Close

Strona 2 z 45 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 441
  1. #11

    Domyślnie

    Fafniak,
    niestety nie mogę zastosować Twojej rady, bo mam tylko lampę doczepianą do obiektywu chciałabym przy jej użyciu uzyskać lepsze efekty, szczególnie jeśli chodzi o ostrość i brak odblasków (tutaj trochę ich jest). Zastanawiam się, czy nie zwiększyć f do 8 (założyłam - chyba błędnie - że przy lampie jest to mniej istotne).


    co do przekupek: prostować zawsze warto, ale w tej dyskusji zaczęły padać argumenty personalne... I o to mi chodziło.

  2. #12

    Domyślnie

    Zdjęcie kadrowo (kompozycyjnie?) bardzo mi się podoba. Kilka uwag:
    - chciałbym, żeby szyby były błyszczące tak jak ta prawa, a nawet bardziej, tak, żeby nic zza nich nie prześwitało
    - kadr lekko pochyły w dół, widać np. po futrynie. Czy nie lepiej jakby aparat był poziomo?
    - przepalenia na czapce?
    - nieostro - nietrafione? Być może f1.8 to za mało.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zona Zobacz posta
    Fafniak,
    niestety nie mogę zastosować Twojej rady, bo mam tylko lampę doczepianą do obiektywu chciałabym przy jej użyciu uzyskać lepsze efekty, szczególnie jeśli chodzi o ostrość i brak odblasków (tutaj trochę ich jest). Zastanawiam się, czy nie zwiększyć f do 8 (założyłam - chyba błędnie - że przy lampie jest to mniej istotne).


    co do przekupek: prostować zawsze warto, ale w tej dyskusji zaczęły padać argumenty personalne... I o to mi chodziło.
    Możesz powiedzieć dokładnie jaka masz lampę?

  4. #14

    Domyślnie

    Cześć!
    Fotografią interesuję się od pięciu lat, jednak dopiero teraz zaczęłam zagłębiać się w tę tematykę bardziej na poważnie. Najbardziej odpowiada mi fotografia portretowa, rodzinna i dziecięca. Na stanie mam na razie Nikona D5000 + 18-105 mm, ale dopóki nie nauczę się porządnie kadrować, nie zamierzam zmieniać sprzętu. Jednak jeśli kiedyś zdecyduję się na taki krok, wybiorę pełną klatkę i jasną 50 .

    Oto kilka zdjęć, które zrobiłam koleżance na spacerze. W kwestii obróbki w PS jestem nowicjuszką i dopiero odkrywam jego możliwości, dlatego też bardzo proszę raz - o wyrozumiałość - i dwa - o konkretne wskazówki: co zmienić, co ulepszyć.

    1.

    2.

    3.

    4.

  5. #15

    Domyślnie

    Proponuję zdjęcia wrzucać pojedynczo. Znacznie lepiej się je omawia.
    Generalnie brakuje na nich ostrości. Na 2 ostrość jest na butach, a nie na oczach. Na oczach (z wyjątkiem wyjątków) koncentrujemy ostrość.
    1. najbardziej sympatyczna, ale odnoszę wrażenie, że drzewo i natura pożera modelkę Ato ona miała być tematem, prawda?
    3. spróbuj uzasadnić sobie konieczność pokazania nieostrego pierwszego stopnia oraz ciemnej plamy nad głową wraz z prześwitami spomiędzy drzew.
    4. chyba najlepiej skadrowane, ale światło płaskie i coś niedobrego dzieje się na prawym policzku.
    Jeżeli portret i ludzie to Twoje główne tematy, powinnaś już poszukać taniej 50/1,8. 18-105 średnio do portretów się nadaje (co nie znaczy, że się nie da).
    Widać w Twoich zdjęciach potencjał, pomysł i chęć poszukiwań. Poprawisz warsztat, poczytasz i z czasem będzie coraz lepiej.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #16

    Domyślnie

    Dziękuję za wskazówki!
    Szkoda mi było wycinać tak piękne korzenie drzewa, więc zostawiłam je w spokoju, chociaż faktycznie - gdyby kadr był węższy, wyglądałoby to lepiej. Z łapaniem ostrości mam trochę kłopotów - zwłaszcza, że światło już nie sprzyjało i musiałam schodzić na dłuższe czasy naświetlania . Z kolei ISO nie chciałam podnosić, ponieważ już od 400 pojawiają się w Nikonie D5000 spore szumy. Dodatkowo trzymałam jeszcze jedną ręką blendę i gdy zaczęłam przeglądać zdjęcia na komputerze (na wyświetlaczu wszystko było ok), to zobaczyłam, że jakaś połowa jest nietrafiona...
    W trzecim zdjęciu chciałam stworzyć coś w stylu "głębi" - bardzo podoba mi się ten efekt w jasnych obiektywach (podobnie jak przepiękny bokeh), ale robiąc zdjęcia moim obiektywem mogę o tym zapomnieć. Dlatego też posłużyłam się filtrem Tilt-Shift i gradientem: jak widać, nie za bardzo mi to wyszło .

    Ale będę ćwiczyć i się udoskonalać (w obróbce również) - na razie pracuję na książkach Scotta Kelby'ego i tutorialach na youtube. No i może rzeczywiście przyspieszę kupno nowego aparatu i obiektywu. Rozważam Nikona D610 i 50/1.4, ponieważ nie chcę kupować obiektywu pod puszkę, z której za kilka tygodni/miesięcy zrezygnuję.

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    50/1.4 bedzie bardzo dobrze pracował na D5000. Ale wersja AF-S bo AF D nie bedzie mial autofocusa.
    Mozesz kupic szklo teraz

  8. #18

    Domyślnie

    Proszę szanowne grono o opinie i podpowiedzi

  9. #19

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że masz poczucie humoru.


  10. #20

    Domyślnie

    Fajne, ale nie wiem o co chodzi

Strona 2 z 45 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 20-12-2023, 17:20
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 21:57
  3. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 16-06-2020, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •