Close

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 83 z 83
  1. #81

    Domyślnie

    Na początek staraj się nie robić zdjęć w pełnym słońcu, bo wyciągasz (moim zdaniem) za bardzo cienie i średnio to wygląda, w cieniu będziesz miał równo oświetlonych młodych. Zdjęcia (moim zdaniem) są za zimne, zły WB. Twarze są (moim zdaniem) za bardzo pojechane suwakiem Clarity (przejrzystość) przez co wyglądają bardziej "brudnie". Usuwaj syfy z twarzy.
    ;]

  2. #82

    Domyślnie

    dziękuję za uwagi. Czy mogę prosić o doprecyzowanie co oznacza wyciąganie za bardzo cieni? Faktycznie zdjęcia robione były w ciężkich warunkach, słońca było zdecydowanie zbyt dużo. Jeśli chodzi o Clarity to w pierwszym zdjęciu +16 w drugim 0. Co oznacza że wyglądają na "brudne" Będę wdzięczny za dodatkowe uwagi. A jeśli chodzi o kadrowanie czy w tym temacie jest przyzwoicie?

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robertklein Zobacz posta
    Czy mogę prosić o doprecyzowanie co oznacza wyciąganie za bardzo cieni? Faktycznie zdjęcia robione były w ciężkich warunkach, słońca było zdecydowanie zbyt dużo.
    Myślę, że generalnie chodzi o to, żebyś zrozumiał, że głównym czynnikiem budującym nastrój zdjęcia jest światło i traktował je jako swojego sprzymierzeńca, a nie wroga, lub ewentualnie "zmusił" je do współpracy

    Jeżeli ustawiasz portretowane osoby w cieniu np. ściany budynku, albo ich własnym cieniu (tak jak zrobiłeś na drugim zdjęciu) światło będzie bardziej rozproszone, ale też zimne.

    Jeżeli ustawisz te same osoby w cieniu np. drzewa, efekt będzie podobny, i może dojść do tego jeszcze zielony zafarb (ze światła przedostającego się przez liście), który będzie trudno usunąć.

    Jeżeli fotografujesz w silnym, ostrym słońcu, możesz mieć głębokie cienie. Programowo da się je rozjaśnić, ale efekt będzie daleki od naturalnego (to może miał na myśli Aeon88 mówiąc "brudne").

    Moim zdaniem zbawienna mogłaby być w tej sytuacji blenda. Jeśli nie zamierzasz zarabiać takim fotografowaniem na życie, na początek wystarczy "po taniości", np. kilkudziesięciocentymetrowa w kształcie koła, tak żebyś mógł doświetlać same twarze i skumał ideę odbijania istniejącego światła.

    Bez blendy na Twoim miejscu nie ustawiałbym państwa młodych tyłem do słońca, bo wtedy najlepsze światełko masz na ramieniu i karku pana młodego - czyli elementach dość mało istotnych dla fotki. Raczej spróbowałbym ze światłem pod kątem z boku i patrzył, co z tego wyniknie.

    Obronną ręką z tej sytuacji wyszli państwo młodzi - ich uśmiechy nie mają sztuczności i zachowują się całkiem naturalnie. Powodzenia

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 20-12-2023, 17:20
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 21:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •