Close

Strona 44 z 45 PierwszyPierwszy ... 3442434445 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 441
  1. #431

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o podpowiedź to proponowałbym tego typu zdjęcia robić np. bokiem do źródła światła, lub jeśli jest ciemne wnętrze przodem do okna.
    ...

  2. #432

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kacper_BW.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	3,01 MB
ID:	66929

    Coś jest w tego typu zdjęciach...Chciałem spróbować czy potrafię

    Sprzęt: D5600, Sigma 105/2.8 MACRO EX DG OS HSM, softbox z lampą GODOX TT685.
    Ostatnio edytowane przez tharkan ; 12-10-2022 o 19:48

  3. #433
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    1. Hm, samemu powinieneś zauważyć, że zdjęcie jest zdecydowanie za ciemne.
    2. Lepiej by było gdyby oko dostało więcej światła.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #434

    Domyślnie

    Tak, zdecydowanie za ciemne. Na komputerze tak źle nie wyglądało.
    Dziękuję za uwagi

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kac_BW.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	4,45 MB
ID:	66973



    Rozjaśniłem trochę. Wiem, że w odpowiednim programie można dużo wyciągnąć ze zdjęcia, ale to jeszcze przede mną

  5. #435

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tharkan Zobacz posta
    Rozjaśniłem trochę. Wiem, że w odpowiednim programie można dużo wyciągnąć ze zdjęcia, ale to jeszcze przede mną
    Po co rozjaśniać coś nad czym się ma pełną kontrolę podczas fotografowania? Jak się nauczysz takiego sposobu pracy to zostaniesz grafikiem a nie fotografem

  6. #436

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Po co rozjaśniać coś nad czym się ma pełną kontrolę podczas fotografowania? Jak się nauczysz takiego sposobu pracy to zostaniesz grafikiem a nie fotografem
    No właśnie nie chcę
    Pierwsze zdjęcie przyciemniłem bo widać fragment drzwi. Drugie zdjęcie jest "powrotem do normalności".
    Zawsze chciałem zrobić taki portret więc jeśli mogę poprosić o konstruktywną krytykę (lub poradę) co do powyższego wyniku to będzie mi miło. Mam świadomość, że wiele potu jeszcze przede mną

  7. #437

    Domyślnie

    Nie do końca rozumiem jaki właściwie portret chciałeś zrobić. Taki ciemny czy taki gdzie pół głowy jest w całkowitej ciemności?
    Jak już w wspomniałem w studio masz 100% kontroli nad światłem więc bardzo łatwo o postępy i poprawę zdjęć. Wszystko zależy od Ciebie.
    Opcja tania to blenda po ciemnej stronie lub droższa, ale bardziej rozwojowa, czyli zakup drugiej lampy. Poczytaj o świetle wypełniającym.
    Twoja lampa jest ustawiona za nisko i za bardzo z boku modela. W oczach brakuje życia

  8. #438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Nie do końca rozumiem jaki właściwie portret chciałeś zrobić. Taki ciemny czy taki gdzie pół głowy jest w całkowitej ciemności?
    Jak już w wspomniałem w studio masz 100% kontroli nad światłem więc bardzo łatwo o postępy i poprawę zdjęć. Wszystko zależy od Ciebie.
    Opcja tania to blenda po ciemnej stronie lub droższa, ale bardziej rozwojowa, czyli zakup drugiej lampy. Poczytaj o świetle wypełniającym.
    Twoja lampa jest ustawiona za nisko i za bardzo z boku modela. W oczach brakuje życia
    Dzięki za uwagi.
    Tak, chciałem zrobić połowę głowy w całkowitej ciemności, popracuję nad ustawieniem softboxa zgodnie z Twoją sugestią.
    Mam dwie lampy, ta na aparacie robi w tym przypadku za nadajnik.

    A co do braku życia w oczach to cóż mogę powiedzieć... ten typ tak ma , wyciśnięcie z niego nawet lekkiego uśmiechu jest zawsze karkołomnym przedsięwzięciem
    Ostatnio edytowane przez tharkan ; 14-10-2022 o 09:17

  9. #439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Twoja lampa jest ustawiona za nisko i za bardzo z boku modela.
    Nieprawda.

    Mocno rysujące światło jest często używane. Kwestia "co chcemy" osiągnąć.
    "za nisko, za bardzo z boku modela" - to prawie jak : obiektywem portretowym jest 135mm

  10. #440

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Nieprawda.

    Mocno rysujące światło jest często używane. Kwestia "co chcemy" osiągnąć
    Jeśli zdjęcie do kroniki kryminalnej to jak najbardziej się udało.
    To że coś jest często używane niekoniecznie oznacza, że zawsze się sprawdzi i w tym przypadku coś ewidentnie poszło nie tak.

Strona 44 z 45 PierwszyPierwszy ... 3442434445 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 20-12-2023, 17:20
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 21:57
  3. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 16-06-2020, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •