Close

Strona 1 z 45 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 441
  1. #1

    Domyślnie Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć. Ludzie - portret

    Ten wątek przeznaczony jest wyłącznie dla początkujących użytkowników oraz tych, którzy chcą się czegoś nauczyć, a obwiali się wstawiania zdjęć na forum żeby nie być skrytykowanym zbyt ostro lub nawet obśmianym.
    Zachęcamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił. Czegoś się nauczyć. Rozwinąć swoje umiejętności
    -Wątek pod szczególną ochroną moderatorską. Komentarze na ogólnych zasadach panujących na forum Zasady komentowania. Komentarze nie spełniające norm będą natychmiast usuwane. Natomiast osoby aktywnie wspierające uczących się będą doceniane przez administrację forum. Komentarz powinien zawierać minimum: uwagi dotyczące pracy z aparatem (kadr, światło, temat) ewentualnie również obróbki zdjęcia. Może zawierać dodatkowo podpowiedzi i pytania uszczegóławiające.
    Zapraszamy do nauki.
    -Wstawiających zdjęcia prosimy o podawanie parametrów zdjęcia (obiektyw, ogniskowa, czas, przysłona, ewentualne wykorzystanie dodatków: filtry, statyw, lampa/y. W ten sposób unikniemy dodatkowych pytań w trakcie dyskusji o zdjęciu.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #2

    Domyślnie


    D7200 + 85 1.8 G f/2.8 1/250s ISO 100
    Ostatnio edytowane przez wojtas1616 ; 19-08-2016 o 17:43

  3. #3

    Domyślnie

    Ekspozycja -2,5 EV i dodanie kontrastu przywróci fotografii jakąś wzgledną poprawność.

    Źle wygląda światło na nosie i bałagan w włosami.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Ekspozycja -2,5 EV i dodanie kontrastu przywróci fotografii jakąś wzgledną poprawność.
    Oczywiście że nie, gdyż zdjęcie będzie za ciemne Rozjaśniono czernie, co może się podobać lub nie. Kwestia gustu

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukiii Zobacz posta
    Oczywiście że nie, gdyż zdjęcie będzie za ciemne
    Dokładnie. Już przy -1EV robi się zbyt ciemno.

  6. #6

    Domyślnie

    6 krotne przyciemnienie to gruba przesada.
    Dla mnie przyjemny portret i modelka też daje radę - ciekawe spojrzenie.Może linia zieleni i gruntu w tle troche za bardzo rozprasza
    Ostatnio edytowane przez 251kris ; 19-08-2016 o 23:27
    Panowie pozwolą, że się przedstawię: Zdzisław Dyrman... zasadniczo...
    D700 Tokina ATX AF 17mm , T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, SB900
    XT-10 16-50,

  7. #7
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtas1616 Zobacz posta

    D7200 + 85 1.8 G f/2.8 1/250s ISO 100
    1. Użycie mocniejszego, matującego podkładu przed sesją.
    2. Doświetlenie twarzy blendą z lewej strony i twarz będzie ładniej doświetlona i tym samy zostanie nieco "zdjęty" blask z włosów.
    3. Przesunięcie kadru w prawo - warto wyeksponować ładne włosy.
    4. Przycięcie góry
    5. Wyeliminowanie bajzlu na drugim planie - wystarczy samo zboże, lasek z niebem robi bałagan.
    6. Pokusiłbym się też na otwarcie obiektywu do 1.8
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo proszę o radę: co zrobić inaczej by zdjęcia z lampą wyszły lepiej (to były testy z blenda samoróbką, ale mam możliwość pożyczenia soft-boxa na lampę i normalnej blendy). Ustawiłam ISO 400 i f 5, ale na tym zdjęciu jest akurat 1,8 (włączałam i wyłączałam aparat między zmianą ciuchów i nie zauważyłam, że f zjechało do wyjściowej 1,8).
    Następne zdjęcia również planuję zrobić w jakiejś kamienicy, ale z nieco szerszym korytarzem umożliwiającym osiągnięcie innych kadrów (co do kadrowania, to znam podstawy, m.in. dzięki Wam, ale mam już swoje upodobania, więc ten temat możemy pominąć milczeniem:).


  9. #9

    Domyślnie

    A tak co do dyskusji pod pierwszym zdjęciem w wątku: nie macie wrażenia, że ona dawno odbiegła od tematu? Że wystarczy napisać - jak się z kimś nie zgadzacie - żeby autor spróbował innych parametrów? Autor sobie spróbuje, porówna obydwa podane parametry i będzie wiedział, które jest ok, a które przesadzone... Jesteśmy amatorami, ale przecież mamy oczy!
    Wątek powstał by ośmielić początkujących, a Wy zachowujecie się jak przekupki - dokładnie tak jak w innych wątkach. Myślałam, że tylko kobiety potrafią być zołzami, ale po krótkiej obecności na tym forum, widzę jak bardzo się myliłam... I jak pojawia się jakiś wątek z większą ilością komentarzy, to od razu mam pewność, że toczy się z nim awantura i nie chodzi o zachwyty lub rady dla jego autora...


    Przy okazji wrzucam większe moje zdjęcie, bo coś rozmiar wyżej popsułam:
    Ostatnio edytowane przez Zona ; 23-08-2016 o 13:13

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zona Zobacz posta
    Bardzo proszę o radę: co zrobić inaczej by zdjęcia z lampą wyszły lepiej (to były testy z blenda samoróbką, ale mam możliwość pożyczenia soft-boxa na lampę i normalnej blendy). Ustawiłam ISO 400 i f 5, ale na tym zdjęciu jest akurat 1,8 (włączałam i wyłączałam aparat między zmianą ciuchów i nie zauważyłam, że f zjechało do wyjściowej 1,.
    Następne zdjęcia również planuję zrobić w jakiejś kamienicy, ale z nieco szerszym korytarzem umożliwiającym osiągnięcie innych kadrów (co do kadrowania, to znam podstawy, m.in. dzięki Wam, ale mam już swoje upodobania, więc ten temat możemy pominąć milczeniem.

    Co oznacza "lepiej"? Bo dla każdego będzie to co innego. Dla mnie lepiej oznaczać będzie że światło lampy dasz tak aby udawało światło od okna z cieniami od futryn itp.

    Co do przekupek. Jak ktoś pisze tak wierutne bzdury o skorygowaniu ekspozycji o 2,5ev to trzeba to wyjasnić

Strona 1 z 45 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 20-12-2023, 17:20
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 21:57
  3. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 16-06-2020, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •