Close

Strona 11 z 45 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 441
  1. #101

    Domyślnie

    Chyba zablokowałem forum
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  2. #102
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Poprawne studyjne fotki. Trochę ostre cienie, ale może tak chciałeś. Spróbuj jednak zmiękczyć światło.
    Skóra zbyt idealna, chyba użyłeś jakiegoś z programów które w automacie ją poprawiają.

  3. #103

    Domyślnie

    Kadry OK, ale skóry nie nazwałbym idealną, a sztuczną raczej. Troczę jak odlew silikonowy. Przynajmniej tak to wygląda na moim ekranie.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  4. #104

    Domyślnie

    Edytowane tylko w PS. Bawiłem się szybką metodą "inverted highpass" i widocznie trochę przesadziłem
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  5. #105

    Domyślnie

    Corka poprosila mnie bysmy zrobili jej smutne zdjecie bo ma taki nastroj tak to wyszło
    Nikon D5300. lens-55, F-32, S-1/200. ISO 100 blysk z lampy wbudowanej w aparat, skupione na twarzy przy pomocy bialej kartki papieru.
    Jest to jedno z moich pierwszych zdjeć.
    Ostatnio edytowane przez SuperPhotoCam ; 16-01-2017 o 18:56

  6. #106

    Domyślnie

    A może zamiast sztucznej lampy błyskowej wykorzystać światło świecy? Na pewno bardziej nastrojowe. Nie jestem specem od portretów, ale na ile umiem powiedzieć to wbudowana lampa to kiepski pomysł do oświetlania portretów. Lampy ustawia się pod różnymi kątami.

    Przysłona dość przymknięta jak widzę. Do portretu używa się właśnie szerokich przesłon, redukujących głębię ostrości i czasem zmiękczających cały obraz. Tu światło jest jakieś ostre i 'dziwne' (to subiektywny odbiór).

    Z ciekawości zapytam - jakie ISO? 1/200 przy f/32 to dosc sporo światła, choć nie mam doświadczenia z flashami.

    Co do kadru to wydaje mi się, że zbyt dużo góry zostawiłeś. Przecież można przekomponowywać kadr po 'naostrzeniu'.

    Przede wszystkim polecam światło zastane jeśli masz tylko lampę wbudowaną w body. Jest o tym sporo filmów na YT.

    Powodzenia z dalszymi próbami!

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

  7. #107

    Domyślnie

    ISO 100. Zdjecie mialo wygladac na robione w nocy Robilem je w ciągu dnia z tad przyslona 32.

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SuperPhotoCam Zobacz posta
    ISO 100. Zdjecie mialo wygladac na robione w nocy Robilem je w ciągu dnia z tad przyslona 32.
    Tu jest coś potencjalnie dla Ciebie
    https://youtu.be/Ba1Hiq3w3kc
    Pobaw się z krótkimi czasami synchronizacji błysku.

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

  9. #109
    La
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Edytowane tylko w PS. Bawiłem się szybką metodą "inverted highpass" i widocznie trochę przesadziłem
    Rozmycie gaussowskie wraz z filtrami gornoprzepustowymi jest niebezpieczne w uzyciu. Po pierwsze trzeba miec umiar, po drugie i wazniejsze - nie mozesz najechac na krawedzie. Robi sie wlasnie taki bubel jak na zdjeciu nr 2.
    Poza tym rozmywanie skory dziecka to nieporozumienie. Podciagnij miejscowo kontrast, ekspozycje i bedziesz mial miodzio portret.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez st_kamil Zobacz posta
    Tu jest coś potencjalnie dla Ciebie
    Pobaw się z krótkimi czasami synchronizacji błysku.

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
    Ty tak serio ? Nie wiem czy wiesz ale HSS jest dostepne od wyzszych modeli ... a co do Low key to mozna je osiagnac i bez czarnego tla i czasow 1/4000 wystarczy odsunac naszego modela od tla jak najdalej uzyc slabej mocy blysku i jak jest mozliwosc to zalozyc snoot-a zamiast soft boxa (oczywiscie musisz nie miec swiatla na tlo czyli zasloniete okna i brak jakiegokolwiek oswietlenia).
    Ps.
    Ekspozycje kontrolujesz przeslona


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Strona 11 z 45 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 20-12-2023, 17:20
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 21:57
  3. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 16-06-2020, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •