecznym będzie jego przetestowanie - jak dla mnie to niezwykle cenne uwagi (dla większości pewnie jest to kwestia oczywista) jeszcze raz dzięki każdemu za poświęcenie swojego czasu i odpowiedź na mojego posta!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Laptop - co polecacie?
    By piwkoo in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-06-2016, 07:48
  2. STUDIO - co polecacie.
    By siedemczwartych in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 18:17
  3. jaki obiektyw polecacie
    By pp141 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-01-2011, 11:27
  4. Samoloty, co polecacie?
    By Moff in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-09-2010, 10:17
  5. obiektyw makro co polecacie?
    By Am113 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-04-2010, 16:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •