Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 57
  1. #31
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo lubiłem f90x, miałem 3
    Używałem rok czasu F4. Maszyna nie do zajechania. Dlatego jak dostałem pierwszą cyfrówkę nikona d50 to... popłakałem się ze śmiechu

  2. #32

    Domyślnie

    Dlatego właśnie moja cyfrówka od Nikona to D3.

  3. #33
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    A tak w ogole to F3 nie rozpatrywalem bo w epoce bez AF to ja mialem ... Canona (konkretnie to A1). Pierwszy moj nikon to był F801. A bez AF dokupowalem wiele lat potem tak sobie - dla zabawy. I najbardziej lubie FA. F5 mialem przez chwilę ale to jednak byla cegla. Wolalem F100 - na nim pracowalem wiele lat. F100 to taki chyba protoplasta D100 D200 D700 jesli chodzi o korpus - solidnosc, trzymanie. A jednoczesnie nie jest przesadnie ciezki. Pasuje do ciezszych wspólczesnych szkiel (jak ktos chce podpinac G). Bo leciutkie stare body nikona jakos slabej sie z nimi komponują.
    Dlatego ja bym jednak popieral bardzo pierwotny zamysł kupna F100. Nie za lekki, nie za ciezki, obsluguje prawie cała szklarnię nikona, ma w miare dobry AF, zasilanie paluszkami ( a nie glupimi pastylkami jak wiele z manualnych nikonow). Dobry pomiar matrycowy.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-08-2016 o 14:05

  4. #34
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    [...] Jedno to szmaciana migawka o dlugim czasie synchronizacji [...]
    Ależ Jacku... F3 ma migawkę z folii tytanowej. Owszem, na wałkach, ale że zaraz szmata? To nie Lajka jakaś...
    Do tego - sterowana oscylatorem kwarcowym - taka "samokalibracja" ówczesna. Mimo że moja jest wyszlifowana na gładko (jak cały aparat który świeci mosiądzem) - nigdy mnie nie zawiodła, czego nie można powiedzieć o wynalazkach z serii FE/FM...
    A co do synchro i stopki - prawda.

    Nota bene - używałeś F4? Bo spotkałem się z wieloma opiniami, czy to na piśmie czy z pierwszej ręki, od zawodowców, że pomiar światła w F4 był lepszy niż w F5 - szczególnie jeśli chodzi o błysk (który akurat dla mnie ważny nie jest...).
    Przynajmniej tak ludzie mówią, że woleli ten pomiar z F4.

  5. #35
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Myslalem ze migawka jest z materialu. Jak w Zenicie Nieistotne.
    Nie mialem F4. Tzn w rekach kiedys tak, ale wlasnego nie. Nie mam doswiadczen z tym body.
    W pracy uzywalem wiecej MF niz malego obrazka. Wszyscy chcieli srednioformatowe slajdy. Najwiecej pracowalem wiec nie na nikonach ale na Mamiyi RZ PRO II. Nikony na sesji robily te same kadry co Mamiya bo nie bylo jak robic odbitek ze slajdow 6x7 wiec nikonami robilem to samo na negatywach by miec odbitki dla modelek i dla siebie. To byly dziwne czasy. Robilem na zleceniu za kilka tys .. 2 rolki filmu 120 i rolke 135 dla siebie do "dokumentacji".
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-08-2016 o 22:27

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Tak, a dla jeszcze większego zamotania powiem Ci, że F801s też to potrafi, a jest jeszcze tańszy. Tylko u niego jest tak sobie z AF, to znaczy lepiej niż w F501, ale do F90 mu daleko
    Używałem F801s (dokładnie N8008s) przez kilkanaście lat. Mam go nadal. AF może był wolny ale nie pamiętam ani jednego zdjęcia nieostrego z tego aparatu czego nie mogę powiedzieć o nowszych aparatach cyfrowych.
    Dodatkowo 5-polowy pomiar światła w N8008s był najlepszy z jakim miałem do czynienia we wszystkich aparatach.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    AF może był wolny ale nie pamiętam ani jednego zdjęcia nieostrego z tego aparatu czego nie mogę powiedzieć o nowszych aparatach cyfrowych.
    Dokładnie tak. Mam też wrażenie, że nawet z F501 wszystkie zdjęcia są zawsze trafione, jak to porównam z ilością pudeł w cyfrze, to zastanawiam się czemu tak jest Ja najbardziej lubię FE, a jak mi wróci z naprawy FA, to może i on zdobędzie moje serce

  8. #38

    Domyślnie

    Wyjasnienie jest proste. W takim np F-90X czujnik AF ma rozmiar 7x3mm a wiec ma na czym sie zalapac w kadrze. To teraz odpowiedz sobie jaka wielkosc musza miec poszczegolne czujniki np w D500 jesli jest ich iles tam ze 150?...

  9. #39

    Domyślnie

    Wątek się rozwinął i stał się kopalnią wiedzy (prawie historyczną)
    Po lekturze wątku i przemyśleniach padło na F90x (mam nadzieję że nie będę żałował, jak coś to sprzedam i kupię 100)
    (a że szybko podejmuje decyzję) dzisiaj dotarł więc wkrótce do dzieła.


    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  10. #40

    Domyślnie

    No i ładnie, szkoda że ścianka normalna Udanych kadrów zatem trzeba życzyć

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektywy M42 ?
    By Maly.Psikus in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 21-04-2016, 03:20
  2. Nikon D90 i obiektywy na M42
    By pritchard in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-05-2013, 20:47
  3. Powitanie i obiektywy do F100
    By mondo in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 18:09
  4. Nikon N8008 lub nikon FA + obiektywy m42
    By sk896 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-07-2008, 18:17
  5. F100, obiektywy manulane i pomiar światła
    By SparroV in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-08-2007, 19:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •